Aktuality KB Breza

II. kolo Viessmann pohára v Osrblí

V dňoch 14. a 15.januára 2016 pokračovali biatlonové súťaže II.kolom Viessmann pohára pre kategórie dorastu a dospelých. V sobotnom rýchlostnom preteku sa na štart postavilo dohromady 72 pretekárov a náš klub reprezentovali iba súrodenci Maxový. Michaela v kat. junioriek vybojovala 3.miesto a v kat. 18-19 roč. dorastencov skončil Juraj na 11.mieste. Opäť sa darilo našim odchovankyniam vo farbách ŽP Šport Podbrezová, keď Majka Remeňová v kat. 18-19 roč. dorasteniek nedala súperkám šancu a po čistej streľbe zvíťazila s náskokom 1:46 minúty. V rovnakej kategórii skončila jej sestra Zuzana aj vďaka slabšej streľbe (3,2) na 6.mieste. V kat. 16-17 roč. dorasteniek skončila Anežka Smarkoňová na peknom 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Víťazka rýchlostného preteku Mária Remeňová

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. V kategórii junioriek sa Miške Maxovej konečne podarila streľba, keď z dvadsiatich terčov netrafila iba dva (0,2,0,0). K tomuto výkonu pridala výborný beh a bolo z toho nakoniec jej prvé víťazstvo v tejto sezóne. Sestrám Remeňovým sa dnes vôbec nedarilo na strelnici - Mária 10 netrafených (0,2,4,4), Zuzana 9 netrafených terčov (3,1,4,1) a to ich odsunulo na 4. a 5.priečku. Prvé pódiové umiestnenie si po veľmi dobrom výkone na strelnici (0,0,1,1) a aj v behu vybojovala Anežka Smarkoňová, ktorá skončila na 2.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová 1.miesto v preteku s hromadným štartom (autor. J.Maxa)

I. kolo Zimného triatlonu

Dňa 15.januára 2017 usporiadala OŠK Breza v spolupráci s Klubom zimného triatlonu Donovaly a Penziónom Pohoda Krušetnica I. kolo Slovenského pohára v Zimnom triatlone. Súťaže sa zúčastnilo 23 pretekárov. Celkovým víťazom v kategórii registrovaných sa stal Tomáš Jurkovič pred Matúšom Jurečkom a Petrom Sitárikom. V kategórii žien zvíťazila Katarína Drahovská. Medzi neregistrovanými zvíťazil Slavomír Praj z Vavrečky  kategóriu žien ovládla Petra Ferenčíková.. Výsledky (stiahni tu). Foto: štart pretekov (autor: M.Ľuba)

II.kolo SP v behu na lyžiach

V dňoch 7.-8.januára 2017 sa na Skalke pri Kremnici uskutočnilo II. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentovali Mário Košút a Slavomír Praj. V sobotu boli na programe preteky klasickou technikou, kde Mário v kat. st. dorastu obsadil 8.miesto a Slavo po dobrom výkone skončil v kat. "veteráni B" na peknom 5.mieste.
V nedeľu sa súťažilo voľnou technikou. Mário síce obsadil 10.miesto ale mal menšiu stratu na prvého ako v sobotu. Viac sa darilo Slavovi, ktorý na 10 km trati po veľmi dobrom výkone skončil na 4.mieste so stratou 1:29 min. na víťaza. Výsledky (stiahni tu).