Aktuality KB Breza

Majstrovstvá ČR v letnom biatlone

V dňoch 22.-23.septembra 2018 sa v Starom Měste pod Landštejnem konali majstrovstvá Českej republiky v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Viac ako 300 pretekárov súťažilo v rýchlostných pretekoch, štafetových pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V sobotných rýchlostných pretekoch sa Sebastiánovi nedarilo na strelnici keď minul až 5 terčov a napokon v silnej konkurencii skončil až na 26.mieste. Zo Slovenských pretekárov sa najviac darilo Sebastiánovi Ilavskému, ktorý v kat. žiaci C obsadil 4.miesto - v rovnakej kategórii skončil Bruno Melicher na 6.mieste a Adam Černák na 8.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). V poobedňajších pretekoch štafiet táto trojica nenašla premožiteľa a po veľmi dobrom výkone si vybojovala titul majstrov ČR. Foto: Slovenská výprava - autor R.Belicaj

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom si už Sebastián Belicaj dal na streľbe záležať a po dvoch čistých položkách napokon svoj rozbeh vyhral. Celkovo mu to stačilo na krásne 9.miesto spomedzi 53 štartujúcich v kategórii žiaci B. Zo Slovenských pretekárov sa najlepšie umiestnila Ella Demianová, ktorá skončila na 5.mieste, ďalej Adam Černák na 8.mieste, Bruno Melicher na 10.mieste, Tamara Molentová na 11.mieste, Kristína Makovínyová na 12.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II. časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone

V dňoch 15.-16.septembra 2018 sa na strelnici Šimáň v Predajnej uskutočnila záverečná časť tohtoročnej letnej biatlonovej sezóny. Súťažilo sa v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky v ktorých sa nám podarilo vybojovať dve medaily. Ako prvý to dokázal Sebastián Belicaj, ktorý po troch chybách na strelnici (1,2) finišoval na výbornom 3.mieste so stratou iba dvoch sekúnd na druhého A. Durčáka (1,0) z Vyhní. Najväčšie prekvapenie nám však pripravil Benjamín Belicaj v kat. 14-15 roč. žiakov, keď aj napriek piatim netrafeným terčom (2,3) dokázal podať skvelý bežecký výkon a napokon vybojovať za 3.miesto svoju prvú veľkú medailu z Majstrovstiev Slovenska. V kategórii junioriek obsadila Michaela Maxová 6.miesto. Ďalšie dve medaily pridali naše odchovankyne sestry Remeňové - keď z titulu Majsterky Slovenska sa tešila Zuzana a Mária aj napriek 7 netrafeným terčom (4,3) obsadila 3.miesto. Anežka Smarkoňová skončila šiesta a rovnaké umiestnenie dosiahla aj jej sestra Eliška.  Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. V žiackych kategóriách naši tentokrát nedosiahli na medaily ale ani nesklamali - Sebastián Belicaj skončil na 8.mieste a jeho brat Benjamín obsadil 7.miesto. Eliška Smarkoňová obsadila 6.miesto. V kategórii junioriek sa Michaele Maxovej nedarilo na strelnici a napokon skončila na 6.mieste. V kategórii 18-19 roč. dorasteniek potvrdili svoju dominanciu sestry Remeňové, ktoré aj napriek slabšej streľbe obsadili prvé dve miesta - keď zvíťazila Zuzana iba dve sekundy pred Máriou. Anežka Smarkoňová (16-17r.) obsadila 7.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!