Aktuality KB Breza

Majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone

 Dňa 18.januára 2020 náš klub v spolupráci s Lyžiarskym oddielom OŠK Breza usporiada spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v zimnom triatlone. Preteky sa už tradične budú konať v Krušetnici v okolí Penziónu Pohoda. Časový rozpis: 09:45 - 11:00 hod - Prezentácia, 10:30 - otvorenie depa, 11:30 hod. - Štart všetkých kategórií. Prihlášky cez portál www.triathlon.sk (registrovaní v STÚ) a neregistrovaní a štafety emailom na ztbreza@gmail.com . Ubytovanie je možné v Penzióne Pohoda Krušetnica. Viac informácií ohľadom pretekov u p. Petra Sitárika. Propozície (stiahni tu).

 

 

TRIGALA STÚ 2019 - úspešné zakončenie sezóny Oravských športovcov

 Dňa 30.novembra 2019 sa v Leviciach konalo každoročné vyhodnotenie najlepších pretekárov Slovenskej triatlonovej únie. Reprezentanti nášho klubu opäť bodovali v zimnom triatlone. V celkovom poradí jednotlivcov obsadil náš Peter Sitárik 3.miesto za dvojicou z TT Vavrečka 1. Mário Košút a 2. Slavomír Praj. Spomedzi juniorov bol najlepší náš Róbert Judiak a tretí skončil Juraj Košút z TT Vavrečka. V kategórii "Veteráni 1" zvíťazil Slavomír Praj pred našim Marekom Voškom. V kategórii "Veteráni 2" sa z víťazstva tešil náš Peter Sitárik. Kategóriu družstiev opanovali Hornooravské kluby, ktoré obsadili prvé dve miesta - 1. TT Vavrečka, 2. KB Breza. Okrem úspechov v zimnej sezóne sa z celkového víťazstva v letnom kros duatlone tešil Mário Košút z Vavrečky. Ďalšie cenné kovy v kros duatlone na Oravu doniesli aj pretekári z Dolného Kubína Igor Otepka a Ján Mičík. V akvatlone v celkovom poradí žien dominovala Martina Mesárošová z Dolného Kubína, ktorá vyhrala aj svoju kategóriu dorasteniek. Výsledky za rok 2019 pozri na oficiálnom webe STÚ.

Foto: Úspešný večer pre Oravských pretekárov v zimnom triatlone - Peter Sitárik, Marek Voška a Slavomír Praj

Vyhodnotenie Oravskej bežeckej ligy

 Dňa 20. októbra 2019 Náš klub v spolupráci s učiteľkami miestnej ZŠ a MŠ Breza zorganizoval vyhodnotenie 1.ročníka Oravskej bežeckej ligy. Za týmto novým projektom stoja organizátori Hornooravských behov a aktívny bežci KB Breza a TT Vavrečka. Od 28. apríla do 13. októbra 2019 sa uskutočnilo 9 pretekov v týchto obciach: Lokca, Rabča, Námestovo, Oravská Jasenica, Klin, Hruštín, Zubrohlava, Zákamenné a 4 chotáre (Sihelné, Oravská Polhora, Oravské Veselé, Rabča). Vďaka veľkej snahe organizátorov jednotlivých behov sa podarilo dohromady prilákať až 570 bežcov. Foto: účastníci Záverečného behu a vyhodnotenia OBL-ky - autor Milan Čierny

Záverečnému vyhodnoteniu predchádzal nesúťažný rozlúčkový beh. Nenáročnú trať a vyhodnotenie výsledkov pripravil Peter Sitárik. Väčšina bežcov si trať odbehla v tréningovom tempe. Aj napriek tomu, že výsledky neboli tento krát až také dôležité pridávame ich kvôli motivácii do ďalších behov:

  • Žiaci do 10 rokov: 1., Jakub Hnojčík, 2., Janko Buc, 3., Imrich Škombár
  • Žiačky do 10 rokov: 1., Alicka Revajová, 2., Simonka Paľová, 3., Nelka Janíková
  • Žiaci 11-14 rokov: 1., Sebastián Belicaj, 2., Tomáš Hurák, 3., Adam Revaj
  • Žiačky 11-14 rokov: 1., Kamila Pienčáková, 2., Zuzana Gereková, 3., Nelka Špitálová
  • Dorastenci 15-18 r.: 1., Benjamín Belicaj, 2., Róbert Judiak, 3., Martin Buc
  • Dorastenky 15-18 r.: 1., Alžbeta Bucová, 2., Žaneta Mazuráková
  • Muži I. 19-39 r.: 1., Peter Vonšák, 2., Michal Smolár, 3., Dávid Matis
  • Ženy I. 19-39 r.: 1., Jarmila Kakusová, 2., Lenka Stopjaková, 3., Miroslava Babinská
  • Muži II. 40 r. a viac: 1., Roman Petrikovič, 2., Martin Buc, 3., Slavomír Praj
  • Ženy II. 40 r. a viac: 1., Anna Chorvátová, 2., Ľubomíra Maxová, 3., Marcela Tropeková

 Po vyhodnotení nesúťažného behu, kde mládež dostávala sladkú odmenu a dospelým sa ušlo trochu bubliniek vo fľaši, nasledovalo vyhodnotenie 1.ročníka Oravskej bežeckej ligy. Diplomy a vecné ceny odovzdávali: starosta Or.Polhory Ing. Michal Strnál, starosta Rabče Ing. Július Piták a primátor Námestova Milan Hubík. Na začiatku boli odmenený propagátori a podporovatelia OBL-ky: Martin Náčin, Róbert Brišák, Tomáš Ferenčík, Ľubica Kubasová, Blažena Náčinová, Alenka Beloritová, Marek Voška a Peter Sitárik. Keďže šport nie je len o výkonoch, ale aj o dobrých priateľstvách a následnej ochote pomôcť iným, bola udelená cena Fair-play trojici pretekárov – Vladimír Pánik, Dávid Matis a Vladimír Madleňák, ktorí neváhali počas pretekov v Or. Jasenici a Kline zastať a pomôcť svojim súperom. Víťazom hlavnej mužskej kategóri (22-39 rokov) sa stal Martin Rusina z Námestova a hlavnú ženskú kategóriu ovládla Mirka Babinská z BK Dolný Kubín. Do celkových výsledkov sa zapísali aj naši bežci, keď v kategórii 16-18 ročných dorastencov zvíťazil Róbert Judiak pred ďalším našim pretekárom Samuelom Florekom. V kategórii 40-49 ročných mužov vybojoval Marek Voška 2.miesto a rovnaké umiestnenie získal v kategórii 50-59 ročných mužov Juraj Maxa. Konečné výsledky OBL-ky (stiahni tu). Bohatú fotogalériu od autora Milana Čierneho nájdete na nasledujúcom odkaze. O dobrú náladu sa všetkým zúčastneným počas celého podujatia starala aj živá Ľudová hudba Spoza humna v zložení: husle - Natália Bjeľaková, basa - Ivan Stolárik, akordeón - Radko Papán..

Ešte sa chceme poďakovať všetkým organizátorom jednotlivých pretekov, že majú vášeň pre beh, bez ktorej sa v dnešnej dobe takéto podujatia nedajú organizovať. Zároveň im ďakujeme, že vždy dokážu nájsť vo svojom okolí dostatok dobrovoľníkov, ktorí im bez nároku na odmenu ochotne pomôžu.

Veľké Ďakujem patrí aj všetkým bežcom, ktorí svojou účasťou dávajú zmysel takémuto podujatiu a organizátorom spätnú väzbu, že sa oplatí investovať svoj voľný čas a mnohokrát aj vlastné peniaze do usporiadania bežeckých pretekov. Veríme, že svojim konaním dávajú príklad mladším športovcom a Tí niekedy v budúcnosti budú pokračovať v tom čo sa teraz začalo. Dúfame, že budúci rok sa rozšíri nielen počet pretekov, ale aj počet zúčastnených bežcov.


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí