Aktuality KB Breza

II.časť Majstrovstiev SR v biatlone - 2x zlato pre Sebastiána Belicaja a 2x striebro pre Michaelu Maxovú

V dňoch 4. a 5.marca 2017 sa na tratiach NBC v Osrblí konala záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Náš klub reprezentovala šestica pretekárov. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. V kategórii junioriek sa našej Miške Maxovej podarila streľba, keď minula iba dva terče v ľahu a s dobrým bežeckým výkonom sa napokon prebojovala na pekné 2.miesto. Juraj Maxa v kategórii 18-19 ročných dorastencov obsadil 10.miesto. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo sestrám Remeňovým, ktoré na strelnici spravili zhodne po 5 chýb, ale aj napriek tomu sa dokázali prebojovať na "bedňu" - Mária získala zlatú medailu a Zuzana bronzovú medailu. V rovnakej kategórii obsadila Anežka Smarkoňová 10.miesto a Júlia Baláková 11.miesto. V poobedňajších pretekoch žiakov potvrdil svoju tohtosezónnu dominanciu opäť Sebastián Belicaj (10-11 roč.), ktorý aj napriek chorobe dokázal zvíťaziť o 3 sek. pred M.Sklenárikom z Revúcej. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. V starších žiakoch skončil Benjamín Belicaj na 15.mieste a v rovnakej kategórií dievčat skončila Eliška Smarkoňová na 10.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - 3-násobný Majster Slovenska v biatlone (autor R.Belicaj)

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. V dopoludňajších pretekoch dorastu a dospelých svoj včerajší úspech zopakovala juniorka Michaela Maxová, keď skončila po dobrom výkone na 2.mieste za víťazkou Laurou Chovanovou. Juraj Maxa (18-19 roč.) skončil na 10.mieste. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek opäť dominovali sestry Remeňové. Tentoraz sa z majstrovského titulu tešila vďaka lepšej streľbe Zuzana Remeňová (0,1,2,0), ktorá zvíťazila pred sestrou Máriou (1,2,3,3). Veľmi pekné 4.miesto vybojovala Anežka Smarkoňová (2,1,2,0) a v rovnakej kategórii skončila Júlia Baláková na 9.mieste. V poobedňajších zápoleniach žiakov predviedol opäť skvelý výkon Sebastián Belicaj (10-11 r.), ktorý si tak pripísal na svoje konto tretí titul Majstra SR a v tejto sezóne neprehral ani raz z ôsmych pretekov. Veľmi pekné umiestnenie v rovnakej kategórii dosiahol aj Jakub Ferenčík, ktorý aj napriek štartu z posledného radu dokázal zabojovať a skončiť na peknom 4.mieste. V starších žiakoch skončil Benjamín Belicaj na 16.mieste a žiačka Eliška Smarkoňová obsadila 9.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová získala dve strieborné medaily z M-SR (autor F.Remeň) Viac foto nájdete vo fotoalbume.

Majstrovstvá SR v zimnom triatlone.

V sobotu 4.marca sa na tratiach v okolí vrchu Praděd v Českej republike konali spoločné Majstrovstvá Slovenska a ČR v zimnom triatlone. Náš klub reprezentovali dvaja pretekári - Peter Sitárik a Marek Voška. Marek v kategórii 30-39 r. skončil spomedzi Slovákov na 4.mieste. V kategórii 40-49 r. sa na štart postavilo dohromady 17 pretekárov. Celkovým víťazom sa po veľmi dobrom výkone stal Slavo Praj z Vavrečky. Náš Peter Sitárik obsadil celkové 5.miesto ale spomedzi Slovákov skončil druhý. V junioroch si majstrovský titul vybojoval Mário Košút z Vavrečky. Výsledky (stiahni tu). Foto: kategória 40-49 r. muži - 1.miesto Slavo Praj, 2.miesto Peter Sitárik, 3.miesto Peter Števánka (autor: M.Košút)

3. kolo SP v zimnom triatlone

V nedeľu 19.februára 2017 sa na Králikoch uskutočnilo 3.kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone. Horná Orava mala zastúpenie v šestici pretekárov KB Breza a ďalších päť bolo z klubu TT Vavrečka. V celkovom poradí sa najviac darilo Slavovi Prajovi z Vavrečky, ktorý zvíťazil pred našou dvojicou Petrom Sitárikom a Marekom Voškom. V junioroch sa z víťazstva tešil Mário Košút z Vavrečky. V štafetách zvíťazila naša trojica v zložení Juraj Maxa, Tomáš Kubas a Michaela Maxová. V kategórii neregistrovaných žien zvíťazila naša Petra Ferenčíková. Výsledky (stiahni tu). Foto: Hornooravský triatlonisti z KB Breza a TT Vavrečka (autor Juraj Maxa)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!