Aktuality KB Breza

II.kolo Viessmann pohára v biatlone

V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Osrblí konalo II.kolo Viessmann pohára v biatlone pre žiacke kategórie. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. V sobotných rýchlostných pretekoch predviedol Sebastián Belicaj čistú streľbu, ale tentokrát mu to dobre "nebehalo" a napokon obsadil so stratou 9 sekúnd 2.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Jakub Ferenčík, Benjamín Belicaj, Sebastián Belicaj - (autor R.Belicaj)

V nedeľu boli na programe preteky obratnosti v ktorých už Sebastián nadviazal na výborné výkony z úvodného kola a opať vybojoval 1.miesto s náskokom iba 0,2 sekundy pred včerajším premožiteľom Michalom Adamovom z Predajnej. Jakub Ferenčík v rovnakej kategórii obsadil 12.miesto. Viac sa darilo jeho sestre Eliške Ferenčíkovej, ktorá vo svojich druhých veľkých pretekoch skončila na 7.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Dve medaily pre Oravských triatlonistov z Majstrovstiev sveta

V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Talianskom stredisku Asiago konali majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Oravský región reprezentovala trojica pretekárov. V kategórii do 23 rokov obsadil Mário Košút z Vavrečky 9.miesto. V nedeľu boli na programe kategórie veteránov. Naše nádeje a očakávania po minuloročných úspechoch opäť nesklamal Peter Sitárik (kat. 50-54 roč.), ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil výborné 3.miesto. V kategórii 45-49 roč. sa predstavil aj Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil skvelé 2.miesto. Výsledky (pozri tu)

.

Slovenský pohár v zimnom triatlone

V dňoch 2.-3.februára 2019 Náš klub usporiadal úvodné dve kolá SP v zimnom triatlone. Súťažilo sa na tratiach v okolí Penziónu Pohoda v Krušetnici. V sobotu sa na štart postavilo 39 pretekárov. V hlavnej kategórii mužov sa z víťazstva tešil Tomáš Jurkovič z KPŠ Nereus Žilina pred Máriom Košútom z TT Vavrečka a Tomášom Kubekom z Triax Bratislava. V ženskej kategórii zvíťazila Lýdia Drahovská z 3NITY team Bratislava. V kategórii Veteránov 1 zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka a v kategórii Veteránov 2 zvíťazil náš Peter Sitárik. Vo Veteránoch 3 vyhral Zdeněk Žarlok z Českej reubliky. V juniorských kategóriách dominovali Matúš Jakub Koreň z 3NITY team Bratislava a Margaréta Bičanová z KPŠ Nereus Žilina. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto - štart pretekov - autor Milan Čierny

V nedeľu sa na štart postavilo 27 pretekárov. Organizátori sa kvôli ťažkým podmienkam rozhodli oproti včerajšku znížiť počet okruhov na 2-3-3 pre dospelých a na 1-2-2 pre juniorské a open kategórie. Z víťazstva v kategórii mužov sa tentokrát tešil Mário Košút z TT Vavrečka pred Lukášom Cintulom a Martinom Hikaníkom. V ženskej kategórii vyhrala Pavlína Jordánová z Českej republiky. V kategórii Veteránov 1 si všetci traja Oravci zopakovali včerajšie umiestnenie 1.Slavo Praj, 2. Marek Voška, 3. Martin Buc. V kategórii Veteránov 2 zopakoval včerajšie 1.miesto náš Peter Sitárik pred Jánom Štestkom. V juniorských kategóriách sa z víťazstva radovali Juraj Košút z TT Vavrečka a Zuzana Michaličková z KPŠ Nereus Žilina. V Open kategórii mužov zvíťazil Juraj Hurák z Lokce. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Fotografie si môžete pozrieť v týchto albumoch:

Fotoalbum od Aleny Beloritovej pozri tu.       Fotoalbum Milana Čierneho - pozri tu.

Na záver sa v mene Klubu biatlonu Breza chceme poďakovať všetkým športovcom za účasť a bezproblémový priebeh súťaže, Veľké Ďakujem za organizáciu celého podujatia patrí aj učiteľskému zboru ZŠ Breza, dobrovoľníkom a hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovy. Za veľmi dobre pripravené trate aj napriek zlému počasiu ďakujeme Miroslavovi Florekovi z Penziónu Pohoda v Krušetnici. Sponzormi celej akcie boli: Slovenská triatlonová únia, Dopstav Breza - Stanislav Papajík, Obec Breza, Slavomír Praj, Penzión Pohoda Krušetnica, Marek Voška.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!