Aktuality KB Breza

Prvé preteky Dorastu a Dospelých v letnom biatlone.

V dňoch 1.-2.júla 2017 sa uskutočnili prvé tohtoročné preteky v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Súťažilo sa na tratiach NBC v Osrblí. Náš klub reprezentovali súrodenci Michaela a Juraj Maxový.

V sobotných rýchlostných pretekoch sa podarilo  Miške Maxovej aj napriek zraneniu nohy z tréningu vybojovať v kategórii junioriek pekné 2.miesto. Juraj skončil v kategórii 18-19r. dorastencov po slabej streľbe na 7.mieste. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová v kategórii 16-17roč. dorasteniek obsadila Zuzana Remeňová 3.miesto, Anežka Smarkoňová 4.miesto a Mária Remeňová po 2 min. penalizácii za neodbehnuté trestné kolo skončila na 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová na strelnici (autor: J.Maxa)

V nedeľných vytrvalostných pretekoch našich pretekárov zradila streľba a to sa odzrkadlilo na konečných výsledkoch - Miška skončila na 3.mieste a Juraj na 7.mieste. V kat. 16-17 roč. dorasteniek zvíťazila po veľmi dobrom výkone "naša" Zuzana Remeňová, jej sestra Mária skončila na 5.mieste a Anežka Smarkoňová na 6.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II.kolo Českého pohára v letnom biatlone

V dňoch 24. a 25.júna 2017 sa v Bystřici pod Hostýnem konalo II.kolo Českého pohára v letnom biatlone. Pretekov sa zúčastnilo 280 súťažiacich v žiackych kategóriách. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. V sobotu boli na programe preteky s hromadným štartom. V kategórii 11-12 ročných žiakov po streľbe (2,1) obsadil Sebastián Belicaj napokon 16.miesto spomedzi 50 štartujúcich. V kategórii 13-14 roč. chlapcov skončil Benjamín Belicaj po slabšej streľbe (4,3) na 45.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo v šprinte so štafetovou streľbou (možnosť dobíjania 3 nábojov). Sebastián síce netrafil na strelnici len jeden terč v druhej položke, ale to mu v silnej konkurencii aj tak stačilo len na 21.miesto.. Benjamína tentokrát zradila pokazená puška, keď "vďaka" poruche netrafil ani jeden terč a obsadil 53.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!