Aktuality KB Breza

Záver zimnej sezóny - M SR v behu na lyžiach a M ČR v biatlone

V dňoch 8.-9.marca 2019 sa v Novom Meste na Morave konali Majstrovstvá Českej republiky v biatlone. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V piatok sa najskôr predstavil v štafetovom behu dvojíc kde spolu s Vilémom Hronom obsadili spomedzi 14 dvojíc pekné 5.miesto. V sobotu Sebastián súťažil v pretekoch s hromadným štartom, kde po jednej chybe na strelnici skončil v kategórii 13 roč. na 9.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: vľavo Sebastián Belicaj  - autor (R.Belicaj).

V dňoch 12.-13.marca 2019 sa na Štrbskom Plese uskutočnil 9.ročník Zimnej Kalokagatie. Súrodenci Sebastián a Benjamín Belicajový tentokrát reprezentovali svoju školu ZŠ Zákamenné. V biatlonovom kros šprinte sa viac darilo Sebastiánovi, ktorý v katagórii ml.žiakov obsadil 4.miesto. Benjamín v kat. st.žiakov skončil na 5.mieste. Obaja sa predstavili aj v štafetových pretekoch dvojíc. Sebastián spolu s Martinom Maťkom z Martina obsadil 2.miesto a Benajmín spolu s Róbertom Bížom z Revúcej skončili na 4.mieste. Výsledky (stiahni tu).

V dňoch 16.-17.marca 2019 sa na Štrbskom Plese konala záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Náš klub opäť reprezentovali iba súrodenci Belicajový. V sobotu sa pretekalo voľnou technikou a Sebastián na trati 5 km predviedol slušný výkon a skončil na 7.mieste. Benjamín absolvoval v kategórii ml. dorastencov trať dlhú 10 km, kde obsadil konečné 25.miesto.

Z ďalších Oravských bežcov sa najviac darilo Márii Remeňovej z Hruštína, ktorá v ženskej kategórii na trati 15 km obsadila celkovo druhé miesto za Slovenskou reprezentantkou Alenou Procházkovou, ale získala titul Majsterky SR v kategórii junioriek. Sestry Samrkoňové skončili nasledovne - Eliška 15.miesto, Anežka 11.miesto. V kategórii juniorov na trati 30 km predviedol výborný výkon Mário Košút z Vavrečky, ktorý spomedzi všetkých mužov obsadil piate miesto, ale vo svojej kategórii skončil na 3.mieste. Rovnakú trať absolvoval aj "veterán" Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý napokon skončil spomedzi všetkých mužov na 9.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v behu na 15 km voľnou technikou (autor ŽP Šport Podbrezová). V nedeľu boli na programe štafetové šprinty dvojíc do ktorých sa zapojili aj sestry Mária a Zuzana Remeňové. V spoločnej kategórii žien a junioriek podali na trati výborný výkon a nedali svojím súperkám žiadnu šancu. Po skončení pretekov však boli diskvalifikované pre zlú odovzdávku na prvom úseku.

Záverečné biatlonové preteky v Osrblí

V dňoch 2.-3.marca 2019 sa v NBC Osrblie konala záverečná časť zimnej biatlonovej sezóny. V sobotu sa súťažilo v rámci III.kola Viessmann pohára v rýchlostných pretekoch. Z našich pretekárov sa najviac darilo opäť Sebastiánovi Belicajovi, ktorý po dvoch chybách na streľbe nestačil iba na svojho najväčšieho konkurenta Michala Adamova a so stratou 44 sekúnd skončil druhý. O víťazovi Slovenského pohára v kat. 12-13 roč. žiakov sa tak rozhodne v posledných pretekoch medzi Michalom a Sebastiánom. Najlepší výsledok tejto sezóny sa podaril aj Eliške Ferenčíkovej, ktorá po dobrom výkone obsadila 5.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Tím KB Breza - účastníci Majstrovstiev Slovenska

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Najviac nás zaujímal súboj v kategórii 12-13 ročných žiakov, kde Sebastián Belicaj bojoval o celkové prvenstvo v Slovenskom pohári. Tentokrát opäť spravil dve chyby na strelnici a keďže jeho najväčší konkurent Michal Adamov neminul ani raz bolo o víťazovi rozhodnuté. Sebastián skončil napokon druhý. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 10.mieste. Eliška Ferenčíková obsadila 9.miesto. V kategórii 17-19 ročných dorasteniek triumfovala Mária Remeňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Majstrovstvá Slovenska v zimnom triatlone

Dňa 2.marca 2019 sa na vrchu Praděd v Českej republike konali spoločné majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone. Na Jesenickom zimnom triatlone náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Z majstrovského titulu sa tešili Róbert Judiak v kategórii juniorov a Peter Sitárik v kategórii 50-59 ročných veteránov. Marek Voška v kategórii 40-49 ročných veteránov obsadil 3.miesto. Ďalší titul pre Hornú Oravu získal Mário Košút z TT Vavrečka v kat. muži 20-39 rokov. Slavomír Praj z TT Vavrečka v kategórii 40-49 ročných veteránov vybojoval pekné 2.miesto. Výsledky podľa kategórií nájdete na oficiálnej stránke ČTÚ. alebo si celkové výsledky stiahnite tu.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!