Aktuality KB Breza

Hornooravský kros duatlon

Dňa 29.septembra 2018 sme v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza zorganizovali záverečné kolo Slovenského pohára v kros triatlone. Už 3.ročník Hornooravského kros duatlonu prilákal dohromady 37 pretekárov. V príjemnom počasí a krásnom prostredí Oravských Beskýd čakala na súťažiacich pri dlhej trati porcia 6 km behu - následne 26 km na bicykli a na záver 3 km behu do cieľa. Pre juniorov a neregistrovaných pretekárov boli porcie polovičné (3-13-3 km). V celkovom hodnotení registrovaných v STÚ podal najlepší výkon Lukáš Cintula pred Jozefom Martiškom a Máriom Košútom. Najlepším juniorom bol Matúš Jakub Koreň a juniorka Alžbeta Bucová. V kategórii "veteránov 1" zvíťazil Ivan Bielik pred našim Marekom Voškom a Slavomírom Prajom. V kategórii "veteráni 2" zvíťazil náš Peter Sitárik. Z neregistrovaných pretekárov sa najviac darilo Tomášovi Bucovi z Tvrdošína. Výsledky (stiahni tu) alebo pozri na stránke www.vysledkovyservis.sk. Na záver chceme všetkým pretekárom poďakovať za účasť. Špeciálne poďakovanie si zaslúži hlavný organizátor Peter Sitárik, učiteľský zbor ZŠ Breza a viacero dobrovoľníkov, ktorí napomohli k bezproblémovému priebehu súťaže. Sponzori akcie: Slavomír Praj, Obec Breza, Bar pod Hájom Helena Hládeková, Dopstav - Stanislav Papajík. Dúfame, že na budúci rok sa opäť uvidíme :). Fotoalbum z celej akcie od autora Milana Čierneho (pozri tu). Foto: štart pretekov - autor Milan Čierny.

Majstrovstvá ČR v letnom biatlone

V dňoch 22.-23.septembra 2018 sa v Starom Měste pod Landštejnem konali majstrovstvá Českej republiky v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Viac ako 300 pretekárov súťažilo v rýchlostných pretekoch, štafetových pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V sobotných rýchlostných pretekoch sa Sebastiánovi nedarilo na strelnici keď minul až 5 terčov a napokon v silnej konkurencii skončil až na 26.mieste. Zo Slovenských pretekárov sa najviac darilo Sebastiánovi Ilavskému, ktorý v kat. žiaci C obsadil 4.miesto - v rovnakej kategórii skončil Bruno Melicher na 6.mieste a Adam Černák na 8.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). V poobedňajších pretekoch štafiet táto trojica nenašla premožiteľa a po veľmi dobrom výkone si vybojovala titul majstrov ČR. Foto: Slovenská výprava - autor R.Belicaj

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom si už Sebastián Belicaj dal na streľbe záležať a po dvoch čistých položkách napokon svoj rozbeh vyhral. Celkovo mu to stačilo na krásne 9.miesto spomedzi 53 štartujúcich v kategórii žiaci B. Zo Slovenských pretekárov sa najlepšie umiestnila Ella Demianová, ktorá skončila na 5.mieste, ďalej Adam Černák na 8.mieste, Bruno Melicher na 10.mieste, Tamara Molentová na 11.mieste, Kristína Makovínyová na 12.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!