Aktuality KB Breza

Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone

Dňa 9.júna 2019 náš klub v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza usporiadal ďalší ročník Hornooravského kros duatlonu. V jeho rámci sa súťažilo o tituly majstrov Slovenska v kros duatlone pre rok 2019. Za krásneho počasia sa na štart pretekov postavilo 61 pretekárov. Hlavná trať sa skladala zo 6 km behu - 26 km na biku a záverečného 3 km behu. Úvodné dve bežecké kolá zvládol najrýchlejšie Dávid Žigo z Bratislavy (18:34 min.) pred Máriom Košútom z Vavrečky (18:43 min.). Títo dvaja sa spolu držali ešte aj po prvom kole na biku, ale Mário sa potom začal Dávidovi postupne vzďalovať a po dokončení štvrtého kola mal už náskok dvoch minút. V záverečnom bežeckom kole si Mário Košút svoj náskok v pohode postrážil a napokon sa tešil z víťazstva. Dávid napokon dobehol na druhom mieste so stratou 1:53 min. Celkové tretie miesto obsadil Jaroslav Čík (ŠTK Pezinok), ktorý bol ale najlepší vo svojej kategórii "Veteráni 1" (40-49 roční) - druhé miesto v tejto kategórii obsadil náš Marek Voška. Kategóriu Veteráni 2 (50-59 r.) ovládol Igor Otepka z MPK Dolný Kubín pred našim Petrom Sitárikom. Najrýchlejšou ženou bola Alena Drahošová (ŠTK Pezinok), ktorá vyhrala svoju kategóriu "Veteránky 1". V kategórii "Juniorov" (16-19 roční) podal na trati 3-13-3 km najlepší výkon Štefan Evin z Mokroluhu, ktorý zvíťazil s náskokom 2 minút pred našim Robkom Judiakom. Najlepšou juniorkou bola Katarína Zimenová (Maratón klub Rajec), ktorá zdolala svoju oddielovú kolegyňu Zuzanu Kasmanovú. Kategórie "Open" absolvovali rovnakú trať ako juniori a najlepším výkonom sa prezentoval Michal Tuka z Nižnej, ktorý ovládol kategóriu mužov, pred Mariánom Kohútom ktorý bol zároveň najlepším v kategórii Veteránov. Najlepšou ženou bola Eva Karabová z Bratislavy. Najrýchlejšou štafetou boli Ján Kršák a Jana Kršáková. Výsledky (stiahni tu), alebo pozri na stránke www.vysledkovyservis.sk

Bohatú fotogalériu od autora Milana Čierneho si môžete pozrieť na tomto odkaze

Na záver sa chceme v mene nášho klubu poďakovať hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovy, ktorý spoločne so svojim tímom dobrovoľníkov a učiteľkami miestnej ZŠ opäť dokázali zorganizovať preteky na najvyššej úrovni. Poďakovanie patrí i Slovenskej Triatlonovej Únii za pomoc s organizáciou a sponzorom: Obec Breza, Juraj Hurák, Slavomír Praj, František Švajčík.

I. kolo Viessmann pohára v LB absolvovali už aj kategórie dorastu a dospelých

V dňoch 8.-9.júna 2019 sa v NBC Osrblie, konalo úvodné kolo letného biatlonu pre dorastencov a dospelých. Náš klub túto sezónu nemá v týchto kategóriách žiadne zastúpenie, nakoľko Benjamín Belicaj už reprezentuje klub ŠKP Banská Bystrica. Aj napriek tomu nám a Oravskému regiónu robia naďalej dobré meno naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch si v kategórii Junioriek (20-22 rokov) skvele počínali sestry Remeňové, keď Zuzana vďaka lepšej streľbe (1,1) zvíťazila pred Máriou ktorá netrafila až 4 terče (1,3). V kategórii 17-19 ročných dorasteniek Anežka Smarkoňová minula len jeden terč a to ju vynieslo na konečné 3.miesto - vrovnakej kategórii obsadila jej sestra Eliška 14.miesto. Benjamín Belicaj v kategórii 17-19 ročných dorastencov obsadil 13.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. V juniorkách opäť predviedli skvelý výkon v behu aj na strelnici sestry Remeňové. Tentokrát mala presnejšiu mušku Mária ktorá minula iba jeden terč (1,0,0,0) a dobehla si tak pre víťazstvo. Zuzana netrafila dva terče (0,0,0,2) a skončila so stratou ôsmych sekúnd druhá. V dorastenkách skončila Anežka Smarkoňová na 6.mieste a Eliška Smarkoňová na 14.mieste. Benjamín Belicaj obsadil rovnako ako včera 13.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: zľava Zuzana a Mária Remeňové (autor ŽP Šport Podbrezová)

I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie žiakov

V dňoch 1. a 2.júna 2019 sa v Brezovici na Orave uskutočnili úvodné preteky Slovenského pohára v letnom biatlone. Súťažili iba žiacke kategórie. Náš klub tentokrát reprezentoval iba Sebastián Belicaj zo Zákamenného. Aj napriek nedoliečenému ochoreniu sa chcel popasovať so svojimi súpermi o čo najlepší výsledok. V sobotu absolvoval rýchlostné preteky v ktorých minul až 5 terčov a keď k tomu vďaka chorobe pridal na svoje pomery slabý beh tak to stačilo na konečné 15. miesto v kategórii 14-15 ročných žiakov. Výsledky sobota (stiahni tu). Po skončení pretekov organizátori spestrili deťom program ešte aj zmiešanými štafetami do ktorých sa však už Sebastián nezapojil - výsledky (stiahni tu).

V nedeľu 2.júna boli na programe preteky obratnosti v biatlone. Sebastián sa vzhľadom na svoj zdravotný stav pretekov nezúčastnil. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: č. 15 Sebastián Belicaj na trati (autor KB Breza)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!