Aktuality KB Breza

3. kolo SP v zimnom triatlone

V nedeľu 19.februára 2017 sa na Králikoch uskutočnilo 3.kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone. Horná Orava mala zastúpenie v šestici pretekárov KB Breza a ďalších päť bolo z klubu TT Vavrečka. V celkovom poradí sa najviac darilo Slavovi Prajovi z Vavrečky, ktorý zvíťazil pred našou dvojicou Petrom Sitárikom a Marekom Voškom. V junioroch sa z víťazstva tešil Mário Košút z Vavrečky. V štafetách zvíťazila naša trojica v zložení Juraj Maxa, Tomáš Kubas a Michaela Maxová. V kategórii neregistrovaných žien zvíťazila naša Petra Ferenčíková. Výsledky (stiahni tu). Foto: Hornooravský triatlonisti z KB Breza a TT Vavrečka (autor Juraj Maxa)

III. kolo Viessmann pohára a M-SR v biatlone - ďalšie dve prvenstvá Sebastiána Belicaja

V dňoch 11.-12.februára 2017 sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí uskutočnilo III.kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Ďalším víťazstvom nás po veľmi dobrom výkone potešil Sebastián Belicaj, ktorý vyhral už piate preteky v rade - tentoraz s 12 sekundovým náskokom pred M.Sklenárikom  z Revúcej. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. "Naše dorastenky" pod ŽP Šport sa opäť nestratili a po veľmi dobrých bežeckých výkonoch získala Zuzana Remňová 2.miesto a Anežka Smarkoňová 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Tím KB Breza (autor M.Belicajová)

V nedeľu sa konala I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Súťažilo sa vo vytrvalostných pretekoch. V doobedňajšom programe si v kategórii junioriek vybojovala 3.miesto Michaela Maxová. Po obede súťažili o majstrovské tituly žiacke kategórie. Svoj prvý titul majstra SR si po veľmi dobrom výkone vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý zvíťazil o 13 sekúnd pred T.Kováčikom z Č.Balogu. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. Eliška Smarkoňová (14-15r. žiačky) skončila po slabšej streľbe rovnako ako včera na 10.mieste. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo Anežke Smarkoňovej (16-17r. dorastenky), ktorá po veľmi dobrej streľbe (0,1,1,0) skončila na 2.mieste za M.Hubačovou z Vyhní. V rovnakej kategórii obsadila Zuzana Remeňová 5.miesto a Júlia Baláková 12.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: "Naše dorastenky" (autor A.Matejčík)

II. kolo SP v zimnom triatlone

Dňa 12.februára 2017 usporiadal KB Breza v spolupráci s OŠK Breza a Klubom zimného triatlonu Donovaly a Penziónom Pohoda Krušetnica II. kolo Slovenského pohára v Zimnom triatlone. V nádhernom počasí si 26 pretekárov zmeralo sily v behu, cyklokrose a v behu na lyžiach. Najlepším spomedzi registrovaných bol Matúš Jurečka z Bratislavy pred Slavomírom Prajom z Vavrečky a Petrom Kasmanom zo Žiliny. V ženskej kategórii zvíťazila Asia Garlewicz z Poľska. V Juniorkách zvíťazila Lýdia Drahovská z Piešťan a v Junioroch Mário Košút z Vavrečky. V neregistrovaných si najlepšie počínal Jaro Genšor a v ženskej kategórii Katarína Drahovská z Piešťan. Výsledky (stiahni tu). Foto: pred štartom (autor - Ľ.Ľubová). Viac foto nájdete vo fotoalbume.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!