Aktuality KB Breza

Kalendár súťaží v letnom biatlone 2017

SZB dňa 15.apríla 2017 zverejnil kalendár súťaží v letnom biatlone 2017. Prvé preteky pre žiacke kategórii sa uskutočnia v dňoch 27.-28.mája 2017 v Rajeckých Tepliciach. Prvé kolo dorastu a dospelých je na programe 17.-18.júna 2017. Kalendár (stiahni tu).

Konečné rebríčky SZB - ZIMA 2017

Slovenský zväz biatlonu zverejnil konečné rebríčky po zimnej sezóne 2017. Náš klub túto sezónu reprezentovalo iba šesť pretekárov a to sa odrazilo na konečnom umiestnení. V žiackych kategóriách sme skončili na 12.mieste a celkovo na 15.mieste spomedzi 23 klubov. V jednotlivcoch počas sezóny najlepšie výkony podával Sebastián Belicaj, ktorý v kategórii 10-11 ročných žiakov zvíťazil so ziskom 500b. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na peknom 5.mieste. V kategórii 20-21 ročných junioriek obsadila naša Michaela Maxová 3.miesto. Rebríčky (stiahni tu).

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach

V dňoch 25. a 26.marca 2017 sa uskutočnila záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Na výborne pripravených tratiach na Štrbskom Plese boli v sobotu na programe preteky v šprinte klasickou technikou. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový, ktorým sa príliš nedarilo a obsadili napokon: Sebastián 8.miesto, Benjamín 16.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: hromadné preteky kat. st.dorastenky (zľava) 2.Mária Remeňová, 1.Z.Šefčíková, 3.R.Gabčíková (autor: ŽP Šport Podbrezová)

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sme mali zastúpenie v kategórii mužov a dorastencov. V hlavnej mužskej kategórii na trati 30 km voľnou technikou obsadil Slavomír Praj 10.miesto - zvíťazil Peter Mlynár pred Matejom Kazárom. V kategórii st. dorastu obsadil Mário Košút na trati 15 km 15.miesto. Veľmi dobrú zimnú sezónu úspešne ukončili aj naše odchovankyňe sestry Remeňové (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová). V kategórii st. dorasteniek sa na trati 10 km voľným štýlom vyrovnali najlepším bežkyniam na lyžiach na Slovensku. Mária počas celej trate udávala tempo spolu so Zuzanou Šefčíkovou, ktorá ju napokon krátko pred cieľom predbehla a zvíťazila. Mária si tak 2.miestom vybojovala svoju prvú medailu z Majstrovstiev SR v behu na lyžiach. Jej sestra Zuzana rovnakým spôsobom prehrala súboj o tretie miesto s Rebekou Gabčíkovou. V rovnakej kategórii skončila Júlia Baláková na 7.mieste. V ml. dorastenkách obsadila Anežka Smarkoňová 17.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!