Aktuality KB Breza

II. časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone

V dňoch 14.-15. septembra 2019 sa vo Vyhniach uskutočnia záverečné preteky letnej sezóny. II. časť Majstrovstiev SR má na programe sobotné rýchlostné preteky a nedeľné vytrvalostné preteky. Sobotný program začali kategórie dorastu a dospelých, kde náš klub už nemá svojich vlastných pretekárov. Dobré meno nám však stále robia naši odchovanci. Dve madaily získali v kategórii junioriek sestry Remeňové, keď obe spravili na strelnici po dve chyby a nakoniec obsadili - Majka 2.miesto a Zuzka 3.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorastencov obsadil Benjamín Belicaj so streľbou (2,1) 9.miesto a v rovnakej kategórii dorasteniek skončila Anežka Smarkoňová na 14.mieste a jej sestra Eliška na 19.mieste. V poobedňajších pretekoch žiakov sa predstavil iba Sebastián Belicaj (14-15 roč.žiaci), ktorý na strelnici minul až 5 terčov (1,4) a napokon skončil na 14.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj - Majster Slovenska vo vytrvalostných pretekoch (autor R. Belicaj)

V nedeľných vytrvalostných pretekoch sa nášmu Sebastiánovi Belicajovi opäť trochu nedarilo na strelnici, keď minul tri terče a napokon skončil na 12.mieste. Viac radosti však zažil v kategórii 17-19 roč. dorastencov jeho brat Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica), ktorý aj napriek 5 netrafeným terčom (3,1,1,0), ale vďaka výbornému behu dokázal vybojovať svoj prvý titul Majstra Slovenska. Rovnako skvele si počínala v kategórii 20-22 roč. junioriek Majka Remeňová (ŠK Železiarne Podbrezová), ktorá spravila na strelnici iba 4 chyby a s prehľadom získala už svoj druhý tohtoročný titul Majsterky Slovenska. V rovnakej kategórii obsadila jej sestra Zuzka Remeňová pekné 3.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová 7.miesto a jej sestra Eliška skončila na 15. mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: najlepšie jnuiorky z vytrvalostných pretekov - Mária Remeňová 1.miesto a Zuzana Remeňová 3.miesto (autor: ŽP Šport Podbrezová)

III. kolo Viessmann pohára a I.časť M-SR v Predajnej

V dňoch 7.-8.septembra 2019 pokračovala v Predajnej letná biatlonová sezóna ďalším kolom Viessmann pohára. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš Sebastián Belicaj v kategórii 14-15 ročných žiakov po troch chybách na strelnici obsadil 12.miesto. Z našich odchovancov sa v kategórii 17-19 ročných dorastencov Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica) umiestnil na 12. mieste a kategóriu 20-22 roč. junioriek s prehľadom vyhrala Mária Remeňová (ŠK Žel. Podbrezová). Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu 8.septembra bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Súťažilo sa v pretekoch s hromadným štartom. Náš Sebastián Belicaj minul na strelnici tri terče a napokon obsadil konečné 14.miesto. Jeho brat Benjamín minul až 11 terčov, ale vďaka výbornému behu to dotiahol na konečné 8.miesto. Juniorský titul Majsterky Slovenska si po výbornom výkone vybojovala Mária Remeňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v pretekoch s hromadným štartom (autor ŽP Podbrezová)