Aktuality KB Breza

Vyhodnotenie Oravskej bežeckej ligy

 Dňa 20. októbra 2019 Náš klub v spolupráci s učiteľkami miestnej ZŠ a MŠ Breza zorganizoval vyhodnotenie 1.ročníka Oravskej bežeckej ligy. Za týmto novým projektom stoja organizátori Hornooravských behov a aktívny bežci KB Breza a TT Vavrečka. Od 28. apríla do 13. októbra 2019 sa uskutočnilo 9 pretekov v týchto obciach: Lokca, Rabča, Námestovo, Oravská Jasenica, Klin, Hruštín, Zubrohlava, Zákamenné a 4 chotáre (Sihelné, Oravská Polhora, Oravské Veselé, Rabča). Vďaka veľkej snahe organizátorov jednotlivých behov sa podarilo dohromady prilákať až 570 bežcov. Foto: účastníci Záverečného behu a vyhodnotenia OBL-ky - autor Milan Čierny

Záverečnému vyhodnoteniu predchádzal nesúťažný rozlúčkový beh. Nenáročnú trať a vyhodnotenie výsledkov pripravil Peter Sitárik. Väčšina bežcov si trať odbehla v tréningovom tempe. Aj napriek tomu, že výsledky neboli tento krát až také dôležité pridávame ich kvôli motivácii do ďalších behov:

  • Žiaci do 10 rokov: 1., Jakub Hnojčík, 2., Janko Buc, 3., Imrich Škombár
  • Žiačky do 10 rokov: 1., Alicka Revajová, 2., Simonka Paľová, 3., Nelka Janíková
  • Žiaci 11-14 rokov: 1., Sebastián Belicaj, 2., Tomáš Hurák, 3., Adam Revaj
  • Žiačky 11-14 rokov: 1., Kamila Pienčáková, 2., Zuzana Gereková, 3., Nelka Špitálová
  • Dorastenci 15-18 r.: 1., Benjamín Belicaj, 2., Róbert Judiak, 3., Martin Buc
  • Dorastenky 15-18 r.: 1., Alžbeta Bucová, 2., Žaneta Mazuráková
  • Muži I. 19-39 r.: 1., Peter Vonšák, 2., Michal Smolár, 3., Dávid Matis
  • Ženy I. 19-39 r.: 1., Jarmila Kakusová, 2., Lenka Stopjaková, 3., Miroslava Babinská
  • Muži II. 40 r. a viac: 1., Roman Petrikovič, 2., Martin Buc, 3., Slavomír Praj
  • Ženy II. 40 r. a viac: 1., Anna Chorvátová, 2., Ľubomíra Maxová, 3., Marcela Tropeková

 Po vyhodnotení nesúťažného behu, kde mládež dostávala sladkú odmenu a dospelým sa ušlo trochu bubliniek vo fľaši, nasledovalo vyhodnotenie 1.ročníka Oravskej bežeckej ligy. Diplomy a vecné ceny odovzdávali: starosta Or.Polhory Ing. Michal Strnál, starosta Rabče Ing. Július Piták a primátor Námestova Milan Hubík. Na začiatku boli odmenený propagátori a podporovatelia OBL-ky: Martin Náčin, Róbert Brišák, Tomáš Ferenčík, Ľubica Kubasová, Blažena Náčinová, Alenka Beloritová, Marek Voška a Peter Sitárik. Keďže šport nie je len o výkonoch, ale aj o dobrých priateľstvách a následnej ochote pomôcť iným, bola udelená cena Fair-play trojici pretekárov – Vladimír Pánik, Dávid Matis a Vladimír Madleňák, ktorí neváhali počas pretekov v Or. Jasenici a Kline zastať a pomôcť svojim súperom. Víťazom hlavnej mužskej kategóri (22-39 rokov) sa stal Martin Rusina z Námestova a hlavnú ženskú kategóriu ovládla Mirka Babinská z BK Dolný Kubín. Do celkových výsledkov sa zapísali aj naši bežci, keď v kategórii 16-18 ročných dorastencov zvíťazil Róbert Judiak pred ďalším našim pretekárom Samuelom Florekom. V kategórii 40-49 ročných mužov vybojoval Marek Voška 2.miesto a rovnaké umiestnenie získal v kategórii 50-59 ročných mužov Juraj Maxa. Konečné výsledky OBL-ky (stiahni tu). Bohatú fotogalériu od autora Milana Čierneho nájdete na nasledujúcom odkaze. O dobrú náladu sa všetkým zúčastneným počas celého podujatia starala aj živá Ľudová hudba Spoza humna v zložení: husle - Natália Bjeľaková, basa - Ivan Stolárik, akordeón - Radko Papán..

Ešte sa chceme poďakovať všetkým organizátorom jednotlivých pretekov, že majú vášeň pre beh, bez ktorej sa v dnešnej dobe takéto podujatia nedajú organizovať. Zároveň im ďakujeme, že vždy dokážu nájsť vo svojom okolí dostatok dobrovoľníkov, ktorí im bez nároku na odmenu ochotne pomôžu.

Veľké Ďakujem patrí aj všetkým bežcom, ktorí svojou účasťou dávajú zmysel takémuto podujatiu a organizátorom spätnú väzbu, že sa oplatí investovať svoj voľný čas a mnohokrát aj vlastné peniaze do usporiadania bežeckých pretekov. Veríme, že svojim konaním dávajú príklad mladším športovcom a Tí niekedy v budúcnosti budú pokračovať v tom čo sa teraz začalo. Dúfame, že budúci rok sa rozšíri nielen počet pretekov, ale aj počet zúčastnených bežcov.

Konečné rebríčky SZB po sezóne LETO 2019

15.októbra 2019 - Slovenský biatlonový zväz zverejnil konečné rebríčky po letnej sezóne 2019. Túto sezónu Nás reprezentoval iba Sebastián Belicaj, ktorý pre dlhotrvajúce zdravotné problémy a následný tréningový výpadok skončil v kategórii 14-15 ročných žiakov na 12.mieste. Z našich odchovancov sa najviac darilo sestrám Remeňovým (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová), keď v kategórii 20-22 roč. junioriek Mária získala dva tituly Majsterky SR a v konečnom rebríčku si vybojovala 1.miesto. Zuzanu po výbornom vstupe do sezóny v jej závere postihli zdravotné problémy a to ju so stratou 5 bodov odsunulo na 2.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorastencov sa Benjamín Belicaj po prestupe do ŠKP B.Bystrica síce pomalšie rozbiehal, ale na záver sezóny svoje výkony stupňoval a dokázal si vybojovať aj titul Majstra SR vo vytrvalostných pretekoch. V konečnom rebríčku vďaka neúčasti na jednom kvalifikačnom kole VP tak obsadil 8.miesto. Anežka Smarkoňová v kat. 17-19 roč. dorasteniek obsadila 12.miesto a jej sestra Eliška v rovnakej kategórii skončila na 19.mieste. Konečné rebríčky (stiahni tu)

Bežecké preteky

Naši pretekári sa v septembri zúčastnili


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí