Aktuality KB Breza

Beh ulicami mesta Námestovo

Dňa 18.mája 2019 sa v našom okresnom meste konal 2.ročník behu ulicami Námestova. Hlavné trate 5 alebo 10 km absolvovalo dohromady 150 pretekárov. Náš klub reprezentovali 4 pretekári. Najlepší výsledok v celkovom poradí na trati 10 km dosiahol ešte len 16 ročný Robko Judiak, ktorý skončil na 9.mieste, ale vo svojej kategórii dorastencov bol najlepší. V tejto kategórii naši pretekári obsadili prvé tri miesta keď za Robkom skončili Benjamín Belicaj a Samuel Florek. V kategórii "Muži 3 (50-59 r.)" vybojoval Peter Sitárik pekné 4.miesto. Kompletné výsledky pre obe trate 5 a 10km (stiahni tu). Priebežné bodovanie Oravskej bežeckej ligy (stiahni tu).

Pozvánka na Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone

 Dňa 9.júna.2019 usporiada náš klub v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone. Prihlášky pre registrovaných pretekárov STÚ len cez portál www.triathlon.sk . Neregistrovaní pretekári emailom na duatlonbreza@gmail.com . Prezentácia začína od 09:45 hod. a štart všetkých kategórií je naplánovaný na 11:00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť. Viac info u p. Peter Sitárik 0915 875 857. Propozície (stiahni tu). UPOZORNENIE:  pri štarte osoby mladšej ako 18 rokov bude vyžadovaný písomný súhlas jej zákonného zástupcu s účasťou na pretekoch - tento súhlas tvorí prílohu propozícií.

Rabčiansky okruh

 Dňa 4.mája 2019 sa v obci Rabča uskutočnili bežecké preteky pod názvom Rabčiansky okruh. Na štart 11 kilometrovej trate sa postavilo 88 súťažiacich. Náš klub reprezentovalo 5 pretekárov. Najlepší výsledok dosiahol Marek Voška, ktorý skončil celkovo na 6.mieste a hneď za ním finišoval Róbert Judiak. Výsledky (stiahni tu). Foto - účastníci Rabčianskeho okruhu - autor V.Briš

 

 

I.kolo SP v kros duatlone

Dňa 1.mája 2019 sa v Rajci uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára v kros duatlone. Náš klub reprezentovala dvojica pretekárov - Marek Voška a Róbert Judiak. Marek v kategórii 40-49 ročných mužov podal veľmi dobrý výkon a napokon obsadil konečné 3.miesto spomedzi 18 štartujúcich. Ešte len 15 ročný Róbert Judiak štartoval v kategórii juniorov a svojim súperom nedal žiadnu šancu a zvíťazil s náskokom 1:49 min. Veľmi dobrým výkonom sa prezentoval aj Mário Košút z TT Vavrečka, ktorý skončil celkovo druhý ale spomedzi Slovákov bol najlepší a vyhral hlavnú mužskú kategóriu. Výsledky (stiahni tu).

Beh na Brabírku

 Dňa 28.apríla 2019 sa v susednej obci Lokca konali bežecké preteky - Beh na Rozhľadňu Brabírka. Náš klub mal bohaté zastúpenie v organizačnom výbore a na trati hájila naše farby štvorica pretekárov. Trať bola dlhá síce len 4,6 km ale mala prevýšenie až 300 m. Za neustáleho dažďa sa na blatistej trati najlepším výkonom prezentoval Patrik Rehák z Trstenej pred Máriom Košútom z Vavrečky a Martinom Rusinom z Námestova. Náš Róbert Judiak skončil spomedzi všetkých 58 pretekárov na 4.mieste ale vo svojej kategórii Dorastencov bol však najlepší. V rovnakej kategórii skončil Benjamín Belicaj na 3.mieste (celkovo 13.miesto). Druhý spomedzi našich bol Marek Voška, ktorý celkovo dobehol na siedmom mieste ale v kategórii Muži II (40-49r.) obsadil 2.miesto. V kategórii Muži III. (50-59r.) vybojoval Juraj Maxa 3.miesto. Najrýchlejšou ženou bola Miroslava Babinská z Babína pred Jarmilou Kakusovou zo Zákamenného. Najstarším pretekárom bol 66 ročný Jiří Malinka zo Zákamenného a najmladším účastníkom iba 8 ročný Ján Buc z Vavrečky. Žiaci absolvovali skrátenú 3 kilometrovú trať s prevýšením 200 metrov a najlepšie si počínala dvojica z Vavrečky - 1. Martin Buc a 2. Roman Šarman. Najlepšou žiačkou bola iba 10 ročná Viktória Kozáková z Lokce. Výsledky (stiahni tu). Bohatú fotogalériu z pretekov od autora Milana Čierneho nájdete na tomto odkaze. Veľké poďakovanie patrí organizačnému výboru pod vedením Mareka Vošku, Jána Sochu a OZ Beskydy bez hraníc. Preteky boli ako úvodné kolo započítavané do novovzniknutej Oravskej bežeckej ligy - www.obl.sk


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí