Aktuality KB Breza

Konečné rebríčky SZB po sezóne LETO 2019

15.októbra 2019 - Slovenský biatlonový zväz zverejnil konečné rebríčky po letnej sezóne 2019. Túto sezónu Nás reprezentoval iba Sebastián Belicaj, ktorý pre dlhotrvajúce zdravotné problémy a následný tréningový výpadok skončil v kategórii 14-15 ročných žiakov na 12.mieste. Z našich odchovancov sa najviac darilo sestrám Remeňovým (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová), keď v kategórii 20-22 roč. junioriek Mária získala dva tituly Majsterky SR a v konečnom rebríčku si vybojovala 1.miesto. Zuzanu po výbornom vstupe do sezóny v jej závere postihli zdravotné problémy a to ju so stratou 5 bodov odsunulo na 2.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorastencov sa Benjamín Belicaj po prestupe do ŠKP B.Bystrica síce pomalšie rozbiehal, ale na záver sezóny svoje výkony stupňoval a dokázal si vybojovať aj titul Majstra SR vo vytrvalostných pretekoch. V konečnom rebríčku vďaka neúčasti na jednom kvalifikačnom kole VP tak obsadil 8.miesto. Anežka Smarkoňová v kat. 17-19 roč. dorasteniek obsadila 12.miesto a jej sestra Eliška v rovnakej kategórii skončila na 19.mieste. Konečné rebríčky (stiahni tu)

Bežecké preteky

Naši pretekári sa v septembri zúčastnili

II. časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone

 V dňoch 14.-15. septembra 2019 sa vo Vyhniach uskutočnia záverečné preteky letnej sezóny. II. časť Majstrovstiev SR má na programe sobotné rýchlostné preteky a nedeľné vytrvalostné preteky. Sobotný program začali kategórie dorastu a dospelých, kde náš klub už nemá svojich vlastných pretekárov. Dobré meno nám však stále robia naši odchovanci. Dve madaily získali v kategórii junioriek sestry Remeňové, keď obe spravili na strelnici po dve chyby a nakoniec obsadili - Majka 2.miesto a Zuzka 3.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorastencov obsadil Benjamín Belicaj so streľbou (2,1) 9.miesto a v rovnakej kategórii dorasteniek skončila Anežka Smarkoňová na 14.mieste a jej sestra Eliška na 19.mieste. V poobedňajších pretekoch žiakov sa predstavil iba Sebastián Belicaj (14-15 roč.žiaci), ktorý na strelnici minul až 5 terčov (1,4) a napokon skončil na 14.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj - Majster Slovenska vo vytrvalostných pretekoch (autor R. Belicaj)

 V nedeľných vytrvalostných pretekoch sa nášmu Sebastiánovi Belicajovi opäť trochu nedarilo na strelnici, keď minul tri terče a napokon skončil na 12.mieste. Viac radosti však zažil v kategórii 17-19 roč. dorastencov jeho brat Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica), ktorý aj napriek 5 netrafeným terčom (3,1,1,0), ale vďaka výbornému behu dokázal vybojovať svoj prvý titul Majstra Slovenska. Rovnako skvele si počínala v kategórii 20-22 roč. junioriek Majka Remeňová (ŠK Železiarne Podbrezová), ktorá spravila na strelnici iba 4 chyby a s prehľadom získala už svoj druhý tohtoročný titul Majsterky Slovenska. V rovnakej kategórii obsadila jej sestra Zuzka Remeňová pekné 3.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová 7.miesto a jej sestra Eliška skončila na 15. mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: najlepšie jnuiorky z vytrvalostných pretekov - Mária Remeňová 1.miesto a Zuzana Remeňová 3.miesto (autor: ŽP Šport Podbrezová)

III. kolo Viessmann pohára a I.časť M-SR v Predajnej

 V dňoch 7.-8.septembra 2019 pokračovala v Predajnej letná biatlonová sezóna ďalším kolom Viessmann pohára. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš Sebastián Belicaj v kategórii 14-15 ročných žiakov po troch chybách na strelnici obsadil 12.miesto. Z našich odchovancov sa v kategórii 17-19 ročných dorastencov Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica) umiestnil na 12. mieste a kategóriu 20-22 roč. junioriek s prehľadom vyhrala Mária Remeňová (ŠK Žel. Podbrezová). Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu 8.septembra bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Súťažilo sa v pretekoch s hromadným štartom. Náš Sebastián Belicaj minul na strelnici tri terče a napokon obsadil konečné 14.miesto. Jeho brat Benjamín minul až 11 terčov, ale vďaka výbornému behu to dotiahol na konečné 8.miesto. Juniorský titul Majsterky Slovenska si po výbornom výkone vybojovala Mária Remeňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v pretekoch s hromadným štartom (autor ŽP Podbrezová)

Letné sústredenie v Novom Meste na Morave

 V dňoch 25.-30 augusta 2019 sa Sebastián Belicaj zúčastnil letného sústredenia v Novom Meste na Morave. Spoločne so športovcami ŠKP Martin absolvovali náročný tréningový proces pod odborným dohľadom R. Cienika. Veríme, že nabehané a najzdené kilometre prinesú aj želané výsledky v tejto letnej a nadchádzajúcej zimnej sezóne. Foto: Sebastián Belicaj spolu s tímom ŠKP Martin (autor R.Belicaj).

 

 

Bežecké preteky Orava a Liptov - LETO 2019

Naši športovci sa aj počas letnej sezóny zúčastňovali rôznych bežeckých súťaží v regióne Oravy a Liptova. Skvelými výsledkami sa prezentuje čoskoro 16-ročný Róbert Judiak. Svojimi výkonmi bezproblémov konkuruje aj dospelým.

 Dňa 8. septembra 2019 sa v Zubrohlave zúčastnili naši pretekári Behu Zubrohlavským chotárom - Memoriál Peťa Stoklasu. Na 11 km trati štartovalo dohromady 110 pretekárov a najlepším výkonom sa prezentoval Martin Rusina z Námestova v čase 41:26 min., druhý bol Mário Košút z TT Vavrečka 43:58 min., tretí skončil Michal Tuka z Roháče s.r.o. 44:39 min. Najrýchlejšou ženou bola Mirka Babinská z BK D.Kubín časom 52:59 min., pred Jarkou Kakusovou zo Zákamenného 56:09 min. Najlepším juniorom bol náš Róbert Judiak s časom 45:28 min., pred Matejom Chorvátom 50:27 min. V kategórii mužov nad 40 rokov zvíťazil Slavo Praj z TT Vavrečka 47:01 min. pred našim Marekom Voškom 47:14 min. a tretí bol Martin Buc z TT Vavrečka 48:04 min. Kratšiu 5 km trať absolvovalo až 150 pretekárov a najrýchlejšie ju prebehol Ľubomír Záhumenský z Námestova 20:13 min., druhý bol Štefan Piták z Námestova 21:03 min., a tretí skončil David Matis z Námestova 22:22 min. Robko spomedzi 110 štartujúcich na trati 11 km obsadil celkové 4.miesto a svoju kategóriu Juniorov s prehľadom vyhral. V rovnakej kategórii obsadil náš Samuel Florek 3.miesto. V kategórii Muži 40 a viac rokov sa okrem Mareka Vošku (2.miesto) predstavil aj Juraj Maxa, ktorý napokon skončil na 6.mieste. Výsledky Zubrohlava (stiahni tu) Foto: Výklad trate chvíľu pred štartom (autor: F.Smržík)

 Dňa 31.augusta 2019 sa v obci Hruštín konali preteky Beh na Zábavu (na Točňu a späť). Na štart hlavnej trati dlhej 12 km s prevýšením 200 m sa postavilo 41 pretekárov. Trať najrýchlejšie zvládol zabehnúť Martin Rusina z Námestova, pred Michalom Strežom z Dolného Kubína. Medzi ženami bola najrýchlejšia Miroslava Babinská z Dolného Kubína pred Jarmilou Kakusovou zo Zákamenného. Najlepším z našich pretekárov bol Marek Voška, ktorý obsadil celkové 3.miesto, ale svoju kategóriu Muži 2 vyhral. V kategórii Muži 3 obsadil Juraj Maxa tretie miesto. Krátku 5 km trať najrýchlejšie zvládol náš Róbert Judiak a 3.miesto vybojoval Samuel Florek. Výsledky Hruštín (stiahni tu). Foto: účastníci pretekov Beh na Zábavu v Hruštíne (autor Ľubo Záhora)

V sobotu 24.augusta absolvovali naši pretekári až dva preteky v jeden deň. Do obeda si "vybehli" veľmi náročné preteky Vertikal Ploská, kde museli na 5,2 km trati zvládnuť až 825 metrové prevýšenie. Výborným výkonom sa opäť prezentoval Robko Judiak, ktorý skončil celkovo na 6.mieste a svoju kategóriu juniorov s prehľadom vyhral. Marek Voška v kat. 40-49 ročných mužov podal veľmi dobrý výkon a skončil na peknom 4.mieste. Výsledky (stiahni tu). Vo večerných hodinách sa zúčastnili aj nočného behu - ALUKO Night Run v Oravskej Lesnej. Na štart 6 km trate sa postavilo viac ako 800 pretekárov a Robko opäť patril k najlepším bežcom v celkovom poradí, keď obsadil 4.miesto a svoju kategóriu juniorov do 20 rokov s prehľadom vyhral. Marek Voška v kategórii muži nad 40 rokov obsadil pekné 2.miesto. Samuel Florek v kategórii žiakov do 15 rokov obsadil 2.miesto. Celkové výsledky (stiahni tu) - výsledky podľa kategórií (stiahni tu).

Dňa 17.8.2019 absolvoval duatlonové preteky o cenu Žiarskej chaty. Na trati (bike 10,7 km prevýšenie 580 m a beh 3,5 km s prevýšením 765 m) skončil spomedzi všetkých pretekárov na výbornom 4.mieste. Svoju kategóriu juniorov vyhral s viac ako 9 minútovým náskokom - v rovnakej kategórii obsadil ďalší náš pretekár Samuel Florek 5.miesto. V rovnakých pretekoch sa predstavil aj Marek Voška, ktorý v kat. muži do 50 rokov obsadil 6.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Cross Duatlon Malinô Brdo

 Dňa 3.augusta 2019 sa na Malinom Brde pri Ružomberku konali preteky v kros duatlone. Cyklistická trať mala dĺžku 4,5 km a prevýšenie 375 m. Bežecká trať bola dlhá 4,6 km s prevýšením 102 metrov. Na štart sa postavilo až 122 pretekárov a náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Najlepším výkonom z našich sa prezentoval ešte len 15 ročný Robko Judiak, ktorý bol po biku na krásnom druhom mieste, ale po behu klesol o dve priečky a napokon obsadil spomedzi všetkých pretekárov síce nepopulárne ale zároveň výborné 4.miesto. Vo svojej kategórii juniorov bol jasne najlepší. V kategórii veteránov V1 si veľmi dobre počínal aj Marek Voška ktorý skončil celkovo na 7.mieste, ale vo svojej kategórii obsadil krásne 3.miesto. Samko Florek sa po biku pohyboval v prvej polovici, ale pri behu si vyvrtol členok a s veľkým sebazaprením napokon preteky dokončil na 89.mieste. Výsledky nájdete na stránke vysledkovyservis.sk Foto: trojica našich pretekárov z ľava: Marek Voška, Samko Florek a Robko Judiak - autor KB Breza

Hrabovský cross triatlon

Dňa 28.júla 2019 sa konal 2.ročník Hrabovského cross triatlonu. Na štart sa v hlavných kategóriách postavilo 67 súťažiacich a náš klub reprezentovala štvorica pretekárov. V kategórii muži 50-59 rokov podal najlepší výkon náš Juraj Maxa, ktorý mal síce slabšiu plaveckú časť, ale všetko dobehol na biku a behu a napokon sa tešil z víťazstva. V kategórii muži 40-49 rokov obsadil Marek Voška pekné 5.miesto, keď ho o lepší výsledok pripravil slabší výkon na plaveckej časti. V kategórii žien do 34 rokov obsadila Michaela Maxová 4.miesto. Robko Judiak si chcel vyskúšať triatlonové preteky, ale nedokončil plaveckú časť a bol diskvalifikovaný. Výsledky (stiahni tu)

Žaškovský minimaratón

 Dňa 7.júla 2019 sa v Žaškove konal už 48. ročník Žaškovského minimaratónu. Na štart sa dohromady postavilo 242 pretekárov vo všetkých kategóriách. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Na trati 7,5 km podal najlepší výkon spomedzi všetkých súťažiacich náš Róbert Judiak v čase 28:01 min a Samuel Florek skončil celkovo tretí s časom 31:15 min.Vo svojej kategórii dorastencov obsadili prvé a druhé miesto. Na hlavnej trati s dĺžkou 10,5 km si Marek Voška v silnej konkurencii vybojoval celkové 15 miesto, ale vo svojej kategórii 40-49 roč. mužov skončil štvrtý.(spomedzi Slovákov bol však druhý). Výsledky (stiahni tu). Foto: najlepšia trojica v kategórii 16-17 ročných dorastencov - 1.miesto Róbert Judiak, 2.miesto Samuel Florek

 

 

 

 

II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

 V dňoch 29.-30.júna 2019 sa v Revúcej konalo II.kolo VP v letnom biatlone pre všetky kategórie. Náš klub nemal tentokrát medzi pretekármi žiadne zastúpenie. Ale dobré meno Oravskému regiónu stále robia sestry Remeňové vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch predviedli na 3 km trati spomedzi všetkých junioriek a žien najlepšie výkony. O víťazstve v ich kategórii junioriek tak rozhodovala streľba v ktorej Zuzana minula iba 3 terče (1,2) a tak zdoalala Máriu so streľbou (3,2) o 25 sekúnd. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľných vytrvalostných pretekoch na 6 kilometrovej trati sa prejavila ich bežecká dominancia, keď obe ešte len 18 ročné juniorky dokázali poraziť aj pretekárky z kategórie žien. Z víťazstva sa tešila opäť Zuzana, ktorá na strelnici minula o jeden terč menej ako Mária a tak ju napokon zdolala veľmi tesne o 1,8 sekundy. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: sestry Zuzana a Mária Remeňové - autor ŠK Železiarne Podbrezová)

Klinský krosový beh

 Dňa 30.júna 2019 sa v obci Klin konali bežecké preteky započítavané do Oravskej bežeckej ligy. Na štart Klinského krosového behu sa postavilo dohromady 120 pretekárov (59 na hlavnej 11 km trati a 61 na 5 km trati. Počasie bolo opäť vhodné skôr na kúpanie ako na behanie, ale s náročnými podimienkami a prevýšením cca 300 m sa dokázali bežci vysporiadať so cťou. Najlepší výkon podal Patrik Rehák z Trstenej, ktorý trať zvládol za 45:03 min. Druhý bol Michal Tuka z Nižnej s časom 49:55 min. Tretie miesto vybojoval Slavomír Praj z Vavrečky časom 51:35 min. Náš Marek Voška skončil celkovo štvrtý, ale vo svojej kategórii Muži II obsadil 2.miesto. Spomedzi žien bola najrýchlejšia Jarmila Kakusová zo Zákamenného časom 1:06:04 hod. pred Lenkou Stopjakovou z Or. Veselého a Annou Chorvátovou z Tvrdošína. Najrýchlejšou Juniorkou bola Alžbeta Bucová z Vavrečky a naj Juniorom bol Peter Vonšák. Na kratšej 5 km trati zvíťazil Peter Porubský pred Antonom Hudákom a Martinom Bucom ml. Výsledky si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Oravskej bežeckej ligy . Foto: najlepšia trojica v kategórii Muži II. - zľava Marek Voška, Slavo Praj, Martin Buc - autor TT Vavrečka.

