Aktuality KB Breza

Konečné rebríčky SZB po sezóne LETO 2016

Slovenský zväz biatlonu zverejnil konečné rebríčky po sezóne LETO 2016. Náš klub obsadil v žiackych kategóriách 11.miesto a celkovo skončil na 15.mieste. Za poklesom oproti minulým sezónam je malý počet pretekárov, keď sa všetkých troch kvalifikačných kôl zúčastnili len B.Belicaj, S.Belicaj, a jedno kolo vynechali A.Smarkoňová, E.Smarkoňová. V dorasteneckých kategóriách sme vďaka súrodencom Maxovým obsadili 8.miesto. Z jednotlivcov sa najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý aj vďaka dvom medailám (zlatá a strieborná) z M-SR skončil v rebríčku na 3.mieste. Rovnakú pozíciu si v kategórii 18-19 roč. dorasteniek vybojovala ja Michaela Maxová. Ďalší naši obsadili nasledovné umiestnenie: 6.Juraj Maxa, 8. Anežka Smarkoňová, 10. Benjamín Belicaj. Veľkú radosť nám robia naše odchovankyne sestry Remeňové z Hruštína, ktoré reprezentujú ŽP Šport Podbrezová - keď rebríček 16-17 roč. dorasteniek suveréne ovládla Zuzana pred Máriou. Rebríčky (stiahni tu).

Cyklistické preteky v Breze

Dňa 9.októbra 2016 Obec Breza usporiadala 2.ročník cyklistických pretekov pre mládež do 18 rokov. Preteku sa zúčastnilo 52 súťažiaci nielen z Brezy. Najmladší pretekári boli Bubniak Leo a Šimjak Jakub, ktorí sa narodili v roku 2015. Veľká vďaka za príjemne strávené popoludnie patrí organizátorom - Echo Breza, Komisia športu obce Breza pod vedením Petra Sitárika a všetkým dobrovoľníkom, ktorí napomohli hladkému priebehu celej súťaže. Sponzori: Obec Breza, X-sport bike Peter Vasek. Výsledky (stiahni tu).

II. časť Majstrovstiev Slovenska v LB vo Vyhniach

V dňoch 24.-25.septembra 2016 sa uskutočnila II.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek. Na štart sa postavilo aj 7 pretekárov nášho klubu. V dorasteneckých kategóriách obsadila Miška Maxová (1,3) 5.miesto a jej brat Juraj (2,0) skončil na 7.mieste. Skvelú formu potvrdili naše odchovankyne (vo farbách ŽP Šport Podbrezová) v kat. 16-17 roč. dievčat keď si ďalšie víťazstvo na svoje konto pripísala Zuzana Remeňová (streľba 2,1) hneď za ňou skončila jej sestra Mária Remeňová (1,3) a 8.miesto po zaváhaní na strelnici obsadila Júlia Baláková (3,2). V žiackych kategóriách si ďalšiu medailu z Majstrovstiev Slovenska vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý so stratou 2 sekúnd obsadil 2.miesto. Ďalší naši obsadili nasledovné pozície :  8. Anežka Smarkoňová, 12. Eliška Smarkoňová, 17. Tatiana Tisoňová. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu boli na programe vytrvalostné preteky. V dorasteneckých kategóriách sa našej Miške Maxovej podarilo vybojovať 5.miesto a jej brat Juraj skončil na 7.mieste. Svoju dominanciu opäť potvrdili sestry Remeňové, keď ďalší majstrovský titul získala Zuzana a len 5 sekúnd za ňou skončila Mária. V rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 8.miesto. V žiackych kategóriách dosiahla najlepší výsledok Anežka Smarkoňová, ktorá po dobrej streľbe (1,1) získala 5.miesto. V kat. 12-13 roč. dievčat skončila Eliška Smarkoňová na 12.mieste a Tatiana Tisoňová na 18.mieste. Až štyri netrafené terče odsunli Sebastiána Belicaja na 7.miesto. Jeho brat Benjamín po problémoch na strelnici skončil na 17.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: (zľava) - 2.miesto Mária Remeňová, 1.miesto Zuzana Remeňová, 3.miesto Zuzana Longauerová (autor: ŽP Šport Podbrezová)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!