Aktuality KB Breza

Žaškovský minimaratón

Dňa 7.júla 2019 sa v Žaškove konal už 48. ročník Žaškovského minimaratónu. Na štart sa dohromady postavilo 242 pretekárov vo všetkých kategóriách. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Na trati 7,5 km podal najlepší výkon spomedzi všetkých súťažiacich náš Róbert Judiak v čase 28:01 min a Samuel Florek skončil celkovo tretí s časom 31:15 min.Vo svojej kategórii dorastencov obsadili prvé a druhé miesto. Na hlavnej trati s dĺžkou 10,5 km si Marek Voška v silnej konkurencii vybojoval celkové 15 miesto, ale vo svojej kategórii 40-49 roč. mužov skončil štvrtý.(spomedzi Slovákov bol však druhý). Výsledky (stiahni tu). Foto: najlepšia trojica v kategórii 16-17 ročných dorastencov - 1.miesto Róbert Judiak, 2.miesto Samuel Florek

II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

V dňoch 29.-30.júna 2019 sa v Revúcej konalo II.kolo VP v letnom biatlone pre všetky kategórie. Náš klub nemal tentokrát medzi pretekármi žiadne zastúpenie. Ale dobré meno Oravskému regiónu stále robia sestry Remeňové vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch predviedli na 3 km trati spomedzi všetkých junioriek a žien najlepšie výkony. O víťazstve v ich kategórii junioriek tak rozhodovala streľba v ktorej Zuzana minula iba 3 terče (1,2) a tak zdoalala Máriu so streľbou (3,2) o 25 sekúnd. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľných vytrvalostných pretekoch na 6 kilometrovej trati sa prejavila ich bežecká dominancia, keď obe ešte len 18 ročné juniorky dokázali poraziť aj pretekárky z kategórie žien. Z víťazstva sa tešila opäť Zuzana, ktorá na strelnici minula o jeden terč menej ako Mária a tak ju napokon zdolala veľmi tesne o 1,8 sekundy. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: sestry Zuzana a Mária Remeňové - autor ŠK Železiarne Podbrezová)

Klinský krosový beh

Dňa 30.júna 2019 sa v obci Klin konali bežecké preteky započítavané do Oravskej bežeckej ligy. Na štart Klinského krosového behu sa postavilo dohromady 120 pretekárov (59 na hlavnej 11 km trati a 61 na 5 km trati. Počasie bolo opäť vhodné skôr na kúpanie ako na behanie, ale s náročnými podimienkami a prevýšením cca 300 m sa dokázali bežci vysporiadať so cťou. Najlepší výkon podal Patrik Rehák z Trstenej, ktorý trať zvládol za 45:03 min. Druhý bol Michal Tuka z Nižnej s časom 49:55 min. Tretie miesto vybojoval Slavomír Praj z Vavrečky časom 51:35 min. Náš Marek Voška skončil celkovo štvrtý, ale vo svojej kategórii Muži II obsadil 2.miesto. Spomedzi žien bola najrýchlejšia Jarmila Kakusová zo Zákamenného časom 1:06:04 hod. pred Lenkou Stopjakovou z Or. Veselého a Annou Chorvátovou z Tvrdošína. Najrýchlejšou Juniorkou bola Alžbeta Bucová z Vavrečky a naj Juniorom bol Peter Vonšák. Na kratšej 5 km trati zvíťazil Peter Porubský pred Antonom Hudákom a Martinom Bucom ml. Výsledky si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Oravskej bežeckej ligy . Foto: najlepšia trojica v kategórii Muži II. - zľava Marek Voška, Slavo Praj, Martin Buc - autor TT Vavrečka.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!