Aktuality KB Breza

II. kolo Viessmann pohára a M-SR v biatlone na kol.korčuliach v Osrblí

V dňoch 23.-24.júla 2016 sa v NBC Osrblie konalo II. kolo Viessamnn pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a Majstrovstvá Slovenska v biatlone na kolieskových korčuliach pre juniorov a dospelých. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Náš klub mal zastúpenie aj v juniorskej kategórii, keď sa svojho prvého preteku na kolieskových korčuliach zúčastnila "ostaršená" Michaela Maxová. Miška po streľbe (3,0) napokon získala striebornú medailu z Majstrovstiev Slovenska za prvou Ankou Netíkovou z Brezna. V poobedných pretekoch dorastu sa o skvelý výsledok opäť pričinili naše odchovankyne Zuzana a Mária Remeňové - víťazstvo si po streľbe (1,2) vybojovala Zuzana pred H.Horvátovou (0,0) a svojou sestrou Máriou (1,2). Mária aj napriek trom trestným okruhom a bolestivom zranení nohy skončila iba 6 sekúnd za druhým miestom. V rovnakej kategórii skončila Júlia Balákova na 7.mieste. Juraj Maxa ml. skončil na 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľných stíhacích pretekoch si po dobrom výkone na svoje konto pripísala Michaela Maxová opäť striebornú medailu. V mladších dorastenkách si svoje včerajšie umiestnenie rovnako zopakovali aj prvá Zuzana Remeňová, tretia Mária Remeňová a siedma Júlia Baláková (všetky tri zo ŽP Šport Podbrezová). Juraj Maxa ml. v starších dorastencoch obsadil rovnako ako včera 5.miesto.Výsledky nedeľa (stiahni tu).

I. a II.kolo Viessmann pohára v Revúcej

V dňoch 25.-26.júna 2016 sa v Revúcej koná ďalšie kolo Viesmann pohára v letnom biatlone. V sobotu svoj prvý pretek v sezóne absolvovali kategórie dorastu a dospelých. Náš klub mal zastúpenie iba v súrodencoch Maxových. Po veľmi dobrom výkone si Michaela vybojovala výborné 2.miesto a jej brat Juraj po slabšej streľbe skončil napokon na 5.mieste. Veľkú radosť nám aj naďalej robia naše odchovankyne - sestry Remeňové z Hruštína, ktoré pretekajú vo farbách ŽP Šport Podbrezová - keď po výborných výkonoch obsadili prvé dve miesta: 1. Mária a 2. Zuzana.Svoje prvé preteky za ŽP Šport Podbrezová absolvovala aj Júlia Baláková, ktorá napokon obsadila po dodatočnej penalizácii 11.miesto. V poobedňajšom rýchlostnom preteku žiakov si po troch chybách na strelnici vybojoval Sebastián Belicaj 7.miesto a Benjamín s deviatimi chybami obsadil 12.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľnom preteku dorastencov sa opäť podarilo Miške Maxovej vybojovať 2.miesto, Juraj skončil napokon na 6.mieste. Sestry Remeňové opäť dominovali a oproti včerajšku si len prehodili poradie - 1. Zuzana a 2. Mária. Júlia Baláková skončila na 8.mieste. V pobedňajšom preteku žiakov sa Sebastiánovi Belicajovi nedarilo na strelnici, kde minul až 4 terče a skončil napokon na 8.mieste. Benjamín Belicaj netrafil až šesť terčov a skončil na 9.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: M.Maxová, Z. Remeňová a M.Remeňová (autor: M.Maxová)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!