Aktuality KB Breza

II. časť Majstrovstiev Slovenska v LB vo Vyhniach

V dňoch 24.-25.septembra 2016 sa uskutočnila II.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek. Na štart sa postavilo aj 7 pretekárov nášho klubu. V dorasteneckých kategóriách obsadila Miška Maxová (1,3) 5.miesto a jej brat Juraj (2,0) skončil na 7.mieste. Skvelú formu potvrdili naše odchovankyne (vo farbách ŽP Šport Podbrezová) v kat. 16-17 roč. dievčat keď si ďalšie víťazstvo na svoje konto pripísala Zuzana Remeňová (streľba 2,1) hneď za ňou skončila jej sestra Mária Remeňová (1,3) a 8.miesto po zaváhaní na strelnici obsadila Júlia Baláková (3,2). V žiackych kategóriách si ďalšiu medailu z Majstrovstiev Slovenska vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý so stratou 2 sekúnd obsadil 2.miesto. Ďalší naši obsadili nasledovné pozície :  8. Anežka Smarkoňová, 12. Eliška Smarkoňová, 17. Tatiana Tisoňová. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľu boli na programe vytrvalostné preteky. V dorasteneckých kategóriách sa našej Miške Maxovej podarilo vybojovať 5.miesto a jej brat Juraj skončil na 7.mieste. Svoju dominanciu opäť potvrdili sestry Remeňové, keď ďalší majstrovský titul získala Zuzana a len 5 sekúnd za ňou skončila Mária. V rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 8.miesto. V žiackych kategóriách dosiahla najlepší výsledok Anežka Smarkoňová, ktorá po dobrej streľbe (1,1) získala 5.miesto. V kat. 12-13 roč. dievčat skončila Eliška Smarkoňová na 12.mieste a Tatiana Tisoňová na 18.mieste. Až štyri netrafené terče odsunli Sebastiána Belicaja na 7.miesto. Jeho brat Benjamín po problémoch na strelnici skončil na 17.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: (zľava) - 2.miesto Mária Remeňová, 1.miesto Zuzana Remeňová, 3.miesto Zuzana Longauerová (autor: ŽP Šport Podbrezová)

III.kolo Viessmann pohára a I.časť M-SR v letnom biatlone v Predajnej

V dňoch 3.-4. septembra 2016 sa na sterlnici Šimáň v Predajnej uskutočnilo III.kolo Viessman pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Náš klub reprezentovalo 9 pretekárov. V sobotnom rýchlostnom preteku sa v doraste umiestnila Michaela Maxová na 4.mieste a Juraj Maxa na 6.mieste. Skvelým výkonom sa opäť prezentovali sestry Remeňové (ŽP Šport Podbrezová), keď obsadili prvé dve miesta - 1.Zuzana a 2. Mária. - v rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 8.miesto. V poobedňajší hodinách sme v žiackych kategóriách dosiahli zásluhou skvelého výkonu Sebastiána Belicaja na víťazstvo. Na štarte sme mali aj troch nováčikov - ktorí skončili nasledovne: Jakub Ferenčík (Tvrdošín) 21.miesto, Tatiana Tisoňová (Rabča) 16.miesto, Alexandra Kvasničáková (Rabča) nedokončila. V starších žiačkách po dobrom výkone skončila Anežka Smarkoňová na 6.mieste. V stredných žiakoch obsadil Benjamín Belicaj 8.miesto a v rovnakej kategórii žiačok skončila Eliška Smarkoňová na 14.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľu bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska, kde sa súťažilo v preteku s hromadným štartom. O prvú medailu sa nám postarala svojim výkonom Michaela Maxová v kat. 18-19r. dorasteniek, keď skončila aj napriek 9 netrafeným terčom na 3.mieste. Juraj Maxa v kat. 18-19r. dosrastencov obsadil 6.miesto. Opä nás potešili naše odchovankyne vo farbách Podbrezovej (kat. 16-17r.), keď majstrovský titul a svoju prvú medailu z M-SR vybojovala Zuzana Remeňová a bronz pridala jej sestra Mária. Aj 2.miesto putuje na Oravu a to zásluhou Sáry Machajovej z D.Kubína, Júlia Baláková v rovnakej kat. skončila na 8.mieste. Foto: sestry Zuzana a Mária Remeňové a Sára Machajová (autor. ŽP Šport Podbrezová)

 V poobedňajších pretekoch 10-11r. žiakov nás svojím skvelým výkonom potešil Sebastián Belicaj, ktorý ku jednej chybe na strelnici pridal výborný beh a získal tak svoju "prvú veľkú medailu" so zlatým leskom. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 18.mieste. V kat. 12-13r. skončil Benjamín Belicaj na 10.mieste a v rovnakej kat. žiačok skončila Eliška Smarkoňová na 13.mieste, Alexandra Kvasničáková na 15.mieste a Tatiana Tisoňová na 16.mieste. V najstarších žiačkách dobehla Anežka Smarkoňová na 11.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska v preteku s hromadným štartom v kategórii 10-11 ročných.


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí