Aktuality KB Breza

II. kolo Viessmann pohára v Osrblí

V dňoch 12. - 13.januára 2019 sa v NBC Osrblie uskutoční druhé kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie dorastu a dospelých a prvé kolo pre žiacke kategórie. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky kde sa najviac z našich darilo Sebastiánovi Belicajovi (12-13 roč. žiaci), ktorý aj napriek dvom chybám na strelnici nedal svojim súperom žiadnu šancu a s prehľadom zvíťazil. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 13. mieste. Benjamín Belicaj (16 roč. dorastenci) spravil na strelnici až 6 chýb a napokon skončil na 5.mieste. Z "našich odchovankýň" vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová sa z víťazstva v kategórii 17-19 roč. dorasteniek tešila Mária Remeňová, ďalšie naše - 8. Anežka Smarkoňová, 11. Zuzana Remeňová. V kat. 16 roč. dorasteniek skončila Eliška Smarkioňová na 4.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - víťaz kategórie 12-13 roč. žiakov (autor Róbert Belicaj)

V nedeľu súťažili žiacke kategórie v rýchlostných pretekoch s 5 sek. intervalovým štartom. Skvelú formu na úvod sezóny potvrdil Sebastián Belicaj, ktorý po čistej streľbe vybojoval ďalšie víťazstvo a druhému v poradí nadelil skoro dve minúty. Jakub Ferenčík opäť sklamal na strelnici a obsadil 12. miesto. Veľmi dobrý výkon podal v kategórii 16 roč. dorastencov Benjamín Belicaj, ktorý aj napriek piatim netrafeným terčom (0,1,3,1) vybojoval pekné 3.miesto. Svoje prvé veľké preteky absolvovala Eliška Ferenčíková (10-11 roč. žiačky), ktorá napokon obsadila 8.miesto. Oravské dorastenky vo farbách ŠK Podbrezová dosiahli nasledovné umiestnenia: 4. Eliška Smarkoňová, 5.Zuzana Remeňová, 10. Anežka Smarkoňová, Mária Remeňová nštartovala. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj - 3.miesto v pretekoch s hromadným štartom (autor Róbert Belicaj).

II.kolo SP v behu na lyžiach

Dňa 5.januára 2019 sa v Levoči konalo ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval iba Sebastián Belicaj, ktorý na trati 2,5 km voľnou technikou obsadil konečné 5.miesto. Veľmi pekné výsledky dosiahli aj Mário Košút a Slavo Praj. Mário v kategórii juniorov obsadil 3.miesto a Slavo v kategórii Veteránov 40-49 ročných vybojoval 2.miesto so startou iba 2 sekúnd na víťaza Jána Holigu. Výsledky (stiahni tu).

I.kolo Viessmann pohára v biatlone

V dňoch 29.-30.decembra 2018 sa na tratiach NBC v Osrblií konalo úvodné kolo Slovenského pohára v biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Náš klub reprezentoval iba mladší dorastenec Benjamín Belicaj, ktorý vo svojich prvých pretekoch s malorážkou obsadil v kategórii 16 ročných dorastencov 7.miesto. Z našich odchovnakýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo sestrám Remeňovým, keď Mária skončila druhá a Zuzana tretia. V rovnakej kategórii obsadila Anežka Smarkoňová 6.miesto. Eliška Smarkoňová v kategórii 16 roč. dorasteniek vybojovala pekné 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sestry Remeňové z prava Mária 3.miesto a Zuzana 1.miesto - (autor Peter Sukeník)

V nedeľu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou. Náš Benjamín Belicaj opäť skončil na 7.mieste. Z "Našich" dievčat sa najviac darilo Zuzane Remeňovej, ktorá po veľmi dobrom výkone zvíťazila - jej sestra Mária obsadila 3.miesto a Anežka Smarkoňová 9.miesto. V ml.dorastenkách obsadila Eliška Smarkoňová rovnako ako včera 3.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

I.kolo SP v behu na lyžiach

Dňa 29.decembra 2018 TJ Tatran Gerlachov usporiadal úvodné kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval junior Mário Košút a veterán Slavomír Praj. Obaja absolvovali trať 10 km voľnou technikou kde Mário skončil celkovo na 10.mieste, ale spomedzi juniorov bol štvrtý a Slavo skončil celkovo na 11.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!