Aktuality KB Breza

Konečné rebríčky SZB po sezóne Leto 2018

2.novembra.2018 - Slovenský biatlonový zväz zverejnil konečné rebríčky po letnej sezóne 2018. Z našich pretekárov sa súrodenci Sebastián a Benjamín Belicajový vo svojich kategóriách zhodne umiestnili na peknom 5.mieste. Michaela Maxová v kategórii junioriek obsadila 7.miesto. Z našich odchovankýň (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová) sa najviac v lete darilo sestrám Remeňovým keď v kategórii 18-19 roč. dorasteniek Zuzana vybojovala 1.miesto a Mária 2.miesto. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek vybojovala Anežka Smarkoňová pekné 3.miesto. Rebríčky (stiahni tu).

TRIGALA - Vyhodnotenie triatlonovej sezóny 2018

Dňa 28.októbra 2018 sa v Leviciach uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien najlepším športovcom Slovenskej triatlonovej únie. Medzi odmenenými boli aj naši pretekári. V zimnom triatlone sa z celkového víťazstva v kategórii "Veteráni 2" tešil Peter Sitárik, rovnako v kategúorii juniorov zvíťazil Róbert Judiak. V kategórii junioriek si 3.miesto odniesla naša Andrea Uličná. V kategórii "Veteráni 1" zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka pred našim Marekom Voškom a tretím Martinom Bucom z TT Vavrečka. V absolutnom poradí mužov zvíťazil Mário Košút z TT Vavrečka pred Slavomírom Prajom a našim Petrom Sitárikom. V celkovom hodnotení klubov zvíťazil KPš Nereus Žilina pred KB Breza a  tretím TT Vavrečka. V letnom kros-triatlone obsadili Mário Košút a Alžbeta Bucová z TT Vavrečka zhodne na 3.miesta. Oficiálne výslekdy sú na stránke www.triathlon.sk. Foto - Úspešní Hornooravský športovci.

Hornooravský kros duatlon

Dňa 29.septembra 2018 sme v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza zorganizovali záverečné kolo Slovenského pohára v kros triatlone. Už 3.ročník Hornooravského kros duatlonu prilákal dohromady 37 pretekárov. V príjemnom počasí a krásnom prostredí Oravských Beskýd čakala na súťažiacich pri dlhej trati porcia 6 km behu - následne 26 km na bicykli a na záver 3 km behu do cieľa. Pre juniorov a neregistrovaných pretekárov boli porcie polovičné (3-13-3 km). V celkovom hodnotení registrovaných v STÚ podal najlepší výkon Lukáš Cintula pred Jozefom Martiškom a Máriom Košútom. Najlepším juniorom bol Matúš Jakub Koreň a juniorka Alžbeta Bucová. V kategórii "veteránov 1" zvíťazil Ivan Bielik pred našim Marekom Voškom a Slavomírom Prajom. V kategórii "veteráni 2" zvíťazil náš Peter Sitárik. Z neregistrovaných pretekárov sa najviac darilo Tomášovi Bucovi z Tvrdošína. Výsledky (stiahni tu) alebo pozri na stránke www.vysledkovyservis.sk. Na záver chceme všetkým pretekárom poďakovať za účasť. Špeciálne poďakovanie si zaslúži hlavný organizátor Peter Sitárik, učiteľský zbor ZŠ Breza a viacero dobrovoľníkov, ktorí napomohli k bezproblémovému priebehu súťaže. Sponzori akcie: Slavomír Praj, Obec Breza, Bar pod Hájom Helena Hládeková, Dopstav - Stanislav Papajík. Dúfame, že na budúci rok sa opäť uvidíme :). Fotoalbum z celej akcie od autora Milana Čierneho (pozri tu). Foto: štart pretekov - autor Milan Čierny.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!