Aktuality KB Breza

I. kolo Viessmann pohára dorastu a dospelých

V dňoch 16.-17. septembra 2017 sa v Osrblí uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Jednalo sa o preložené preteky z júna tohto roku.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou. Náš klub reprezentovali opäť iba súrodenci Michaela a Juraj Maxový z Rabče. V kategórii 20-21 r. junioriek sa Michaele po dobrom výkone podarilo obsadiť pekné 2.miesto. Juraj v kategórii 18-19 r. dorastencov po jednom trestnom okruhu obsadil konečné 4.miesto. Absolútnu dominanciu v kategórii 16-17 ročných dorasteniek potvrdili naše odchovankyne vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová. Zvíťazila Zuzana Remeňová pred Anežkou Smarkoňovou a Máriou Remeňovou. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - Michaela Maxová 2.miesto (autor: J.Maxa)

V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch. V juniorkách sa našej Michaele Maxovej podarilo rovnako ako včera vybojovať 2.miesto za víťazkou Veronikou Machyniakovou. Juraj Maxa si aj vďaka horšej streľbe oproti včerajšku pohoršil o jedno miesto a skončil piaty. V 16-17 r. dorastenkách si opäť trojica "našich" rozdelila pódium - 1. Z.Remeňová, 2. M.Remeňová, 3. A.Smarkoňová. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - M.Remeňová, Z.Remeňová, A.Smarkoňová (autor: J.Maxa)

III.kolo Viessmann pohára a tri medaily z M-SR v Predajnej

V dňoch 2.-3.septembra 2017 sa v Predajnej uskutočnilo III.kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. V doobedňajších pretekoch dorastu a dospelých sa na pódium prebojovala Michaela Maxová, ktorá v kategórii junioriek obsadila 3.miesto. Juraj Maxa (18-19r. dorast) skončil na 4.mieste. Výborný výsledok dosiahla naša odchovankyňa Anežka Smarkoňová, ktorá po čistej streľbe zvíťazila v kat. 16-17 ročných dorasteniek - v rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 7.miesto. V poobedňajších pretekoch žiakov si už svoje piate tohtosezónne víťazstvo vybojoval Sebastián Belicaj (10-11 roč.), ktorý minul iba jeden terč na strelnici - v rovnakej kategórii po slabšej streľbe obsadil Jakub Ferenčík 10.miesto. V kat. 14-15 roč. žiakov netrafil Benjamín Belicaj 6 terčov a to ho odsunulo na 16.miesto. Rovnakú streľbu predviedla aj Eliška Smarkoňová, ktorá napokon skončila na 10.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Anežka Smarkoňová 1.miesto v rýchlostnom preteku (autor R.Belicaj)

V nedeľu bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Súťažilo sa v pretekoch s hromadným štartom. Veľkú radosť nám svojím výkonom urobila Michaela Maxová (juniorky 20-21 r.), ktorá síce mala slabšiu streľbu (3,3,1,3), ale vďaka dobrému bežeckému výkonu napokon vybojovala 1.miesto. Ďalšiu prekvapivú medailu sme získali zásluhou Juraja Maxu ml. (18-19 r.), ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil 3.miesto. V kategórii 16-17 r. dorasteniek sa z našich odchovankýň opäť viac darilo Anežke Smarkoňovej, ktorá napokon obsadila 3.miesto a Júlia Baláková obsadila 8.miesto. V žiackych kategóriách si ďalší titul Majstra SR vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý aj napriek dvom trestným okruhom dokázal zvíťaziť s náskokom 7 sek. na druhého a 16 sek. na tretieho v poradí aj keď obaja mali čistú streľbu - v rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík po pokazenej streľbe 13.miesto. V starších žiakoch Benjamín Belicaj podal dobrý výkon čo mu stačilo na 10.miesto. Rovnako 10.miesto vybojovala aj staršia žiačka Eliška Smarkoňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).  Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska v letnom biatlone v pretekoch s hromadným štartom (autor: R.Belicaj)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!