Jasenický strmák

 Dňa 16.júna 2019 sa v Oravskej Jasenici konal úvodný ročník cezpoľného behu "Jasenický strmák". Na štart hlavnej trate sa postavilo až 75 pretekárov. Krásne slnečné počasie síce prialo divákom a deťom, ale pre bežcov bolo skôr nepriateľom. Najlepšie sa s náročnými podmienkami dokázal vyrovnať Patrik Rehák z Trstenej, ktorý zvládol 11 km trať s prevýšením cca 250 m v čase 46:08 min., druhý skončil Mário Košút z Vavrečky 48:58 a tretie miesto vybojoval Michal Tuka z Nižnej v čase 50:01 min. Najrýchlejšou ženou bola Jarmila Kakusová zo Zákamenného, ktorá zvládla trať v čase 1:05:25 hod. V kategórii dorasteniek zvíťazila Betka Bucová z Vavrečky. Foto: Peter Sitárik - víťaz kategórii Muži III.

Náš klub reprezentovala štvorica pretekárov. Najlepším výsledkom sa prezentoval Robko Judiak, ktorý skončil s časom 51:41 min. celkovo na výbornom 4.mieste a vo svojej kategórii dorastencov bol druhý - v rovnakej kat. bol Samko Florek desiaty. Peter Sitárik skončil celkovo na 13.mieste, ale vo svojej kategórii "Muži III." bol najrýchlejší - v rovnakej kat. skončil Juraj Maxa na 4.mieste. Najstarším mužským účastníkom bol Stanislav Lofaj 72 rokov a najstaršou ženou Marta Harmatová zo Zuberca 64 rokov. Výsledky Jasenického strmáku nájdete na stránke Oravskej bežeckej ligy. Fotoalbum Natálie Farskej si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze.

Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone

 Dňa 9.júna 2019 náš klub v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza usporiadal ďalší ročník Hornooravského kros duatlonu. V jeho rámci sa súťažilo o tituly majstrov Slovenska v kros duatlone pre rok 2019. Za krásneho počasia sa na štart pretekov postavilo 61 pretekárov. Hlavná trať sa skladala zo 6 km behu - 26 km na biku a záverečného 3 km behu. Úvodné dve bežecké kolá zvládol najrýchlejšie Dávid Žigo z Bratislavy (18:34 min.) pred Máriom Košútom z Vavrečky (18:43 min.). Títo dvaja sa spolu držali ešte aj po prvom kole na biku, ale Mário sa potom začal Dávidovi postupne vzďalovať a po dokončení štvrtého kola mal už náskok dvoch minút. V záverečnom bežeckom kole si Mário Košút svoj náskok v pohode postrážil a napokon sa tešil z víťazstva. Dávid napokon dobehol na druhom mieste so stratou 1:53 min. Celkové tretie miesto obsadil Jaroslav Čík (ŠTK Pezinok), ktorý bol ale najlepší vo svojej kategórii "Veteráni 1" (40-49 roční) - druhé miesto v tejto kategórii obsadil náš Marek Voška. Kategóriu Veteráni 2 (50-59 r.) ovládol Igor Otepka z MPK Dolný Kubín pred našim Petrom Sitárikom. Najrýchlejšou ženou bola Alena Drahošová (ŠTK Pezinok), ktorá vyhrala svoju kategóriu "Veteránky 1". V kategórii "Juniorov" (16-19 roční) podal na trati 3-13-3 km najlepší výkon Štefan Evin z Mokroluhu, ktorý zvíťazil s náskokom 2 minút pred našim Robkom Judiakom. Najlepšou juniorkou bola Katarína Zimenová (Maratón klub Rajec), ktorá zdolala svoju oddielovú kolegyňu Zuzanu Kasmanovú. Kategórie "Open" absolvovali rovnakú trať ako juniori a najlepším výkonom sa prezentoval Michal Tuka z Nižnej, ktorý ovládol kategóriu mužov, pred Mariánom Kohútom ktorý bol zároveň najlepším v kategórii Veteránov. Najlepšou ženou bola Eva Karabová z Bratislavy. Najrýchlejšou štafetou boli Ján Kršák a Jana Kršáková. Výsledky (stiahni tu), alebo pozri na stránke www.vysledkovyservis.sk

Bohatú fotogalériu od autora Milana Čierneho si môžete pozrieť na tomto odkaze

Na záver sa chceme v mene nášho klubu poďakovať hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovy, ktorý spoločne so svojim tímom dobrovoľníkov a učiteľkami miestnej ZŠ opäť dokázali zorganizovať preteky na najvyššej úrovni. Poďakovanie patrí i Slovenskej Triatlonovej Únii za pomoc s organizáciou a sponzorom: Obec Breza, Juraj Hurák, Slavomír Praj, František Švajčík.

I. kolo Viessmann pohára v LB absolvovali už aj kategórie dorastu a dospelých

 V dňoch 8.-9.júna 2019 sa v NBC Osrblie, konalo úvodné kolo letného biatlonu pre dorastencov a dospelých. Náš klub túto sezónu nemá v týchto kategóriách žiadne zastúpenie, nakoľko Benjamín Belicaj už reprezentuje klub ŠKP Banská Bystrica. Aj napriek tomu nám a Oravskému regiónu robia naďalej dobré meno naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch si v kategórii Junioriek (20-22 rokov) skvele počínali sestry Remeňové, keď Zuzana vďaka lepšej streľbe (1,1) zvíťazila pred Máriou ktorá netrafila až 4 terče (1,3). V kategórii 17-19 ročných dorasteniek Anežka Smarkoňová minula len jeden terč a to ju vynieslo na konečné 3.miesto - vrovnakej kategórii obsadila jej sestra Eliška 14.miesto. Benjamín Belicaj v kategórii 17-19 ročných dorastencov obsadil 13.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. V juniorkách opäť predviedli skvelý výkon v behu aj na strelnici sestry Remeňové. Tentokrát mala presnejšiu mušku Mária ktorá minula iba jeden terč (1,0,0,0) a dobehla si tak pre víťazstvo. Zuzana netrafila dva terče (0,0,0,2) a skončila so stratou ôsmych sekúnd druhá. V dorastenkách skončila Anežka Smarkoňová na 6.mieste a Eliška Smarkoňová na 14.mieste. Benjamín Belicaj obsadil rovnako ako včera 13.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: zľava Zuzana a Mária Remeňové (autor ŽP Šport Podbrezová)

I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie žiakov

 V dňoch 1. a 2.júna 2019 sa v Brezovici na Orave uskutočnili úvodné preteky Slovenského pohára v letnom biatlone. Súťažili iba žiacke kategórie. Náš klub tentokrát reprezentoval iba Sebastián Belicaj zo Zákamenného. Aj napriek nedoliečenému ochoreniu sa chcel popasovať so svojimi súpermi o čo najlepší výsledok. V sobotu absolvoval rýchlostné preteky v ktorých minul až 5 terčov a keď k tomu vďaka chorobe pridal na svoje pomery slabý beh tak to stačilo na konečné 15. miesto v kategórii 14-15 ročných žiakov. Výsledky sobota (stiahni tu). Po skončení pretekov organizátori spestrili deťom program ešte aj zmiešanými štafetami do ktorých sa však už Sebastián nezapojil - výsledky (stiahni tu).

V nedeľu 2.júna boli na programe preteky obratnosti v biatlone. Sebastián sa vzhľadom na svoj zdravotný stav pretekov nezúčastnil. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: č. 15 Sebastián Belicaj na trati (autor KB Breza)

Beh ulicami mesta Námestovo

Dňa 18.mája 2019 sa v našom okresnom meste konal 2.ročník behu ulicami Námestova. Hlavné trate 5 alebo 10 km absolvovalo dohromady 150 pretekárov. Náš klub reprezentovali 4 pretekári. Najlepší výsledok v celkovom poradí na trati 10 km dosiahol ešte len 16 ročný Robko Judiak, ktorý skončil na 9.mieste, ale vo svojej kategórii dorastencov bol najlepší. V tejto kategórii naši pretekári obsadili prvé tri miesta keď za Robkom skončili Benjamín Belicaj a Samuel Florek. V kategórii "Muži 3 (50-59 r.)" vybojoval Peter Sitárik pekné 4.miesto. Kompletné výsledky pre obe trate 5 a 10km (stiahni tu). Priebežné bodovanie Oravskej bežeckej ligy (stiahni tu).

Pozvánka na Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone

 Dňa 9.júna.2019 usporiada náš klub v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone. Prihlášky pre registrovaných pretekárov STÚ len cez portál www.triathlon.sk . Neregistrovaní pretekári emailom na duatlonbreza@gmail.com . Prezentácia začína od 09:45 hod. a štart všetkých kategórií je naplánovaný na 11:00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť. Viac info u p. Peter Sitárik 0915 875 857. Propozície (stiahni tu). UPOZORNENIE:  pri štarte osoby mladšej ako 18 rokov bude vyžadovaný písomný súhlas jej zákonného zástupcu s účasťou na pretekoch - tento súhlas tvorí prílohu propozícií.

Rabčiansky okruh

 Dňa 4.mája 2019 sa v obci Rabča uskutočnili bežecké preteky pod názvom Rabčiansky okruh. Na štart 11 kilometrovej trate sa postavilo 88 súťažiacich. Náš klub reprezentovalo 5 pretekárov. Najlepší výsledok dosiahol Marek Voška, ktorý skončil celkovo na 6.mieste a hneď za ním finišoval Róbert Judiak. Výsledky (stiahni tu). Foto - účastníci Rabčianskeho okruhu - autor V.Briš

 

 

I.kolo SP v kros duatlone

Dňa 1.mája 2019 sa v Rajci uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára v kros duatlone. Náš klub reprezentovala dvojica pretekárov - Marek Voška a Róbert Judiak. Marek v kategórii 40-49 ročných mužov podal veľmi dobrý výkon a napokon obsadil konečné 3.miesto spomedzi 18 štartujúcich. Ešte len 15 ročný Róbert Judiak štartoval v kategórii juniorov a svojim súperom nedal žiadnu šancu a zvíťazil s náskokom 1:49 min. Veľmi dobrým výkonom sa prezentoval aj Mário Košút z TT Vavrečka, ktorý skončil celkovo druhý ale spomedzi Slovákov bol najlepší a vyhral hlavnú mužskú kategóriu. Výsledky (stiahni tu).

Beh na Brabírku

 Dňa 28.apríla 2019 sa v susednej obci Lokca konali bežecké preteky - Beh na Rozhľadňu Brabírka. Náš klub mal bohaté zastúpenie v organizačnom výbore a na trati hájila naše farby štvorica pretekárov. Trať bola dlhá síce len 4,6 km ale mala prevýšenie až 300 m. Za neustáleho dažďa sa na blatistej trati najlepším výkonom prezentoval Patrik Rehák z Trstenej pred Máriom Košútom z Vavrečky a Martinom Rusinom z Námestova. Náš Róbert Judiak skončil spomedzi všetkých 58 pretekárov na 4.mieste ale vo svojej kategórii Dorastencov bol však najlepší. V rovnakej kategórii skončil Benjamín Belicaj na 3.mieste (celkovo 13.miesto). Druhý spomedzi našich bol Marek Voška, ktorý celkovo dobehol na siedmom mieste ale v kategórii Muži II (40-49r.) obsadil 2.miesto. V kategórii Muži III. (50-59r.) vybojoval Juraj Maxa 3.miesto. Najrýchlejšou ženou bola Miroslava Babinská z Babína pred Jarmilou Kakusovou zo Zákamenného. Najstarším pretekárom bol 66 ročný Jiří Malinka zo Zákamenného a najmladším účastníkom iba 8 ročný Ján Buc z Vavrečky. Žiaci absolvovali skrátenú 3 kilometrovú trať s prevýšením 200 metrov a najlepšie si počínala dvojica z Vavrečky - 1. Martin Buc a 2. Roman Šarman. Najlepšou žiačkou bola iba 10 ročná Viktória Kozáková z Lokce. Výsledky (stiahni tu). Bohatú fotogalériu z pretekov od autora Milana Čierneho nájdete na tomto odkaze. Veľké poďakovanie patrí organizačnému výboru pod vedením Mareka Vošku, Jána Sochu a OZ Beskydy bez hraníc. Preteky boli ako úvodné kolo započítavané do novovzniknutej Oravskej bežeckej ligy - www.obl.sk

SZB zverejnil kalendár súťaží LETO 2019

SZB zverejnil kalendár súťaží na sezónu LETO 2019 - (stiahni tu).

Prvé preteky v letnom biatlone (iba žiacke kategórie) usporiada ŠK Meteor Dolný Kubín v dňoch 1.-2.júna 2019 v areáli hotela Oravský Háj v Brezovici (okres Tvrdošín) (pozri google maps). Propozície (stiahni tu).

SZB zverejnil konečné rebríčky po sezóne ZIMA 2019

Dňa 7.apríla 2019 boli zverejnené konečné rebríčky po zimnej biatlonovej sezóne 2019. Náš klub reprezentovali počas sezóny iba štyria pretekári a preto sme obsadili celkové 17.miesto spomedzi 25 klubov na Slovensku. Z jednotlivcov sa najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý v kategórii 12-13 ročných žiakov skončil na 2.mieste so stratou iba 1,30 bodu na víťazného M.Adamova. V rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík 14.miesto. Eliška Ferenčíková v kategórii 10-11 ročných žiačok skončila na 8.mieste spomedzi 19 pretekárok. V kategórii 16 ročných dorastencov obsadil Benjamín Belicaj 7.miesto. Konečné rebríčky ZIMA 2019 (stiahni tu).

Záver zimnej sezóny - M SR v behu na lyžiach a M ČR v biatlone

 V dňoch 8.-9.marca 2019 sa v Novom Meste na Morave konali Majstrovstvá Českej republiky v biatlone. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V piatok sa najskôr predstavil v štafetovom behu dvojíc kde spolu s Vilémom Hronom obsadili spomedzi 14 dvojíc pekné 5.miesto. V sobotu Sebastián súťažil v pretekoch s hromadným štartom, kde po jednej chybe na strelnici skončil v kategórii 13 roč. na 9.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: vľavo Sebastián Belicaj  - autor (R.Belicaj).

V dňoch 12.-13.marca 2019 sa na Štrbskom Plese uskutočnil 9.ročník Zimnej Kalokagatie. Súrodenci Sebastián a Benjamín Belicajový tentokrát reprezentovali svoju školu ZŠ Zákamenné. V biatlonovom kros šprinte sa viac darilo Sebastiánovi, ktorý v katagórii ml.žiakov obsadil 4.miesto. Benjamín v kat. st.žiakov skončil na 5.mieste. Obaja sa predstavili aj v štafetových pretekoch dvojíc. Sebastián spolu s Martinom Maťkom z Martina obsadil 2.miesto a Benajmín spolu s Róbertom Bížom z Revúcej skončili na 4.mieste. Výsledky (stiahni tu).

V dňoch 16.-17.marca 2019 sa na Štrbskom Plese konala záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Náš klub opäť reprezentovali iba súrodenci Belicajový. V sobotu sa pretekalo voľnou technikou a Sebastián na trati 5 km predviedol slušný výkon a skončil na 7.mieste. Benjamín absolvoval v kategórii ml. dorastencov trať dlhú 10 km, kde obsadil konečné 25.miesto.

 

 Z ďalších Oravských bežcov sa najviac darilo Márii Remeňovej z Hruštína, ktorá v ženskej kategórii na trati 15 km obsadila celkovo druhé miesto za Slovenskou reprezentantkou Alenou Procházkovou, ale získala titul Majsterky SR v kategórii junioriek. Sestry Samrkoňové skončili nasledovne - Eliška 15.miesto, Anežka 11.miesto. V kategórii juniorov na trati 30 km predviedol výborný výkon Mário Košút z Vavrečky, ktorý spomedzi všetkých mužov obsadil piate miesto, ale vo svojej kategórii skončil na 3.mieste. Rovnakú trať absolvoval aj "veterán" Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý napokon skončil spomedzi všetkých mužov na 9.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Mária Remeňová - Majsterka Slovenska v behu na 15 km voľnou technikou (autor ŽP Šport Podbrezová). V nedeľu boli na programe štafetové šprinty dvojíc do ktorých sa zapojili aj sestry Mária a Zuzana Remeňové. V spoločnej kategórii žien a junioriek podali na trati výborný výkon a nedali svojím súperkám žiadnu šancu. Po skončení pretekov však boli diskvalifikované pre zlú odovzdávku na prvom úseku.

Záverečné biatlonové preteky v Osrblí

 V dňoch 2.-3.marca 2019 sa v NBC Osrblie konala záverečná časť zimnej biatlonovej sezóny. V sobotu sa súťažilo v rámci III.kola Viessmann pohára v rýchlostných pretekoch. Z našich pretekárov sa najviac darilo opäť Sebastiánovi Belicajovi, ktorý po dvoch chybách na streľbe nestačil iba na svojho najväčšieho konkurenta Michala Adamova a so stratou 44 sekúnd skončil druhý. O víťazovi Slovenského pohára v kat. 12-13 roč. žiakov sa tak rozhodne v posledných pretekoch medzi Michalom a Sebastiánom. Najlepší výsledok tejto sezóny sa podaril aj Eliške Ferenčíkovej, ktorá po dobrom výkone obsadila 5.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Tím KB Breza - účastníci Majstrovstiev Slovenska

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Najviac nás zaujímal súboj v kategórii 12-13 ročných žiakov, kde Sebastián Belicaj bojoval o celkové prvenstvo v Slovenskom pohári. Tentokrát opäť spravil dve chyby na strelnici a keďže jeho najväčší konkurent Michal Adamov neminul ani raz bolo o víťazovi rozhodnuté. Sebastián skončil napokon druhý. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 10.mieste. Eliška Ferenčíková obsadila 9.miesto. V kategórii 17-19 ročných dorasteniek triumfovala Mária Remeňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Majstrovstvá Slovenska v zimnom triatlone

 Dňa 2.marca 2019 sa na vrchu Praděd v Českej republike konali spoločné majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone. Na Jesenickom zimnom triatlone náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Z majstrovského titulu sa tešili Róbert Judiak v kategórii juniorov a Peter Sitárik v kategórii 50-59 ročných veteránov. Marek Voška v kategórii 40-49 ročných veteránov obsadil 3.miesto. Ďalší titul pre Hornú Oravu získal Mário Košút z TT Vavrečka v kat. muži 20-39 rokov. Slavomír Praj z TT Vavrečka v kategórii 40-49 ročných veteránov vybojoval pekné 2.miesto. Výsledky podľa kategórií nájdete na oficiálnej stránke ČTÚ. alebo si celkové výsledky stiahnite tu.

Foto: Naši pretekári - Marek Voška, Róbert Judiak a Peter Sitárik

 

 

 

 

I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone

V dňoch 23.-24.februára 2019 sa v Osrblí konala I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Náš klub reprezentovali štyria pretekári. V sobotných rýchlostných pretekoch sa opäť najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi (12-13 roč.), ktorý s jednou chybou na strelnici nedal svojim súperom šancu a pripísal si ďalšie tohtosezónne víťazstvo. V rovnakej kategórii Jakub Ferenčík netrafil až 7 terčov a skončil na 11.mieste. V kategórii ml. dorastencov netrafil Benjamín Belicaj až 6 terčov a obsadil nakoniec 4.miesto. Veľkú smolu mala naša najmladšia pretekárka Eliška Ferenčíková, ktorá absolvovala svoje prvé preteky klasickou technikou. Aj napriek tomu, že bežala celkom dobre tak sa vďaka jednému "vernému fanúšikovy" dopustila chyby a vybočila z trate za čo bola diskvalifikovaná. Z našich odchovankýň aktuálne vo farbách ŠK Podbrezová obsadila Eliška Smarkoňová (16 roč. dorast.) 4.miesto. Mária Remeňová štartovala v kategórii 20-22 roč. junioriek kde podala na trati skvelý bežecký výkon, ale až 5 netrafených terčov ju odsunulo na konečné 4.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - majster Slovenska v rýchlostných pretekoch - (autor Róbert Belicaj)

 V nedeľných vytrvalostných pretekoch sa našim pretekárom opäť podarilo vybojovať pódiové umiestnenia. V kategóri 12-13 roč. žiakov sme po včerajšom tesnom súboji Sebastiána Belicaja a Michala Adamova očakávali ako to medzi nimi dnes dopadne. O víťazstve rozhodla streľba, kým Michala neminul ani raz, náš Sebastián spravil jednu chybu a obsadil tak konečné 2.miesto. V rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík 11.miesto. Eliška Ferenčíková v kategórii 10-11 ročných žiačok skončila na 3 kilometrovej trati deviata. V kategórii 16 roč. dorastencov nás príjemne prekvapil Benjamín Belicaj, ktorý aj napriek 8 netrafeným terčom napokon vybojoval 3.miesto. Medailu z Majstrovstiev Slovenska si odnáša aj "naša" Eliška Smarkoňová ktorá po veľmi dobrom výkone obsadila v kat. 16 roč. dorasteniek 2.miesto. Sestrám Remeňovým to dnes "nestrieľalo" a obsadili tak Zuzana (17-19 roč.) 5.miesto a Mária (20-22 roč. juniorky) rovnako 5.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto - Benjamín Belicaj 3.miesto vo vytrvalostných pretekoch - (autor R.Belicaj)

Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone

 V rovnaký víkend 23.-24.2.2019 sa v Rumunskom Cheile Gradistei konali aj Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone. Po úspechu na majstrovstvách sveta sme od Oravských pretekárov očakávali ďalšie úspešné vystúpenie. A naši zástupcovia nesklamali, keď po výborných výkonoch Peter Sitárik (50-54 r.) a Slavomír Praj (45-49 r.) dokázali triumfovať a získať tak tituly Majstrov Európy. Výsledky pozri na oficiálnej stránke medzinárodnej triatlonovej únie.

Foto: Majstri Európy v zimnom triatlone - Peter Sitárik z Brezy a Slavomír Praj z Vavrečky - (autor M.Košút).

 

SP v behu na lyžiach - dve medaily pre Sebastiána

 V dňoch 16.-17.februára 2019 ŠKP Levoča a Levoča XC ski team usporiadali ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu boli na programe šprinty voľnou technikou. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. V kategórii st.žiakov r.n. 2006 sa do finálovej štvorky dostal aj Sebastián, ktorý po dobrom výkone napokon obsadil 2.miesto. Benjamín v kategórii ml.dorastencov skončil v semifinále a obsadil tak konečné 8.miesto. V kategórii dorasteniek štartovali aj naše odchovankyne sestry Smarkoňové - Anežka obsadil 4.miesto a Eliška 6.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: 2.miesto Sebastián Belicaj - autor R.Belicaj

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Dobrým výkonom sa opäť prezentoval Sebastián Belicaj, ktorý napokon finišoval na 3.mieste. Benjamín na trati 5 km voľnou technikou obsadil 11.miesto. V kategórii veteránov si ďalšie víťazstvo v tejto sezóne na svoje konto pripísal Slavomír Praj z Vavrečky. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

 

 

 

II.kolo Viessmann pohára v biatlone

 V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Osrblí konalo II.kolo Viessmann pohára v biatlone pre žiacke kategórie. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. V sobotných rýchlostných pretekoch predviedol Sebastián Belicaj čistú streľbu, ale tentokrát mu to dobre "nebehalo" a napokon obsadil so stratou 9 sekúnd 2.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Jakub Ferenčík, Benjamín Belicaj, Sebastián Belicaj - (autor R.Belicaj)

V nedeľu boli na programe preteky obratnosti v ktorých už Sebastián nadviazal na výborné výkony z úvodného kola a opať vybojoval 1.miesto s náskokom iba 0,2 sekundy pred včerajším premožiteľom Michalom Adamovom z Predajnej. Jakub Ferenčík v rovnakej kategórii obsadil 12.miesto. Viac sa darilo jeho sestre Eliške Ferenčíkovej, ktorá vo svojich druhých veľkých pretekoch skončila na 7.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

 

 

 

Dve medaily pre Oravských triatlonistov z Majstrovstiev sveta

 V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Talianskom stredisku Asiago konali majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Oravský región reprezentovala trojica pretekárov. V kategórii do 23 rokov obsadil Mário Košút z Vavrečky 9.miesto. V nedeľu boli na programe kategórie veteránov. Naše nádeje a očakávania po minuloročných úspechoch opäť nesklamal Peter Sitárik (kat. 50-54 roč.), ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil výborné 3.miesto. V kategórii 45-49 roč. sa predstavil aj Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil skvelé 2.miesto. Výsledky (pozri tu)

Foto: Slavomír Praj a Peter Sitárik - autor M.Košút

.

Slovenský pohár v zimnom triatlone

 V dňoch 2.-3.februára 2019 Náš klub usporiadal úvodné dve kolá SP v zimnom triatlone. Súťažilo sa na tratiach v okolí Penziónu Pohoda v Krušetnici. V sobotu sa na štart postavilo 39 pretekárov. V hlavnej kategórii mužov sa z víťazstva tešil Tomáš Jurkovič z KPŠ Nereus Žilina pred Máriom Košútom z TT Vavrečka a Tomášom Kubekom z Triax Bratislava. V ženskej kategórii zvíťazila Lýdia Drahovská z 3NITY team Bratislava. V kategórii Veteránov 1 zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka a v kategórii Veteránov 2 zvíťazil náš Peter Sitárik. Vo Veteránoch 3 vyhral Zdeněk Žarlok z Českej reubliky. V juniorských kategóriách dominovali Matúš Jakub Koreň z 3NITY team Bratislava a Margaréta Bičanová z KPŠ Nereus Žilina. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto - štart pretekov - autor Milan Čierny

V nedeľu sa na štart postavilo 27 pretekárov. Organizátori sa kvôli ťažkým podmienkam rozhodli oproti včerajšku znížiť počet okruhov na 2-3-3 pre dospelých a na 1-2-2 pre juniorské a open kategórie. Z víťazstva v kategórii mužov sa tentokrát tešil Mário Košút z TT Vavrečka pred Lukášom Cintulom a Martinom Hikaníkom. V ženskej kategórii vyhrala Pavlína Jordánová z Českej republiky. V kategórii Veteránov 1 si všetci traja Oravci zopakovali včerajšie umiestnenie 1.Slavo Praj, 2. Marek Voška, 3. Martin Buc. V kategórii Veteránov 2 zopakoval včerajšie 1.miesto náš Peter Sitárik pred Jánom Štestkom. V juniorských kategóriách sa z víťazstva radovali Juraj Košút z TT Vavrečka a Zuzana Michaličková z KPŠ Nereus Žilina. V Open kategórii mužov zvíťazil Juraj Hurák z Lokce. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Fotografie si môžete pozrieť v týchto albumoch:

Fotoalbum od Aleny Beloritovej pozri tu.       Fotoalbum Milana Čierneho - pozri tu.

Na záver sa v mene Klubu biatlonu Breza chceme poďakovať všetkým športovcom za účasť a bezproblémový priebeh súťaže, Veľké Ďakujem za organizáciu celého podujatia patrí aj učiteľskému zboru ZŠ Breza, dobrovoľníkom a hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovy. Za veľmi dobre pripravené trate aj napriek zlému počasiu ďakujeme Miroslavovi Florekovi z Penziónu Pohoda v Krušetnici. Sponzormi celej akcie boli: Slovenská triatlonová únia, Dopstav Breza - Stanislav Papajík, Obec Breza, Slavomír Praj, Penzión Pohoda Krušetnica, Marek Voška.

Juniorské Majstrovstvá sveta v biatlone

 Od 26.januára sa v Osrblí konali majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone. Účasť v kvalifikačných pretekoch si vybojovali aj naše odchovankyne Mária a Zuzana Remeňové z Hruštína. Prvý štart absolvovali v nedeľu 27.1. a jednalo sa o vytrvalostné preteky na 10 km. Dievčatá aj napriek slušným bežeckým výkonom zlyhali na strelnici keď obe netrafili po šesť terčov a nakoniec obsadili Majka 51.miesto a Zuzka 63.miesto. V utorok 29.1. štartovali spoločne s Barborkou Horniakovou v štafete a po dobrom výkone obsadili spomedzi 25 tímov pekné 10.miesto. V piatok 1.2. nastúpili obe na štart obľúbeného šprintu na 6 km. Skvelý výsledok dosiahla tentokrát Zuzana, ktorá na oboch streleckých položkách neminula ani jeden terč a po veľmi dobrom bežeckom výkone obsadila konečné 10.miesto. Mária chybovala na strelnici až 5-krát a to ju odsunulo až na 60.miesto. Obe si však vybojovali účasť v stíhacích pretekoch. Tie prišli na rad v nedeľu 3.februára. Dievčatá štartovali až na záver celodenného programu (o 15:30 hod.). Aj napriek tomu, že teplé počasie prispelo k náročným podmienkam na trati sa obom podarila streľba, kde minuli iba po tri terče z dvadsiatich a keď k tomu pridali aj dobrý bežecký výkon tak Zuzka skončila na 17.mieste a Mária sa polepšila až o 22 miest čo ju vynieslo na konečné 38.miesto. Obe dievčatá si svojím výkonom predbežne vybojovali aj nomináciu na marcové Majstrovstvá Európy v Nórsku. Viac informácií a komentáre dievčat po pretekoch nájdete na stránke https://www.biatlon-info.sk/  .

