Aktuality KB Breza

Slovenský pohár v behu na lyžiach - bronz pre Jakuba Ferenčíka

 V dňoch 22.-23. februára 2020 usporiadal ŠKP B.Bystrica na tratiach biatlonového areálu v Osrblí ďalšie kolo SP v behu na lyžiach. Náš klub v sobotných šprintoch klasickou technikou reprezentovali Sebastián Belicaj a Eliška Ferenčíková. Obaja však skončili v kvalifikačných rozbehoch. Viac sa darilo našej odchovankyni Zuzane Remeňovej, ktorá v kategórii žien obsadila konečné 2.miesto, ale spomedzi junioriek bola najlepšia. Výsledky sobotné šprinty (stiahni tu). Foto: Jakub Ferenčík 3.miesto v behu na lyžiach voľnou technikou - (autor R.Ferenčík)

V nedeľných pretekoch voľnou technikou sa z našich starších žiakov r.n. 2006 na trati 3 km viac darilo Jakubovi Ferenčíkovi, ktorý po dobrom výkone obsadil 3.miesto. Sebastián Belicaj zaostal za Jakubom o 22 sekúnd a obsadil konečné 5.miesto. Včerajšie 2.miesto zopakovala najlepšia juniorka Zuzana Remeňová, ktorá opäť nestačila iba na Barboru Klementovú za ktorou na 5 km trati zaostala iba o 20 sekúnd. V kategórii st. dorastencov obsadil Benjamín Belicaj 8.miesto. Oravu ešte reprezentovala dvojica pretekárov ŠKP Trstená - v kategórii mužov štartoval Mário Košút z Vavrečky, ktorý obsadil 10.miesto. Veľmi blízko medaile bol Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý v kat. Veteráni B (40-49 r.) obsadil 4.miesto so stratou 7 sekúnd na bronzovú medailu. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

I. časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone

 V dňoch 15.-16.februára 2020 sa v Osrblí konala I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Z našich pretekárov dosiahla najlepší výsledok Eliška Ferenčíková, ktorá skončila na 10.mieste. Jej brat Jakub aj napriek 5 chybám na strelnici obsadil 11.miesto a hneď za ním na 12. mieste skončil Sebastián Belicaj. Z našich odchovancov sa najviac darilo Majke Remeňovej, ktorá po veľmi dobrom výkone v behu a iba jednej chybe v stojke vybojovala titul Majsterky Slovenska v kategórii 20-22 roč. junioriek. Jej sestra Zuzka minula až 4 terče a napokon obsadila 4.miesto. V kategórii 17-19 r. dorastencov Benjamín Belicaj po 3 netrafených terčoch skončil na 4.mieste. Anežka Smarkoňová v kategórii 17-19 r. dorasteniek obsadila 13.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v rýchlostných pretekoch - (autor Š.Ottinger)

 V nedeľných vytrvalostných pretekoch sa našej dvojici st. žiakov nedarilo bežecky a napokon obsadili Sebastián Belicaj 9.miesto a Jakub Ferenčík 11.miesto. V kategórii najml. žiačok skončila Eliška Ferenčíková na 10.mieste. Z našich odchovancov sa na pódium opäť prebojovala Mária Remeňová, ktorá po troch chybách na strelnici obsadila 2.miesto. Jej sestra Zuzana síce mala druhý najlepší beh, ale opäť pohorela na strelnici, kde minula až 7 terčov (0,3,1,3) a napokon skončila na 5.mieste. Benjamín Belicaj minul na každej streleckej položke po dva terče (2,2,2,2) a to ho odsunulo až na 11.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Tím KB Breza S.Belicaj, E.Ferenčíková a J.Ferenčík - (autor R.Belicaj)

 

 


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí