Aktuality KB Breza

SZB zverejnil kalendár súťaží LETO 2019

SZB zverejnil kalendár súťaží na sezónu LETO 2019 - (stiahni tu).

Prvé preteky v letnom biatlone (iba žiacke kategórie) usporiada ŠK Meteor Dolný Kubín v dňoch 1.-2.júna 2019 v areáli hotela Oravský Háj v Brezovici (okres Tvrdošín) (pozri google maps). Propozície (stiahni tu).

SZB zverejnil konečné rebríčky po sezóne ZIMA 2019

Dňa 7.apríla 2019 boli zverejnené konečné rebríčky po zimnej biatlonovej sezóne 2019. Náš klub reprezentovali počas sezóny iba štyria pretekári a preto sme obsadili celkové 17.miesto spomedzi 25 klubov na Slovensku. Z jednotlivcov sa najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý v kategórii 12-13 ročných žiakov skončil na 2.mieste so stratou iba 1,30 bodu na víťazného M.Adamova. V rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík 14.miesto. Eliška Ferenčíková v kategórii 10-11 ročných žiačok skončila na 8.mieste spomedzi 19 pretekárok. V kategórii 16 ročných dorastencov obsadil Benjamín Belicaj 7.miesto. Konečné rebríčky ZIMA 2019 (stiahni tu).

Záver zimnej sezóny - M SR v behu na lyžiach a M ČR v biatlone

V dňoch 8.-9.marca 2019 sa v Novom Meste na Morave konali Majstrovstvá Českej republiky v biatlone. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V piatok sa najskôr predstavil v štafetovom behu dvojíc kde spolu s Vilémom Hronom obsadili spomedzi 14 dvojíc pekné 5.miesto. V sobotu Sebastián súťažil v pretekoch s hromadným štartom, kde po jednej chybe na strelnici skončil v kategórii 13 roč. na 9.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: vľavo Sebastián Belicaj  - autor (R.Belicaj).

V dňoch 12.-13.marca 2019 sa na Štrbskom Plese uskutočnil 9.ročník Zimnej Kalokagatie. Súrodenci Sebastián a Benjamín Belicajový tentokrát reprezentovali svoju školu ZŠ Zákamenné. V biatlonovom kros šprinte sa viac darilo Sebastiánovi, ktorý v katagórii ml.žiakov obsadil 4.miesto. Benjamín v kat. st.žiakov skončil na 5.mieste. Obaja sa predstavili aj v štafetových pretekoch dvojíc. Sebastián spolu s Martinom Maťkom z Martina obsadil 2.miesto a Benajmín spolu s Róbertom Bížom z Revúcej skončili na 4.mieste. Výsledky (stiahni tu).

V dňoch 16.-17.marca 2019 sa na Štrbskom Plese konala záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Náš klub opäť reprezentovali iba súrodenci Belicajový. V sobotu sa pretekalo voľnou technikou a Sebastián na trati 5 km predviedol slušný výkon a skončil na 7.mieste. Benjamín absolvoval v kategórii ml. dorastencov trať dlhú 10 km, kde obsadil konečné 25.miesto.

Z ďalších Oravských bežcov sa najviac darilo Márii Remeňovej z Hruštína, ktorá v ženskej kategórii na trati 15 km obsadila celkovo druhé miesto za Slovenskou reprezentantkou Alenou Procházkovou, ale získala titul Majsterky SR v kategórii junioriek. Sestry Samrkoňové skončili nasledovne - Eliška 15.miesto, Anežka 11.miesto. V kategórii juniorov na trati 30 km predviedol výborný výkon Mário Košút z Vavrečky, ktorý spomedzi všetkých mužov obsadil piate miesto, ale vo svojej kategórii skončil na 3.mieste. Rovnakú trať absolvoval aj "veterán" Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý napokon skončil spomedzi všetkých mužov na 9.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v behu na 15 km voľnou technikou (autor ŽP Šport Podbrezová). V nedeľu boli na programe štafetové šprinty dvojíc do ktorých sa zapojili aj sestry Mária a Zuzana Remeňové. V spoločnej kategórii žien a junioriek podali na trati výborný výkon a nedali svojím súperkám žiadnu šancu. Po skončení pretekov však boli diskvalifikované pre zlú odovzdávku na prvom úseku.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!