Biela stopa SNP

 V dňoch 26.-27.januára 2019 sa uskutočnil už 46.ročník Bielej stopy SNP. Náš klub nemal na štarte tento-krát žiadneho pretekára, ale viacero Oravských bežcov dosiahlo veľmi pekné výsledky. V sobotu boli na programe preteky voľnou technikou. Na trati 25 km sa predstavil Marek Voška z Vasiľova, ktorý v kat. 36-45 r. obsadil pekné 8.miesto. Výsledky 25 km (stiahni tu). Na maratónskej trati (50 km) si viacerí Oravský bežci počínali veľmi dobre. Najviac sa darilo Jozefovi Madleňákovi z Oravskej Jasenice, ktorý zvíťazil v kategórii 46-55 roč. - celkovo skončil na 7.mieste. Slavomír Praj z Vavrečky v kategórii 36-45 roč. obsadil výborné 2.miesto - celkovo skončil na 6.mieste. Mário Košút z Vavrečky v hlavnej kategórii mužov (17-35 r.) obsadil krásne 5.miesto - celkovo 9.miesto. Výsledky 50 km voľne (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo klasickou technikou. Na trati 30 km si opäť veľmi dobre počínal Slavo Praj z Vavrečky, keď vo svojej kategórii 36-45 roč. obsadil výborné 2.miesto a celkovo spomedzi všetkých mužov finišoval na peknom 10.mieste. V kategórii 46-55 roč. skončil Martin Buc z Vavrečky na 13.mieste. Výsledky 30 km klasicky (stiahni tu).

Fofo: Slavomír Praj a Mário Košút - autor A.Prajová

Zimný Stupavský maratón MTB & RUN


 V dňoch 19.-20.januára 2019 sa v Stupave uskutočnil ďalší ročník tradičného Stupavského zimného maratónu. Náš klub mal zastúpenie v kategórii Veteránov nad 50 rokov štartoval Peter Sitárik a v junioroch do 18 rokov zase Samuel Florek. Peter v sobotu absolvoval 25 km maratón na bicykli, kde po veľmi dobrom výkone obsadil 2.miesto. Samuel aj napriek tomu, že súťažil s o 4 roky staršími pretekármi obsadil 6.miesto. V nedeľu boli na programe bežecké preteky na 10 km, ktoré sa započítavali do kombinácie. Peter svojim výkonom nadviazal na sobotňajší úspech a s náskokom ôsmych minút zvíťazil. Samuel na 10 km trati vybojoval 2.miesto. V kombinácii (všetky kategórie mužov dohromady) obsadil Peter konečné 5.miesto, keď ho predstihli iba výrazne mladší pretekári. Samko aj napriek mladému veku obsadil v kombinácii 18.miesto spomedzi 29 pretekárov. Súťaže v 25 km MTB maratóne sa zúčastnila aj Mária Sitáriková ktorá obsadila v kategórii žien nad 40 rokov 5.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto - Peter Sitárik víťaz  bežeckej časti - autor M.Sitáriková

 

 


Slovenský pohár v behu na lyžiach

Dňa 19.januára 2019 sa na Štrbskom Plese konalo ďalšie kolo SP v behu na lyžiach. Náš klub reprezentovali iba súrodenci Belicajový. V kategórii starších žiakov r.n. 2006 sa Sebastián Belicaj umiestnil na peknom 4.mieste. Jeho brat Benjamín štartoval v kategórii mladších dorastencov a na trati 6 km obsadil konečné 13.miesto. V kategórii Veteránov B si veľmi dobre počínal aj Slavomír Praj ktorý obsadil 4.miesto. Výsledky (stiahni tu).

.

II. kolo Viessmann pohára v Osrblí

 V dňoch 12. - 13.januára 2019 sa v NBC Osrblie uskutoční druhé kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie dorastu a dospelých a prvé kolo pre žiacke kategórie. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky kde sa najviac z našich darilo Sebastiánovi Belicajovi (12-13 roč. žiaci), ktorý aj napriek dvom chybám na strelnici nedal svojim súperom žiadnu šancu a s prehľadom zvíťazil. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 13. mieste. Benjamín Belicaj (16 roč. dorastenci) spravil na strelnici až 6 chýb a napokon skončil na 5.mieste. Z "našich odchovankýň" vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová sa z víťazstva v kategórii 17-19 roč. dorasteniek tešila Mária Remeňová, ďalšie naše - 8. Anežka Smarkoňová, 11. Zuzana Remeňová. V kat. 16 roč. dorasteniek skončila Eliška Smarkioňová na 4.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - víťaz kategórie 12-13 roč. žiakov (autor Róbert Belicaj)

 V nedeľu súťažili žiacke kategórie v rýchlostných pretekoch s 5 sek. intervalovým štartom. Skvelú formu na úvod sezóny potvrdil Sebastián Belicaj, ktorý po čistej streľbe vybojoval ďalšie víťazstvo a druhému v poradí nadelil skoro dve minúty. Jakub Ferenčík opäť sklamal na strelnici a obsadil 12. miesto. Veľmi dobrý výkon podal v kategórii 16 roč. dorastencov Benjamín Belicaj, ktorý aj napriek piatim netrafeným terčom (0,1,3,1) vybojoval pekné 3.miesto. Svoje prvé veľké preteky absolvovala Eliška Ferenčíková (10-11 roč. žiačky), ktorá napokon obsadila 8.miesto. Oravské dorastenky vo farbách ŠK Podbrezová dosiahli nasledovné umiestnenia: 4. Eliška Smarkoňová, 5.Zuzana Remeňová, 10. Anežka Smarkoňová, Mária Remeňová nštartovala. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj - 3.miesto v pretekoch s hromadným štartom (autor Róbert Belicaj).

 

II.kolo SP v behu na lyžiach

Dňa 5.januára 2019 sa v Levoči konalo ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval iba Sebastián Belicaj, ktorý na trati 2,5 km voľnou technikou obsadil konečné 5.miesto. Veľmi pekné výsledky dosiahli aj Mário Košút a Slavo Praj. Mário v kategórii juniorov obsadil 3.miesto a Slavo v kategórii Veteránov 40-49 ročných vybojoval 2.miesto so startou iba 2 sekúnd na víťaza Jána Holigu. Výsledky (stiahni tu).

I.kolo Viessmann pohára v biatlone

 V dňoch 29.-30.decembra 2018 sa na tratiach NBC v Osrblií konalo úvodné kolo Slovenského pohára v biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Náš klub reprezentoval iba mladší dorastenec Benjamín Belicaj, ktorý vo svojich prvých pretekoch s malorážkou obsadil v kategórii 16 ročných dorastencov 7.miesto. Z našich odchovnakýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo sestrám Remeňovým, keď Mária skončila druhá a Zuzana tretia. V rovnakej kategórii obsadila Anežka Smarkoňová 6.miesto. Eliška Smarkoňová v kategórii 16 roč. dorasteniek vybojovala pekné 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sestry Remeňové z prava Mária 3.miesto a Zuzana 1.miesto - (autor Peter Sukeník)

V nedeľu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou. Náš Benjamín Belicaj opäť skončil na 7.mieste. Z "Našich" dievčat sa najviac darilo Zuzane Remeňovej, ktorá po veľmi dobrom výkone zvíťazila - jej sestra Mária obsadila 3.miesto a Anežka Smarkoňová 9.miesto. V ml.dorastenkách obsadila Eliška Smarkoňová rovnako ako včera 3.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

I.kolo SP v behu na lyžiach

Dňa 29.decembra 2018 TJ Tatran Gerlachov usporiadal úvodné kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval junior Mário Košút a veterán Slavomír Praj. Obaja absolvovali trať 10 km voľnou technikou kde Mário skončil celkovo na 10.mieste, ale spomedzi juniorov bol štvrtý a Slavo skončil celkovo na 11.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Konečné rebríčky SZB po sezóne Leto 2018

2.novembra.2018 - Slovenský biatlonový zväz zverejnil konečné rebríčky po letnej sezóne 2018. Z našich pretekárov sa súrodenci Sebastián a Benjamín Belicajový vo svojich kategóriách zhodne umiestnili na peknom 5.mieste. Michaela Maxová v kategórii junioriek obsadila 7.miesto. Z našich odchovankýň (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová) sa najviac v lete darilo sestrám Remeňovým keď v kategórii 18-19 roč. dorasteniek Zuzana vybojovala 1.miesto a Mária 2.miesto. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek vybojovala Anežka Smarkoňová pekné 3.miesto. Rebríčky (stiahni tu).

TRIGALA - Vyhodnotenie triatlonovej sezóny 2018

 Dňa 28.októbra 2018 sa v Leviciach uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien najlepším športovcom Slovenskej triatlonovej únie. Medzi odmenenými boli aj naši pretekári. V zimnom triatlone sa z celkového víťazstva v kategórii "Veteráni 2" tešil Peter Sitárik, rovnako v kategúorii juniorov zvíťazil Róbert Judiak. V kategórii junioriek si 3.miesto odniesla naša Andrea Uličná. V kategórii "Veteráni 1" zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka pred našim Marekom Voškom a tretím Martinom Bucom z TT Vavrečka. V absolutnom poradí mužov zvíťazil Mário Košút z TT Vavrečka pred Slavomírom Prajom a našim Petrom Sitárikom. V celkovom hodnotení klubov zvíťazil KPš Nereus Žilina pred KB Breza a  tretím TT Vavrečka. V letnom kros-triatlone obsadili Mário Košút a Alžbeta Bucová z TT Vavrečka zhodne na 3.miesta. Oficiálne výslekdy sú na stránke www.triathlon.sk. Foto - Úspešní Hornooravský športovci.

Hornooravský kros duatlon

 Dňa 29.septembra 2018 sme v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza zorganizovali záverečné kolo Slovenského pohára v kros triatlone. Už 3.ročník Hornooravského kros duatlonu prilákal dohromady 37 pretekárov. V príjemnom počasí a krásnom prostredí Oravských Beskýd čakala na súťažiacich pri dlhej trati porcia 6 km behu - následne 26 km na bicykli a na záver 3 km behu do cieľa. Pre juniorov a neregistrovaných pretekárov boli porcie polovičné (3-13-3 km). V celkovom hodnotení registrovaných v STÚ podal najlepší výkon Lukáš Cintula pred Jozefom Martiškom a Máriom Košútom. Najlepším juniorom bol Matúš Jakub Koreň a juniorka Alžbeta Bucová. V kategórii "veteránov 1" zvíťazil Ivan Bielik pred našim Marekom Voškom a Slavomírom Prajom. V kategórii "veteráni 2" zvíťazil náš Peter Sitárik. Z neregistrovaných pretekárov sa najviac darilo Tomášovi Bucovi z Tvrdošína. Výsledky (stiahni tu) alebo pozri na stránke www.vysledkovyservis.sk. Na záver chceme všetkým pretekárom poďakovať za účasť. Špeciálne poďakovanie si zaslúži hlavný organizátor Peter Sitárik, učiteľský zbor ZŠ Breza a viacero dobrovoľníkov, ktorí napomohli k bezproblémovému priebehu súťaže. Sponzori akcie: Slavomír Praj, Obec Breza, Bar pod Hájom Helena Hládeková, Dopstav - Stanislav Papajík. Dúfame, že na budúci rok sa opäť uvidíme :). Fotoalbum z celej akcie od autora Milana Čierneho (pozri tu). Foto: štart pretekov - autor Milan Čierny.

Majstrovstvá ČR v letnom biatlone

 V dňoch 22.-23.septembra 2018 sa v Starom Měste pod Landštejnem konali majstrovstvá Českej republiky v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Viac ako 300 pretekárov súťažilo v rýchlostných pretekoch, štafetových pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V sobotných rýchlostných pretekoch sa Sebastiánovi nedarilo na strelnici keď minul až 5 terčov a napokon v silnej konkurencii skončil až na 26.mieste. Zo Slovenských pretekárov sa najviac darilo Sebastiánovi Ilavskému, ktorý v kat. žiaci C obsadil 4.miesto - v rovnakej kategórii skončil Bruno Melicher na 6.mieste a Adam Černák na 8.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). V poobedňajších pretekoch štafiet táto trojica nenašla premožiteľa a po veľmi dobrom výkone si vybojovala titul majstrov ČR. Foto: Slovenská výprava - autor R.Belicaj

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom si už Sebastián Belicaj dal na streľbe záležať a po dvoch čistých položkách napokon svoj rozbeh vyhral. Celkovo mu to stačilo na krásne 9.miesto spomedzi 53 štartujúcich v kategórii žiaci B. Zo Slovenských pretekárov sa najlepšie umiestnila Ella Demianová, ktorá skončila na 5.mieste, ďalej Adam Černák na 8.mieste, Bruno Melicher na 10.mieste, Tamara Molentová na 11.mieste, Kristína Makovínyová na 12.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II. časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone

 V dňoch 15.-16.septembra 2018 sa na strelnici Šimáň v Predajnej uskutočnila záverečná časť tohtoročnej letnej biatlonovej sezóny. Súťažilo sa v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky v ktorých sa nám podarilo vybojovať dve medaily. Ako prvý to dokázal Sebastián Belicaj, ktorý po troch chybách na strelnici (1,2) finišoval na výbornom 3.mieste so stratou iba dvoch sekúnd na druhého A. Durčáka (1,0) z Vyhní. Najväčšie prekvapenie nám však pripravil Benjamín Belicaj v kat. 14-15 roč. žiakov, keď aj napriek piatim netrafeným terčom (2,3) dokázal podať skvelý bežecký výkon a napokon vybojovať za 3.miesto svoju prvú veľkú medailu z Majstrovstiev Slovenska. V kategórii junioriek obsadila Michaela Maxová 6.miesto. Ďalšie dve medaily pridali naše odchovankyne sestry Remeňové - keď z titulu Majsterky Slovenska sa tešila Zuzana a Mária aj napriek 7 netrafeným terčom (4,3) obsadila 3.miesto. Anežka Smarkoňová skončila šiesta a rovnaké umiestnenie dosiahla aj jej sestra Eliška.  Výsledky sobota (stiahni tu).

Foto: bronzový medailisti z majstrovstiev Slovenska v rýchlostných pretekoch - Sebastián a Benjamín Belicajový (autor: R.Belicaj)

 

 V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. V žiackych kategóriách naši tentokrát nedosiahli na medaily ale ani nesklamali - Sebastián Belicaj skončil na 8.mieste a jeho brat Benjamín obsadil 7.miesto. Eliška Smarkoňová obsadila 6.miesto. V kategórii junioriek sa Michaele Maxovej nedarilo na strelnici a napokon skončila na 6.mieste. V kategórii 18-19 roč. dorasteniek potvrdili svoju dominanciu sestry Remeňové, ktoré aj napriek slabšej streľbe obsadili prvé dve miesta - keď zvíťazila Zuzana iba dve sekundy pred Máriou. Anežka Smarkoňová (16-17r.) obsadila 7.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: Sestry Remeňové - Mária 2.miesto a Zuzana 1.miesto - (autor: Š. Ottinger)

III.kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska

 V dňoch 8.-9.septembra 2018 sa vo Vyhniach konalo III. kolo Viessmann pohára a I. časť majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu sa v rámci III.kola Viessmann pohára súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš klub reprezentovali traja pretekári. Po dlhšej prestávke sa na štart junioriek postavila Michaela Maxová, ktorá po streľbe (3,1) skončila na 4.mieste. V kategórii 12-13 roč. žiakov Sebastián Belicaj minul na druhej streľbe až tri terče (0,3) a to ho pravdepodobne stálo miesto na bedni - napokon skončil štvrtý. Benjamín Belicaj v kat. 14-15 roč. žiakov aj napriek piatim chybám na strelnici (2,3) obsadil 7.miesto. Z našich odchovankýň vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová sa opäť vo výbornej forme predstavili sestry Remeňové, ktoré v kat. 18-19 roč. dorasteniek obsadili prvé dve miesta - zvíťazila Zuzana pred Máriou. V kat. 16-17 roč. dorasteniek podala dobrý výkon aj Anežka Smarkoňová, ktorá po streľbe (1,1) obsadila 4.miesto so stratou 2 sekúnd na tretiu v poradí a 27 sekúnd na víťazku E.Kapustovú. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: súrodenci Sebastián a Bebjamín Belicajový - autor (R.Belicaj)

 V nedeľu bola na programe I. časť majstrovstiev Slovenska vo vytrvalostných pretekoch. V doobedňajších pretekoch junioriek Michaela Maxová minula na strelnici 6 terčov (2,0,3,1) a to jej stačilo napokon na 4.miesto. V poobedňajších pretekoch žiakov Sebastián Belicaj po streľbe (1,2) skončil na 5.mieste. Jeho brat Benjamín spravil na strelnici až 5 chýb (2,3) a tak napokon obsadil až 9.miesto. Oravský región opäť zviditeľnila Zuzana Remeňová ktorá aj napriek 9 chybám na strelnici (1,3,3,2,) podala výborný bežecký výkon a získala tak do svojej zbierky ďalší titul Majsterky Slovenska. Jej sestra Mária pre zranenie nohy neštartovala. Anežka Smarkoňová v kat. 16-17 roč. dorasteniek obsadila 8.miesto. Jej sestra Eliška v kat. 14-15 roč. žiačiek skončila na 7.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Zuzana Remeňová (v strede) - Majsterka Slovenska v letnom biatlone - autor (Š.Ottinger)

Hornooravský kros duatlon

 Dňa 29.septembra.2018 usporiada náš klub v spolupráci s OŠK Breza a Echo Breza preteky Slovenského pohára v duatlone. Prihlášky pre registrovaných pretekárov STÚ len cez portál www.triathlon.sk . Neregistrovaní pretekári emailom na duatlonbreza@gmail.com . Prezentácia začína od 09:45 hod. a štart všetkých kategórií je naplánovaný na 11:00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť. Viac info u p. Peter Sitárik 0915 875 857. Propozície (stiahni tu).

 

 

Letné sústredenie v Novom Meste

 V dňoch 14.-18 augusta 2018 sa súrodenci Belicajový zúčastnili letného sústredenia v Novom Meste na Morave. Spoločne so športovcami ŠKP Martin absolvovali náročný tréningový proces pod odborným dohľadom R. Cienika. Veríme, že nabehané a najzdené kilometre prinesú aj želané výsledky v tejto letnej a nadchádzajúcej zimnej sezóne.

 

 

 

 

Majstrovstvá SR v letnom biatlone na kolieskových lyžiach

 V dňoch 4.-5.augusta 2018 sa na tratiach v Osrblí konali majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Súťažili iba kategórie dorastu a dospelých. Náš klub síce nemal na štarte ani jedného pretekára, ale veľkú radosť nám opäť spravili naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch sa v kategórii 18-19 roč. dorasteniek najviac darilo Márii Remeňovej, ktorá po dvoch chybách na strelnici nedala súperkám žiadnu šancu a s viac ako minútovým náskokom zvíťazila. Jej sestra Zuzana spravila na strelnici až tri chyby a to ju odsunulo na 3.miesto. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová po streľbe (2,1) 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Naše tri biatlonistky - Mária, Zuzana a Anežka na strelnici - autor (ŽP Podbrezová)

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Tentokrát mala lepšiu streľbu Zuzana Remeňová, ktorá z dvadsiatich rán minula iba tri terče (0,1,2,0) a s jasným náskokom 1:44 minúty obsadila 1.miesto pred svojou sestrou Máriou, ktorá minula až 8 terčov (3,2,1,2). Anežka Smarkoňová si po streľbe (1,1,1,2) oproti sobote polepšila a skončila na 2.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Škoda Stupava Trophy 2018

 V dňoch 27. - 29. júla 2018 sa v Stupave konal ďalší ročník MTB cyklo maratónu. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov, ktorým sa podarilo vybojovať viacero pódiových umiestnení. V sobotu bola na programe cyklistická časť v ktorej sa naši predstavili na trati dlhej 25 km. Najlepší výsledok dosiahla Mária Sitáriková (kat. Veteránky), ktorá po výbornom výkone obsadila krásne 2.miesto. V kategórii 50-59 roč. veteránov sa Peter Sitárik po štarte zo zadných radov musel predierať pomedzi pomalších pretekárov a to ho stálo lepšie umiestnenie ako konečné 4.miesto. V kategórii žiakov do 14 rokov nás veľmi milo prekvapil Samuel Florek, ktorý finišoval na peknom 4.mieste. Výsledky MTB 25 km (stiahni tu). Foto: Naši úspešní pretekári - Peter Sitárik, Mária Sitáriková, Samuel Florek (autor P. Sitárik)

V nedeľu sa súťažilo v bežeckej časti, ktorá sa započítavala do kombinácie s MTB. Peter Sitárik bežal trať dlhú 17 km, kde podal opäť veľmi dobrý výkon a so stratou 1:44 min. obsadil 3.miesto. Samuel Florek taktiež podal skvelý výkon a na trati dlhej 8 km napokon v kategórii mužov do 18 rokov obsadil 2.miesto. Výsledky bežecká časť (stiahni tu). V kombinácii si tak Peter Sitárik vybojoval výborné 2.miesto. Iba 13 ročný Samuel Florek bol zaradený do kategórie mužov 18-29 rokov a aj napriek tomu ho jeho výkony vyniesli na skvelé 3.miesto. Výsledky kombinácie (stiahni tu).

II.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

 KB Revúca usporiadala v dňoch 30.6. a 1.7.2018 druhé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre všetky kategórie. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. V kategórii dorastu a dospelých štartovalo 64 pretekárov a v žiackych kategóriách sa na štart postavilo až 101 detí. Náš klub reprezentovali iba súrodenci Belicajový. Výborným výkonom sa prezentoval mladší Sebastián (12-13r.), ktorý po jednej chybe na strelnici napokon finišoval na 3.mieste so stratou 8 sekúnd na víťaza. Starší Benjamín (14-15r.) po streľbe (3,3) skončil na 8.mieste. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa opäť darilo Zuzane Remeňovej (18-19r.), ktorá aj napriek trom netrafeným terčom triumfovala s náskokom 1:16 min. Anežka Smarkoňová (16-17r.) obsadila 5.miesto a jej sestra Eliška (14-15r.) obsadila 11.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián a Benjamín Belicajový - (autor R.Belicaj)

V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch (dorast a dospelí) a žiaci v pretekoch obratnosti. Sebastián Belicaj sa opäť dostal na "bedňu" keď po veľmi dobrom bežeckom výkone skončil na 2.mieste. Benjamín spravil iba jednu chybu na strelnici a to ho vynieslo na pekné 5.miesto. Eliška Smarkoňová obsadila 10.miesto. V dorastenkách si ďalšie tohtosezónne víťazstvo pripísala Zuzana Remeňová, ktorá aj napriek 6 netrafeným terčom a následnej 3 minútovej penalizácii dominovala s náskokom 1:25 minúty. Anežka Smarkoňová skončila na 4.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Český pohár v letnom biatlone

 V dňoch 23. až 24.júna 2018 sa v Bystřici pod Hostýnem v Českej Republike konalo II. kolo Českého pohára v letnom biatlone. V žiackych kategóriách štartovalo až 240 pretekárov. Náš klub reprezentoval iba Sebastián Belicaj. V sobotu boli na programe preteky s hromadným štartom. Sebastián si celé preteky pokazil na strelnici kde minul až 4 terče a napokon skončil spomedzi 36 štartujúcich na 11.mieste.

V nedeľných rýchlostných pretekoch si Sebastián počínal na strelnici oveľa lepšie, keď minul iba jeden terč v prvej streleckej položke a po perfektnom bežeckom výkone napokon obsadil výborné 3.miesto. Výsledky pozri na oficiálnej stránke Českého biatlonového zväzu. Foto: Sebastián Belicaj (vpravo) autor R.Belicaj

Oravský duatlon

 Dňa 23.júna 2018 sa v Dolnom Kubíne konal už 5.ročník Oravského duatlonu. Nášk klub reprezentovali Peter Sitárik a Marek Voška v kategóriách veteránov a Róbert Judiak v kategórii dorastencov. Celé preteky poznačila nepochopiteľná hlúposť, keď niekto pretekárom na odbočke otočil šípku na cyklistyckej časti. Z toho dôvodu boli oficiálne výsledky pre kategórie dospelých a veteránov anulované. Nám však spravil radosť dorastenec Róbert Judiak, ktorý po veľmi dobrom výkone zvíťazil. Foto: Róbert Judiak finišuje do cieľa - autor Pavol Lorko

 

Mestský beh ulicami Ružomberka

 Dňa 16.júna 2018 sa v Ružomberku uskutočnil II.ročník mestského behu - City Run Mondi SCP. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový a Juraj Maxa. V žiackych kategóriách sa viac darilo staršiemu Benjamínovi, ktorý na 1000 metrovej trati zvíťazil. Sebastián v kategórii mladších žiakov obsadil konečné 3.miesto. V kategórii muži 50-59 rokov si veľmi dobre počínal Juraj Maxa, ktorý obsadil pekné 3.miesto. V detských kategóriách sa z víťazstva tešila aj Klaudia Sitáriková. Po skončení oficiálnej súťaže boli na programe zmiešané štafety a aj tu sa z víťazstva tešili chlapci Belicajový, ktorý pribrali do tímu otca Róberta. Výsledky (stiahni tu). Foto: súrodenci Belicajový a Juraj Maxa - autor R.Belicaj

 

 

Beh na Zniev

 Dňa 10.júna 2018 sa v Kláštore pod Znievom uskutočnil už 22.ročník behu do vrchu Zniev. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. Tentokrát dosiahol lepší výsledok Benjamín Belicaj, ktorý v kategórii starších žiakov (14-15 r.) zvíťazil. Sebastián v kategórii mladších žiakov (12-13 r.) obsadil pekné 4.miesto. Výsledky na oficiálnej stránke behnazniev.sk . Foto: (v strede) Benjamín Belicaj 1.miesto - autor R.Belicaj

 

 

 

 

 

I. kolo Viessmann pohára pre dorast a dospelých

 V dňoch 2. a 3.júna 2018 sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí konalo úvodné kolo letného biatlonu pre kategórie dorastu a dospelých. Náš klub tentokrát nemal žiadne zastúpenie, ale dobré meno Hornooravskému regiónu robia naše odchovankyne sestry Remeňové a Anežka Smarkoňová. V rámci Slovenského pohára sa v sobotu súťažilo v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou. V kategórii 18-19 ročných dorasteniek sa najlepšími výkonami prezentovali sestry Remeňové, keď Zuzana vďaka čistej streľbe zvíťazila iba o 3 sekundy pred Máriou, ktorá minula jeden terč. V kategórii 16-17 ročných dorasteniek sa po čistej streľbe podarilo Anežke Smarkoňovej vybojovať výborné 2.miesto. Po skončení oficiálneho preteku započítavaného do Slovenského pohára sa uskutočnili ešte druhé preteky - vyraďovací šprint. V kategórii 16-19 ročných dorasteniek podali opäť najlepší výkon sestry Remeňové, keď prvá skončila Zuzana, druhá Mária a piata skončila Anežka Smarkoňová. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: sestry Mária a Zuzana Remeňové - autor F.Remeň

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Výborný výkon opäť podali sestry Remeňové. Tentokrát sa z víťazstva tešila Mária, ktorá vďaka lepšej streľbe (0,2,1,1) porazila druhú Zuzanu so streľbou (2,1,2,1) o 28 sekúnd. V kategórii 16-17 roč. obsadila Anežka Smarkoňová 5.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Tvrdošínska dvanástka

 V nedeľu 3.júna sa v Tvrdošíne konal už 16.ročník mestského behu - Tvrdošínska 12-tka. Na štart sa postavilo až 240 pretekárov. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Najviac sa darilo Sebastiánovi Belicajovi (11-12 roč.) a Róbertovi Judiakovi (15-17 roč.), ktorí svoje kategórie vyhrali. Benjamín Belicaj (13-14 roč.) obsadil výborné 2.miesto. Výsledky nájdete na oficiálnej stránke mesta Tvrdošín. Foto: Róbert Judiak 1.miesto

 

Regionálne biatlonové preteky v Českej republike

 V dňoch 26. a 27. mája 2018 sa v Českej republike konali ďalšie regionálne kvalifikačné kolá v letnom biatlone. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj. V sobotu sa súťažilo v Rožňove pod Radhoštěm a na programe boli vytrvalostné preteky. Sebastián v kategórii "Žiaci B" podal výborný bežecký výkon, ale až tri netrafené terče ho pripravili o isté víťazstvo. So stratou 38 sekúnd napokon skončil na 2.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj 1.miesto (autor: R.Belicaj)

V nedeľu sa presunuli preteky do Bystřice pod Hostýnem kde sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Sebastián tento-krát spravil na strelnici iba jednu chybu a keď k tomu pridal opäť výborný beh tak mu už nikto nedokázal vziať prvé víťazstvo v Českom pohári letného biatlonu. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Kompletné výsledky všetkých kategórií na oficiálnej stránke Českého biatlonového zväzu - pozri tu.

I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

 V dňoch 19.-20.mája 2018 sa v Rajeckých Tepliciach uskutočnilo úvodné kolo súťaží v letnom biatlone pre žiacke kategórie. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Veľmi dobre si počínal Sebastián Belicaj (12-13 roč. žiaci), ktorý po jednej chybe na strelnici a výbornom behu napokon skončil na 4.mieste. Benjamín Belicaj (14-15 roč. žiaci) taktiež predviedol veľmi dobrú streľbu (2,0) a hlavne vďaka tomu sa nakoniec prebojoval na pekné 5.miesto. V kategórii 14-15r. žiačok sa Eliške Smarkoňovej nedarilo na strelnici, kde minula až 7 terčov  a to ju odsunulo až na 10.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Po krátkom oddychu organizátori pripravili pre športuchtivých ešte súťaž na kolobežkách spojenú so streľbou s laserovou vzduchovkou. Na štart sa postavili až traja Belicajový (chlapci prehovorili aj otca Róberta) a tentokrát podal najlepší výkon Benjamín, ktorý skončil na 2.mieste. Po večeri si spolu s partiou z ŠKP Martin ešte zahrali futbalový zápas :).

Foto: Benjamín Belicaj na štarte - autor Róbert Belicaj

V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch. Sebastián Belicaj predviedol na trati 2 km druhý najlepší bežecký výkon, ale časová penalizácia za tri netrafené terče ho odsunula na konečné 6.miesto. Jeho brat Benjamín chyboval na strelnici až 4-krát a to ho stálo lepšie umiestnenie ako výsledné 8.miesto. Eliška Smarkoňová mala na strelnici taktiež 4 chyby čo jej stačilo napokon na 6.miesto. Výsledky nadeľa (stiahni tu).

Regionálne biatlonové preteky v Těrlicku

 Dňa 8.mája 2018 sa v Těrlicku v Českej republike konali regionálne preteky v letnom biatlone. Náš klub reprezentoval Sebastián Belicaj v kategórii "žiaci B" kde sa na štart vytrvalostných pretekov postavilo až 29 žiakov. Sebastián predviedol výborný výkon na strelnici kde minul iba jeden terč a keď k tomu pridal druhý najlepší bežecký čas tak ho to napokon vynieslo na 2.miesto. Výsledky žiaci B (stiahni tu).

Foto: Sebastián Belicaj 2.miesto - autor R.Belicaj

 

 

 

 

Majstrovstvá Slovenska v kros duatlone.

 Dňa 1.mája 2018 sa v Rajci konali majstrovstvá Slovenska v kros duatlone. Výrazné zastúpenie mali aj Oravský športovci. Náš klub reprezentovali "veteráni" Peter Sitárik a Marek Voška, a v kat. žiakov Róbert Judiak. Klub TT Vavrečka reprezentovalo 7 pretekárov. Robko Judiak na trati 1,5 km - 1,5 km - 1,5 km podal spomedzi 13 pretekárov najlepší výkon a zvíťazil s náskokom 42 sekúnd pred M.Židekom  a 55 sekúnd pred Martinom Bucom z TT Vavrečka. V kategórii dorasteniek skončila Líza Hazuchová z D.Kubína na 2.mieste a Alžbeta Bucová z Vavrečky na 4.mieste. V kategórii juniorov sa najlepším výkonom prezentoval Mário Košút z Vavrečky a po zásluhe tak získal titul majstra Slovenska. Najpočetnejšie zastúpenie sme mali v kategórii "Veteráni 1 (40-49 rokov)", kde Martin Buc z Vavrečky obsadil 6.miesto, Slavo Praj z Vavrečky 10.miesto a náš Marek Voška 11.miesto. V kategórii "Veteráni 2 (50-59 rokov)" si veľmi dobre počínal náš Peter Sitárik. Na trati 7 km - 15 km - 3,5 km si po prvej bežeckej časti síce vytvoril mierny náskok, ale po "biku" ho stratil a v záverečnom behu už nestačil iba na ďalšieho Oravca Igora Otepku z Dolného Kubína, ktorý zvíťazil a Peter so stratou 54 sekúnd napokon obsadil 2.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: Oravskí duatlonisti

Svätojurský MTB maratón

 Dňa 28.apríla 2018 sa konal ďalší ročník Svätojurského MTB maratónu. Náš klub reprezentovali Marek Voška a Peter Sitárik. Tentokrát sa podarilo medailu získať Marekovi Voškovi, ktorý v kategórii 40-49 ročných veteránov podal na 21 kilometrovej trati skvelý výkon, ktorý mu vyniesol pekné 3.miesto, Celkovo (všetky kategórii) skončil na 15.mieste. spomedzi 317 pretekárov. Peter Sitárik mal preteky veľmi dobre rozbehnuté, keď sa pohyboval medzi trojicou najlepších, ale drobné odbočenie z trate a k tomu 3 kilometre pred cieľom defekt a následný beh do cieľa ho odsunuli až na 15.miesto. V kategórii 15-16 ročných chlapcov skončil Miroslav Pavlík z Brezy na trati 21 km na peknom 15.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Marek Voška a Peter Sitárik

 

 

 

Pezinský duatlon

 Dňa 14.apríla 2018 sa v Pezinku konalo ďalšie kolo Slovenského pohára v duatlone. Tohto prvého ročníka sa zúčastnili aj naši pretekári. Na trati 5 km beh - 20 km bike - 2,5 km beh v kategórii "Veteráni 1" (40-49 roční) sa podarilo Marekovi Voškovi vybojovať pekné 5.miesto. V kategórii "Veteráni 2" (50-59 roční) si Peter Sitárik po výbornom výkone vybojoval umiestnenie na pódiu, keď so stratou 1 minúty skončil na 2.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Foto: Peter Sitárik 2.miesto v kategórii "Veteráni 2" autor (Marián Bartoš)

 

 

 

Beh oslobodenia Likavky

 Dňa 15. apríla 2018 sa v obci Likavka uskutočnil už 40.ročník Behu oslobodenia Likavky. Na zmenenej a veľmi náročnej trati náš klub reprezentovali ml. žiak Sebastián Belicaj a "Veterán" Juraj Maxa. Sebastián na trati dlhej 800 m po dobrom výkone skončil na 4.mieste a Juraj na trati 12 200m obsadil napokon konečné 15.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Foto: Juraj a Sebastián autor (R.Belicaj)

 

 

 

 

Záver sezóny - vyhlásenie Kráľa biatlonovej stopy

 Dňa 10.apríla 2018 sa v Banskej Bystrici konalo slávnostné odovzdávanie cien pre najlepších biatlonistov za sezónu LETO 2017 a ZIMA 2018. Náš klub opäť získal jedno ocenenie, keď si cenu za celkové víťazstvo v letnom biatlone v kategórii 10-11 ročných žiakov prevzal Sebastián Belicaj. Ocenená bola aj naša odchovankyňa Zuzana Remeňová zo ŽP Šport Podbrezová, ktorá si prevzala cenu za celková víťazstvo v letnom biatlone v kategórii 16-17 ročných dorasteniek. Hlavnú cenu "Kráľ(ovná) biatlonu" získala Anastazia Kuzminová, ktorá zvíťazila pre Paulínou Fialkovou a Tomášom Hasilom.

Foto: Zuzana Remeňová a Sebastián Belicaj (autor R.Belicaj)

 

 

 

 

 

Konečné rebríčky SZB po sezóne ZIMA 2018

Slovenský zväz biatlonu zverejnil konečné rebríčky po zimnej sezóne, v ktorej sa na štart postavilo viac ako 220 pretekárov. Náš klub reprezentovalo počas sezóny iba 5 pretekárov čo sa odzrkadlilo na získaných bodoch a tak aj na celkovom umiestnení. V žiackych kategóriách sme skončili na 12.mieste a celkovo na 16.mieste spomedzi 24 klasifikovaných klubov. V jednotlivcoch sa najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý v kategórii 12-13 ročných žiakov obsadil konečné 5.miesto, keď sa pred neho dostali iba o rok starší súperi. Jeho brat Benjamín Belicaj obsadil v kat. 14-15 ročných žiakov 9.miesto. Eliška Smarkoňová v kat. 14-15 ročných žiačok obsadila 7.miesto. Konečné rebríčky (stiahni tu).

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach.

 V dňoch 24.-25.marca 2018 sa na Štrbskom Plese uskutočnila II.časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Súťažilo sa v tímových šprintoch dvojíc a v individuálnych pretekoch klasickou technikou.

V sobotných pretekoch team šprintu dvojíc voľnou technikou náš klub síce nemal zastúpenie, ale naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová opäť podali výborné výkony. Sestry Mária a Zuzana Remeňové si po minuloročnom sklamaní, kde im boli po pretekoch odobraté zlaté madaily napravili tento rok chuť. Svoju perfektnú formu dokázali pretaviť do víťazstva vo svojej kategórii st.dorasteniek, ale dominovali aj absolútnemu poradiu keď dokázali poraziť aj všetky dvojice v kat. junioriek a žien. V rovnakej kategórii st. dorasteniek štartovala aj Anežka Smarkoňová, ktorá obsadila konečné 6.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Majsterky Slovenska sestry Mária a Zuzana Remeňové z Hruštína (autor ŽP Šport)

 V nedeľu boli na programe individuálne preteky klasickou technikou. Náš klub tentokrát reprezentovala dvojica Mário Košút a Slavo Praj. Mário štartoval na trati 30 km a v kategórii juniorov napokon skončil na 9.mieste. Viac sa darilo "veteránovi" Slavomírovi Prajovi, ktorý v kategórii 40-49 ročných na trati 10 km obsadil celkové 2.miesto za Poliakom B.Graczom, ale spomedzi Slovákov bol najlepší a získal tak svoj prvý titul Majstra Slovenska v behu na lyžiach. V kategórii st. dorasteniek sestry Remeňové aj napriek tomu, že celú sezónu behajú iba voľnou technikou, si vyskúšali aj preteky klasickou technikou. Na 10 km trati Mária napokon obsadila 5.miesto a Zuzana skončila na 7.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: Slavomír Praj - Majster Slovenska v kat. 40-49 ročných mužov. (autor A.Prajová)

 Dňa 24.marca sa naši súrodenci Belicajový zúčastnili 37.ročníka cestného behu Švošovská 15-stka. Benjamín absolvoval trať 2660 m a obsadil napokon 3.miesto. Sebastián bežal trať 1540 metrov a skončil rovnako na 3.mieste.

Foto: Sebastián a Benjamín Belicajový (autor R.Belicaj)

 

 

 

 

Slovenský pohár v behu na lyžiach

 V dňoch 10.-11.marca 2018 sa na Skalke pri Kremnici konalo ďalšie kolo SP v behu na lyžiach. Náš klub reprezentovali 4 pretekári. V sobotu boli na programe vytrvalostné preteky klasickou technikou. V žiackych kategóriách sme mali zastúpenie len v súrodencoch Belicajových - Sebastián napokon obsadil 11.miesto a Benjamín skončil na 17.mieste. V dorasteneckých kategóriách súťažili aj naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové a Anežka Smarkoňová (všetky vo farbách ŽP Šport Podbrezová) - Mária skončila na 8.mieste, Zuzana na 9.mieste a Anežka na 13.mieste. V kategórii juniorov náš Mário Košút vybojoval na trati 10 km klasicky napokon pekné 5.miesto. Najviac sa však darilo nášmu Slavomírovi Prajovi, ktorý v kategórii Veteráni B (40-49r.) po veľmi dobrom výkone skončil na výbornom 2.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: zľava - Slavomír Praj, Ján Holiga, Eduard Kostelník (autor R.Belicaj).

 

 V nedeľných pretekoch voľným štýlom - (cross-country cross), kde súťažiaci zdolávali na trati rôzne prekážky sa v kategórii ml.žiakov (r.n. 2006) podarilo Sebastiánovi Belicajovi vybojovať výborné 2.miesto so stratou 5 sekúnd na víťaza. Benjamín Belicaj (r.n. 2003) obsadil 13.miesto. Z "našich" dorasteniek sa po veľmi dobrých výkonoch podarilo sestrám Remeňovým prebojovať na bedňu - Mária skončila druhá a Zuzana tretia. Anežka Smarkoňová obsadila napokon 8.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj 2.miesto (autor R.Belicaj)

 

 

 

Majstrovstvá Slovenska v biatlone

 V dňoch 3.-4.marca 2018 sa v Osrblí konala II.časť majstrovstiev Slovenska v biatlone a ďalšie kolo Viessmann pohára. V sobotných rýchlostných pretekoch v rámci IV.kola Viessmann pohára žiakov sa z našich najlepšie umiestnil Sebastián Belicaj, ktorý skončil na 8.mieste. Zhodné 9.miesto si vo svojich kategóriách vybojovali Benjamín Belicaj a Eliška Smarkoňová. Z "našich dorasteniek" štartovala iba Anežka Smarkoňová, ktorá obsadila 7.miesto. Sestry Remeňové totiž reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Estónskom Otepää. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo o majstrovské tituly v pretekoch s hromadným štartom. Z našich opäť podal najlepší výkon Sebastián Belicaj, ktorý po jednej chybe na strelnici obsadil napokon 6.miesto. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 22.mieste. V kategórii starších žiakov Benjamín Belicaj po dvoch netrafených terčoch skončil na 9.mieste. Dorastenka Anežka Smarkoňová skončila na 5.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: tím KB Breza (autor R.Belicaj)

Majstrovstvá sveta juniorov a dorastu v biatlone

V dňoch 26.2.-4.3 2018 sa v Estónskom meste Otepää konali majstrovstvá sveta v biatlone pre juniorov a dorastu. Na pretekoch sa zúčastnili aj naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové. Na úvod mali na programe vytrvalostný pretek na 10 km kde Mária ako najlepšie Slovenska po streľbe (2,1,1,1,) obsadila 53.miesto a Zuzana (3,0,3,3,) skončila na 80.mieste. V stredu 28.februára sa obe predstavili v pretekoch štafiet, kde spomedzi 21 družstiev obsadili 15.miesto. V piatkovom šprinte na 6 km sa najviac spomedzi Sloveniek darilo Henriete Horvátovej, ktorá s čistou streľbou skončila na 13.mieste. Zo sestier Remeňových sa tentokrát viac darilo Zuzane, ktorá po jednej chybe na strelnici obsadila 35.miesto. Mária so 4 chybami obsadila napokon 57.miesto. V záverečných stíhacích pretekoch na 7,5 km sa dokázala Mária posunúť z 57.miesta na konečné  27.miesto a za najlepšou Slovenkou H.Horvátovou zaostala iba o 4 miesta. Zuzna po 8 netrafených terčoch obsadila 59.miesto.

Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v zimnom triatlone

 Klub biatlonu Breza v spolupráci s OŠK Breza a obcou Breza usporiadal dňa 24.februára 2018 spoločné majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone. Pre neustále nevhodné snehové podmienky na Orave sme boli nútení preteky presunúť do Areálu bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese. Pretekov sa zúčastnilo 35 slovenských a 7 českých súťaziacich. Dospelí a veteráni súťažili sa na tratiach: 3,3 km beh na nohách, 8,2 km na biku a 8,2 km v behu na lyžiach. V celkovom poradí mužov si najlepšie počínal Tomáš Jurkovič z KPŠ Nerus Žilina, ktorí zvíťazil pred Matúšom Jurečkom z T.A.T. Martin a Máriom Košútom z TT Vavrečka. Medzi veteránmi bol najrýchlejší Slavomír Praj z TT Vavrečka pred Zdenkom Koledom z Maratón klubu Rajec a našim Petrom Sitárikom.

 V kategórii juniorov sa na trati (1,6 km beh - 3,3 km bike - 5 km beh na lyžiach) z víťazstva tešil Matúš Jakub Koreň z 3nity Triatlon teamu Bratislava pred našim Róbertom Judiakom. V Juniorkách zvíťazila Zuzana Michaličková z KPŠ Nerus Žilina pred Lýdiou Drahovskou z ŠBR Piešťany. V kategórii žien zvíťazila Dominika Vanáková z Maraton klub Rajec a v kat. veteránok si titul vybojovala Alena Drahošová zo športového triatlonového klubu Pezinok. V mene klubu chceme poďakovať všetkým pretekárom za účasť. Touto cestou chceme poďakovať hlavne organizátorovi Petrovi Sitárikovi a tímu dobrovoľníkov z našej obce, ktorí napomohli bezproblémovému priebehu celej súťaže. Celú akciu sponzorsky podporili: Obec Breza, Slavomír Praj, Actros s.r.o. Žilina, Dopstav - Stanislav Papajík, Dachstav SK s.r.o. - Miroslav Matejčík, Oravabau s.r.o. - Vladimír Hlinka. Kompletné výsledky vrátane jednotlivých disciplín (stiahni tu) - alebo pozri na www.vysledkovyservis.sk

Foto: Trojica najlepších z ľava - M.Jurečka, T.Jurkovič, M.Košút

Viac foto nájdete vo fotoalbume

III. kolo Viessmann pohára v biatlone

 V dňoch 17.-18.februára 2018 v NBC Osrblie pokračovali biatlonové súťaže ďalším kolom. Tentokrát súťažili iba žiacke kategórie. Z našej trojice dosiahol najlepší výsledok Sebastián Belicaj (11-12r.), ktorí po čistej streľbe napokon obsadil 5.miesto. Eliška Smarkoňová (14-15r.) po dvoch chybách na strelnici skončila na 6.mieste. Sebastián Belicaj (14-15r.) obsadil 9.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: S.Belicaj na štarte rýchlostných pretekov (autor: R.Belicaj)

V nedeľu boli na programe nové preteky zamerané na obratnosť detí. Na súťažiacich čakali na trati rôzne prekážky (podlezenie prekážky, preskok prekážky, slalom, otočky...) a pre kategórie B a C aj jedna streľba v ľahu. Najmladší žiaci absolvovali namiesto streľby hod loptičkou na cieľ. Za každú nesplnenú úlohu dostávali 10 sekundovú penalizáciu. Z našich si najlepšie počínal Benjamín Belicaj, ktorý obsadil pekné 4.miesto. Eliška Smarkoňová skončila na 6.mieste a Sebastián Belicaj napokon vybojoval 8.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Slovenský pohár v zimnom triatlone

 V rovnaký víkend sa na Králikoch konali úvodné dve kolá Sloveského pohára v zimnom triatlone. Hornooravský región reprezentovalo až 11 pretekárov z KB Breza a TT Vavrečka. Za náš klub si najlepšie počínal v kat. "veteránov 2" Peter Sitárik, ktorý po oba dni vo svojej kategórii nenašiel premožiteľa a zvíťazil. V sobotu sa v kategórii "veteránaov 1" podarilo podať veľmi dobrý výkon aj Marekovi Voškovi, ktorý napokon skončil na 2.mieste. Z klubu TT Vavrečka sa najviac darilo Máriovi Košútovi, ktorý aj napriek juniorskému veku štartoval v elitnej kategórii. V sobotu obsadil 2.miesto a v nedeľu vybojoval po výbornom výkone svoje prvé víťazstvo medzi mužmi. Výsledky (stiahni tu). Foto: triatlonisti z Brezy a Vavrečky (autor A.Prajová)

Slovenský pohár v behu na lyžiach

 V dňoch 10.-11.februára 2018 sa v obci Úloža časť Krúžok konalo ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval iba Slavomír Praj. Ten súťažil v kategórii 40-49r. veteránov na trati 10km klasickou technikou, kde podal veľmi dobrý výkon a napokon skončil na peknom 3.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto:vpravo 3.miesto Slavomír Praj

 

 

 

I.časť majstrovstiev Slovenska v biatlone

 V dňoch 10.-11.februára 2018 sa v NBC Osrblie konala I.časť majstrovstiev Slovenska v biatlone. Náš klub mal zastúpenie iba v žiackych kategóriách. V sobotných rýchlostných pretekoch si najlepšie počínal v kategórii 11-12r. žiakov Sebastián Belicaj, ktorý skončil na 6.mieste, Benjamín Belicaj (14-15r.) obsadil 10.miesto, Eliška Smarkoňová (14-15r.) 13.miesto, Jakub Ferenčík (11-12r.) 23.miesto. Z našich odchovankýň štartovala iba dorastenka Anežka Smarkoňová, ktorá v kat. (16-17r.) napokon skončila na 4.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).  Foto - tím KB Breza

V nedeľných vytrvalostných pretekoch podal opäť najlepší výkon Sebastián Belicaj, ktorý po čistej streľbe bežecky nestačil iba na o rok starších súperov a skončil napokon na 5.mieste. V rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík 17.miesto. V kat. starších žiakov skončil Benjamín Belicaj na 11.mieste a v žiačkách obsadila Eliška Smarkoňová konečné 13.miesto. V kategórii 18-19r. dorasteniek sa na štart postavili už aj sestry Remeňové, ktoré sa vďaka Machyniaciám s nomináciou na majstrovstvá sveta museli narýchlo vrátiť z medzinárodných pretekov vo Francúzsku. Napokon Zuzana obsadila 4.miesto a Mária 6.miesto a obe si tak vybojovali účasť na Majstrovstvách Sveta juniorov a kadetov v Estónsku. Anežka Smarkoňová v mladších dorastenkách obsadila 6.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II.kolo Viessmann pohára pre žiacke kategórie

 V dňoch 27.-28.januára 2018 sa v Banskej Bystrici koná II.kolo Viessmann pohára v biatlone pre žiacke kategórie. V sobotu sú na programe rýchlostné preteky. Výsledky sobota: 6.Sebastián Belicaj, 22. Jakub Ferenčík, 14. Benjamín Belicaj, 10. Eliška Smarkoňová (stiahni tu). V nedeľu naši pretekári mali slabšiu streľbu a to sa odrazilo na ich výsledkoch - 7. Eliška Smarkoňová, 12. Sebastián Belicaj, 20. Jakub Ferenčík. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: S.Belicaj a J.Ferenčík (autor R.Belicaj)

 

 

 

 

 

Majstrovstvá sveta v Zimnom triatlone - striebro pre Petra Sitárika !!!

 V rovnaký víkend sa v Rumunskom Cheile Gradistei konajú majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Hornooravský región mal až dvoch reprezentantov - nášho Petra Sitárika a Mária Košúta z TT Vavrečka. V sobotu štartoval junior Mário Košút. Ten bol veľmi blízko medaile z majstrovstiev sveta, ale po smolnom páde a následných problémoch s reťazou bicykla sa musel uspokojiť s nepopulárnym 4.miestom. V nedeľu sa v kat. 50-54r. veteránov postavil na štart aj náš Peter Sitárik. Peter v behu stratil na najlepšieho pretekára 1:10 minúty, rovnakú stratu nabral aj po bicykli na a keď v záverečnom behu na lyžiachh zabehol najlepší čas tak ho to vynieslo na skvelé 2.miesto. Peter tak pretavil svoje celoživotné športové úsilie do "VEĽKEJ" medaily z Majstrovstiev sveta. V mene klubu, ktorému robí svojimi výkonmi skvelé meno mu srdečne gratulujeme !!!  Výsledky pozri tu. Foto: Peter Sitárik na bedni - vľavo (autor Vojtech Kubek)

Biela stopa SNP

 V dňoch 27.-28.januára sa konal 45. ročník Bielej stopy SNP. V sobotných pretekoch voľným štýlom sa na štart postavilo niekoľko pretekárov z Horonooravského regiónu. Súťažilo sa na trati 50 a 25 km. Najlepší výsledok na 50 km trati dosiahol Jozef Madleňák z Or.Jasenice, ktorý skončil celkovo na 7.mieste, ale vo svojej kategórii 36-45r. obsadil výborné 3.miesto. V rovnakej kategórii skončil Slavomír Praj z Vavrečky na peknom 6.mieste (celkovo na 10.mieste). V kat. 46-55r. skončil Rasťo Trabalík z Or. Jasenice na 27.mieste a Miro Kasan z Vavrečky na 29.mieste. Na 25 km trati v kat. 46-55r. obsadil Jaro Genšor z Námestova 9.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľných pretekoch klasickou technikou sa Oravským bežcom opäť podarilo získať medailu. Na trati 30 km si skvele počínal Slavomír Praj z Vavrečky, keď vo svojej kategórii 36-45r. skončil na 2.mieste (celkovo na 10.mieste). V rovnakej kategórii skončil Martin Buc z Vavrečky na 19.mieste. V kategórii 56-65r. obsadil Kamil Slušňák z D.Kubína 19.miesto. Obdivuhodný výkon podal už čoskoro 83 ročný Leonard Fúra z Oravského Podzámku, ktorý v kategórii starších ako 66r.absolvoval celú 30 km trať. Veľkou škvrnou, ktorá ide na vrub organizátorov je, že na takom "veľkom preteku" nie sú schopný trojici ocenených dať ako cenu diplomy, ktoré im budú pripomínať úspešnú účasť na pretekoch. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: vľavo 2.miesto pre Slava Praja z Vavrečky

I. a II.kolo Viessmann pohára Ž+D+D v Osrblí

 V dňoch 13. a 14.januára 2018 sa konalo I.kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie žiactva a II. kolo pre kategórie dorastu a dospelých. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš klub mal tentokrát zastúpenie iba v žiackych kategóriách. Najviac sa darilo dvojici Sebastián Belicaj (12-13r.) a Eliška Smarkoňová (14-15r.), ktorí obsadili zhodne 5.miesta. Benjamín Belicaj skončil na 9.mieste. Z našich odchovankýň sa po dobrých výkonoch prebojovali na stupne víťazov Anežka Smarkoňová (16-17r.) a Mária Remeňová (18-19r.), ktoré obsadili 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: (zľava - E.Smarkoňová, B.Belicaj, S.Belicaj - autor Monika Belicajová)

 V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sa z našich žiakov opäť najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý s jednou chybou na strelnici obsadil napokon konečné 4.miesto. Eliška Smarkoňová minula dva terče a skončila na peknom 6.mieste. Benjamín Belicaj netrafil až 6 terčov a skončil rovnako ako včera na 9.mieste. Z "našich" dorasteniek si najlepší výsledok vybojovala Zuzana Remeňová, ktorá skončila na 2.mieste. Jej sestra Mária po pokazenej streľbe obsadila 5.miesto. Rovnako 5.miesto si vybojovala aj Anežka Smarkoňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach

 V rovnaké dni sa konala aj I.časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Na Skalke pri Kremnici sa v sobotu 13.1. súťažilo v šprintoch, kde náš klub ale nemal žiadne zastúpenie. V nedeľu 14.1. boli na programe dištančné preteky v ktorých sa predstavila štvorica našich pretekárov. V starších žiakoch absolvoval svoju súťažnú premiéru Juraj Košút, ktorý napokon obsadil 11.miesto. V kategórii juniorov sa jeho brat Mário predstavil na trati 15 km voľnou technikou a počínal si veľmi dobre, keď skončil na peknom 4.mieste. Najlepší výsledok vybojoval Slavomír Praj v kategórii 40-49 ročných veteránov, ktorý na trati 10 km voľne skončil celkovo na treťom mieste ale spomedzi Slovákov to stačilo na výborné 2.miesto. V kategórii 50-59 ročných veteránov obsadil Peter Sitárik vo svojich prvých pretekoch sezóny 7.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Slavo Praj 2.miesto (autor M.Košút)

I. kolo a Majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone v Oravskej Polhore sú ZRUŠENÉ !!!

 OZNÁMENIE - Aj napriek veľkej snahe organizátorov musíme žiaľ skonštatovať, že počasie je stále proti všetkým milovníkom zimných športov. Posledné dva dni bolo aj na Orave +7°C čo spôsobilo úplné zmiznutie snehu na trati, ktorá mala byť situovaná v nadmorskej výške 900 m. Vzhľadom k týmto skutočnostiam sme nútený preteky v zimnom triatlone ZRUŠIŤ.  Náhradný termín pre I. kolo Slovenského pohára je zatiaľ stanovený na začiatok februára. Termín spoločných Majstrovstie SR a ČR ešte nieje stanovený. - Foto trate kde bolo ešte v nedeľu 7.1. cca 30cm snehu.

Slovenský pohár v behu na lyžiach

 Dňa 6.januára 2018 sa na Králikoch v rámci Slovenského pohára v behu na  lyžiach konal Memoriál J.Michalecha a G.Schlanka. Náš klub reprezentovali  junior Mário Košút a veterán Slavomír Praj. Súťažilo sa v behu klasickou technikou a našim sa konečne podarilo aj dobre navoskovať lyže. Obaja si v ťažkých podmienkach počínali veľmi dobre - Mário v kategórii juniorov obsadil 3.miesto a Slavo v kategórii veteránov 40-49 r. skončil na výbornom 2.mieste. Výsledky (stiahni tu). 

Mário Košút absolvoval I.kolo SP v behu na lyžiach už 17.decembra 2017 na Štrbskom Plese. Na trati 10 km voľným štýlom skončil v kategórii juniorov na peknom 4.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Vľavo Mário Košút a vpravo Slavomír Praj

I.kolo Viessmann pohára D+D v Osrblí

V dňoch 28. a 29.decembra 2017 sa uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Na tratiach v NBC Osrblie sa vo štvrtok súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš klub reprezentovala iba juniorka Michaela Maxová, ktoá po pokazenej druhej streľbe obsadila 6.miesto. V piatok boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou v ktorých Miška skončila opäť na 6.mieste. Znovu nás potešili naše odchovankyne sestry Remeňové z Hruštína. V kategórii 18-19 roč. dorasteniek vo štvrtok aj napriek dvom chybám na strelnici dokázala Mária zvíťaziť. Zuzana obsadila 7.miesto a Júlia Baláková 8.miesto. V piatok bola zase lepšia Zuzana ktorá skončila na 2.mieste a Mária vybojovala 4.miesto, Júlia skončila na 10.mieste. V mladších dorastenkách (16-17r.) si vybojovala Anežka Smarkoňová 5. a 6.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Prechod Brezianskym chotárom

 Dňa 29.decembra 2017 sa uskutočnil ďalší ročník tradičného "Silvestrovského" prechodu našim chotárom. Viac ako 70 nadšencov na obvyklej viac ako 13 km trase obdivovalo krásu našej prírody. Približne v polovici pochodu si všetci dopriali krátku prestávku na nabratie energie pri dobre opečenej klobáske alebo slaninke a postarali sa o doplnenie tekutín :). Po príchode bola v sále kultúrneho domu pre účastníkov prichystaná výborná kapustnica a vínko. Spestrením posedenia bolo aj premietanie fotiek projektorom z predošlých prechodov. Za organizáciu patrí poďakovanie Dávidovi Sitárikovi, za varenie zase Jane Nodžákovej a Viere Bakošovej . Sponzorsky na celú akciu prispeli: Píla Vasiľov, Kotly Lokca a Obec Breza.

Tri Gala večer - vyhodnotenie Slovenského pohára za rok 2017

 Dňa 4. novembra 2017 sa v Leviciach konalo slávnostné vyhodnotenie Slovenského pohára STÚ v týchto odvetviach: akvatlone, duatlone, dlhom triatlone, zimnom triatlone a kros triatlone. Naši pretekári boli hodnotený za preteky v zimnom triatlone. Náš klub skončil na peknom 2.mieste za ďalším Oravským klubom TT Vavrečka. V jednotlivcoch sa najviac darilo Petrovi Sitárikovi (1968) v kategórii 40-49 ročných veteránov keď obsadil 2.miesto za Slavomírom Prajom (1974) z TT Vavrečka. V kategórii mužov 18-39 rokov skončil náš Marek Voška na 3.mieste. V juniorskej kategórii si víťazstvo vybojoval Mário Košút z TT Vavrečka. Ďalšie pódiové umiestnenia pre Oravský región si vybojovali Peter Števánka, Petra Ferenčíková, Igor Otepka, Zuzana Páleníková, Katarína Mikulová a MPK Dolný Kubín (akvatlon, triatlon, duatlon). Foto: Oravskí medailisti - autor Petra Ferenčíková

Konečné rebríčky SZB po sezóne - LETO 2017

Slovenský zväz biatlonu dňa 30.októbra 2017 zverejnil konečné rebríčky po sezóne LETO 2017. Počas troch kôl Viessnamm pohára a troch pretekov Majstrovstiev Slovenska náš klub reprezentovalo dohromady 6 pretekárov. Celkovo sme skončili s počtom bodov 2395 na 13.mieste spomedzi 27 klubov na Slovensku. Z jednotlivcov si počas sezóny najlepšie počínal Sebastián Belicaj, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jedných pretekoch a ovládol tak kategóriu 10-11 ročných žiakov. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 12.mieste. V kategórii 20-21 ročných junioriek vybojovala výborné 2.miesto Michaela Maxová. V kategórii 18-19 ročných dorastencov obsadil Juraj Maxa 6.miesto. V kategórii 14-15 ročných žiakov skončil Benjamín Belicaj na 13.mieste a Eliška Smarkoňová medzi žiačkami obsadila 15.miesto. Konečné rebríčky (stiahni tu).

2. ročník Hornooravského cross duatlonu v Breze

 OŠK Breza a ECHO Breza v spolupráci s našim klubom usporiadali dňa 15.10.2017 v Breze 2.ročník Hornooravského cross duatlonu. Súťažilo sa na veľmi pekných tratiach, ktoré prechádzali chotárom obcí Breza, Lokca a Vasiľov. Na dlhej trati 3-26-3 km podal najlepší výkon Mário Košút z TT Vavrečka. Na krátkej trati 3-13-3 km sa zase najviac darilo Petrovi Števánkovi z ŠK Oravaman.Veľké poďakovanie patrí organizátorom na čele s Petrom Sitárikom a všetkým dobrovoľníkom. Výsledky (stiahni tu).

Foto: účastníci pretekov (autor Milan Čierny)

 

II. časť Majstrovstiev Slovenska v Revúcej - ďalšie 4 medaily pre náš klub

V dňoch 23.-24.septembra 2017 sa uskutočnila záverečná časť Majstrovstiev SR v letnom biatlone. Na tratiach v Revúcej boli na programe rýchlostné a vytrvalostné preteky.

 V sobotných rýchlostných pretekoch sa v kategórii 20-21 r. junioriek podarilo našej Michaele Maxovej po streľbe (1,3) vybojovať krásne 2.miesto so stratou 58 sek. na Veroniku Machyniakovú (0,1). Juraj Maxa po slabšom výkone skončil v kategórii 18-19 r. dorastencov na 10.mieste. Ďalšie medaily do svojej zbierky pridali sestry Remeňové (16-17 r. dorastenky), ktoré po skvelých bežeckých výkonoch obsadili prvé dve miesta - 1. Zuzana a 2. Mária. V rovnakej kategórii skončila Anežka Smarkoňová na 5.mieste a Júlia Baláková na 10.mieste (všetky ŠK Železiarne Podbrezová). V poobedňajších pretekoch žiakov potvrdil svoju tohtoročnú dominanciu Sebastián Belicaj (10-11 r.), ktorý po čistej streľbe nedal svojim súperom žiadnu šancu a získal ďalší titul Majstra Slovenska pred domácimi pretekármi 2.M.Sklenárikom a 3. A.Ottingerom. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 12.mieste. V starších žiakoch obsadil Benjamín Belicaj 13.miesto a v starších žiačkách Eliška Smarkoňová 15.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová a Veronika Machyniaková (autor J.Maxa)

 V nedeľných vytrvalostných pretekoch priadala ďalšiu medailu do svojej zbierky juniorka Michaela Maxová, ktorá aj napriek deviatim chybám na strelnici dokázala vybojovať 2.miesto. Juraj Maxa v dorastencoch obsadil 8.miesto. Ďalšie Oravské medaily pridali v kategórii 16-17 ročných dorasteniek dievčatá vo farbách ŠK Podbrezová - 1. Mária Remeňová, 2. Anežka Smarkoňová, 4. Zuzana Remeňová, 7. Júlia Baláková. V žiackych kategóriách opäť nenašiel premožiteľa medzi Slovákmi v kategórii 10-11 ročných žiakov Sebastián Belicaj, ktorý aj napriek dvom chybám na strelnici dokázal získať majstrovský titul s náskokom 3 sekúnd pred domácim M.Sklenárikom - Jakub Ferenčík obsadil konečné 13.miesto. Celkovým víťazom sa stal český reprezentant Jindřich Koutný zo Starého Města.  V 14-15 ročných žiakoch obsadil Benjamín Belicaj konečné 13.miesto. V rovnakej kategórii žiačok obsadila Eliška Smarkoňová 18.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska (autor R. Belicaj)

I. kolo Viessmann pohára dorastu a dospelých

 V dňoch 16.-17. septembra 2017 sa v Osrblí uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Jednalo sa o preložené preteky z júna tohto roku.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou. Náš klub reprezentovali opäť iba súrodenci Michaela a Juraj Maxový z Rabče. V kategórii 20-21 r. junioriek sa Michaele po dobrom výkone podarilo obsadiť pekné 2.miesto. Juraj v kategórii 18-19 r. dorastencov po jednom trestnom okruhu obsadil konečné 4.miesto. Absolútnu dominanciu v kategórii 16-17 ročných dorasteniek potvrdili naše odchovankyne vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová. Zvíťazila Zuzana Remeňová pred Anežkou Smarkoňovou a Máriou Remeňovou. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - Michaela Maxová 2.miesto (autor: J.Maxa)

 V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch. V juniorkách sa našej Michaele Maxovej podarilo rovnako ako včera vybojovať 2.miesto za víťazkou Veronikou Machyniakovou. Juraj Maxa si aj vďaka horšej streľbe oproti včerajšku pohoršil o jedno miesto a skončil piaty. V 16-17 r. dorastenkách si opäť trojica "našich" rozdelila pódium - 1. Z.Remeňová, 2. M.Remeňová, 3. A.Smarkoňová. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - M.Remeňová, Z.Remeňová, A.Smarkoňová (autor: J.Maxa)

 

 

III.kolo Viessmann pohára a tri medaily z M-SR v Predajnej

 V dňoch 2.-3.septembra 2017 sa v Predajnej uskutočnilo III.kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. V doobedňajších pretekoch dorastu a dospelých sa na pódium prebojovala Michaela Maxová, ktorá v kategórii junioriek obsadila 3.miesto. Juraj Maxa (18-19r. dorast) skončil na 4.mieste. Výborný výsledok dosiahla naša odchovankyňa Anežka Smarkoňová, ktorá po čistej streľbe zvíťazila v kat. 16-17 ročných dorasteniek - v rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 7.miesto. V poobedňajších pretekoch žiakov si už svoje piate tohtosezónne víťazstvo vybojoval Sebastián Belicaj (10-11 roč.), ktorý minul iba jeden terč na strelnici - v rovnakej kategórii po slabšej streľbe obsadil Jakub Ferenčík 10.miesto. V kat. 14-15 roč. žiakov netrafil Benjamín Belicaj 6 terčov a to ho odsunulo na 16.miesto. Rovnakú streľbu predviedla aj Eliška Smarkoňová, ktorá napokon skončila na 10.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Anežka Smarkoňová 1.miesto v rýchlostnom preteku (autor R.Belicaj)

 V nedeľu bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Súťažilo sa v pretekoch s hromadným štartom. Veľkú radosť nám svojím výkonom urobila Michaela Maxová (juniorky 20-21 r.), ktorá síce mala slabšiu streľbu (3,3,1,3), ale vďaka dobrému bežeckému výkonu napokon vybojovala 1.miesto. Ďalšiu prekvapivú medailu sme získali zásluhou Juraja Maxu ml. (18-19 r.), ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil 3.miesto. V kategórii 16-17 r. dorasteniek sa z našich odchovankýň opäť viac darilo Anežke Smarkoňovej, ktorá napokon obsadila 3.miesto a Júlia Baláková obsadila 8.miesto. V žiackych kategóriách si ďalší titul Majstra SR vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý aj napriek dvom trestným okruhom dokázal zvíťaziť s náskokom 7 sek. na druhého a 16 sek. na tretieho v poradí aj keď obaja mali čistú streľbu - v rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík po pokazenej streľbe 13.miesto. V starších žiakoch Benjamín Belicaj podal dobrý výkon čo mu stačilo na 10.miesto. Rovnako 10.miesto vybojovala aj staršia žiačka Eliška Smarkoňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).  Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska v letnom biatlone v pretekoch s hromadným štartom (autor: R.Belicaj)

Regionálne preteky Českého pohára v letnom biatlone

 Dňa 19.augusta 2017 sa v Rožnove pod Radhoštěm uskutočnili regionálne preteky ČP v letnom biatlone. Súťažilo celkovo 108 pretekárov a náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. V rýchlostnom preteku sa tento-krát viac darilo Benjamínovi, ktorý ku dobrej streľbe (1,1) pridal aj veľmi dobrý bežecký výkon čo stačilo na konečné 4.miesto s iba 6 sekundovou stratou na bronzovú medailu. Sebastián mal horší strelecký deň, keď netrafil až 6 terčov a to mu stačilo na celkové 8.miesto - s čistou streľbou zvíťazil Slovák Martin Maťko z Martina. Výsledky (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj 4.miesto (tretí z prava) autor: R.Belicaj

Majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone na kolieskových lyžiach

V dňoch 22. a 23.júla 2017 sa v Osrblí uskutočnili M-SR v letnom biatlone na kolieskových lyžiach pre juniorské a seniorské kategórie. Súťaže sa zúčastnilo "až" 16 pretekárov z celého Slovenska. Náš klub reprezentovala iba Michaela Maxová v kategórii 20-21 roč. junioriek, ktorá v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom obsadila zhodne 3.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Prvé preteky Dorastu a Dospelých v letnom biatlone.

 V dňoch 1.-2.júla 2017 sa uskutočnili prvé tohtoročné preteky v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Súťažilo sa na tratiach NBC v Osrblí. Náš klub reprezentovali súrodenci Michaela a Juraj Maxový.

V sobotných rýchlostných pretekoch sa podarilo  Miške Maxovej aj napriek zraneniu nohy z tréningu vybojovať v kategórii junioriek pekné 2.miesto. Juraj skončil v kategórii 18-19r. dorastencov po slabej streľbe na 7.mieste. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová v kategórii 16-17roč. dorasteniek obsadila Zuzana Remeňová 3.miesto, Anežka Smarkoňová 4.miesto a Mária Remeňová po 2 min. penalizácii za neodbehnuté trestné kolo skončila na 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová na strelnici (autor: J.Maxa)

V nedeľných vytrvalostných pretekoch našich pretekárov zradila streľba a to sa odzrkadlilo na konečných výsledkoch - Miška skončila na 3.mieste a Juraj na 7.mieste. V kat. 16-17 roč. dorasteniek zvíťazila po veľmi dobrom výkone "naša" Zuzana Remeňová, jej sestra Mária skončila na 5.mieste a Anežka Smarkoňová na 6.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II.kolo Českého pohára v letnom biatlone

 V dňoch 24. a 25.júna 2017 sa v Bystřici pod Hostýnem konalo II.kolo Českého pohára v letnom biatlone. Pretekov sa zúčastnilo 280 súťažiacich v žiackych kategóriách. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. V sobotu boli na programe preteky s hromadným štartom. V kategórii 11-12 ročných žiakov po streľbe (2,1) obsadil Sebastián Belicaj napokon 16.miesto spomedzi 50 štartujúcich. V kategórii 13-14 roč. chlapcov skončil Benjamín Belicaj po slabšej streľbe (4,3) na 45.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu sa súťažilo v šprinte so štafetovou streľbou (možnosť dobíjania 3 nábojov). Sebastián síce netrafil na strelnici len jeden terč v druhej položke, ale to mu v silnej konkurencii aj tak stačilo len na 21.miesto.. Benjamína tentokrát zradila pokazená puška, keď "vďaka" poruche netrafil ani jeden terč a obsadil 53.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II. kolo Viessmann pohára - ďalšie dve víťazstvá Sebastiána Belicaja

 V dňoch 10.-11.júna 2017 sa uskutočnilo II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Súťažilo sa na Sigorde pri Prešove.

V sobotných rýchlostných pretekoch si ďalšie tohtosezónne víťazstvo v kategórii 10-11 r. žiakov vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý aj napriek dvom chybám na strelnici zdolal druhého A.Ottingera z Revúcej o 4 sekundy. V kategórii 14-15r. žiakov skončil Benjamín Belicaj so streľbou (3,3) na 12.mieste. Výsledky (stiahni tu).

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sa opäť darilo Sebastiánovi Belicajovi. Tentokrát pri streľbe minul iba jeden terč a zvíťazil s 35 sek. náskokom pred M.Sklenárikom z Revúcej. Benjamín Belicaj v kat. 14.-15.r. žiakov po pokazenej streľbe (5,4) skončil na 15.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Foto: Sebastián Belicaj s dvoma diplomami za víťazstvo

 

I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone

 V dňoch 27.-28.5.2017 sa v Rajeckých Tepliciach uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Foto: v strede Sebastián Belicaj - víťaz oboch víkendových pretekov (autor R.Belicaj)

V sobotných rýchlostných pretekoch sa spomedzi našich štyroch žiakov najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý po jednej chybe na strelnici predviedol výborný beh a s náskokom 23 sekúnd zvíťazil pred A.Ottingerom z Revúcej. V rovnakej kategórii obsadil Jakub Ferenčík po penalizácii až 13.miesto. V kategórii 14-15 roč. obsadil Benjamín Belicaj po streľbe (3,3) 11.miesto a Eliška Smarkoňová so streľbou (3,5) skončila na 14.mieste. Výsledky (stiahni tu). 

V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch. Svoju výbornú formu potvrdil v kategórii 10-11 roč. žiakov Sebastián Belicaj, ktorý aj po jednej chybe na strelnici a 30 sekundovej prirážke dokázal poraziť druhého M.Sklenárika s čistou streľbou o jednu desatinu sekundy. Naši dvaja starší žiaci Benjamín Belicaj a Eliška Smarkoňová skončili po slabších výkonoch zhodne na 14.pozícii. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Vyhlásenie Kráľa biatlonovej stopy

 Dňa 4.mája 2017 sa v hoteli Sitno vo Vyhniach uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie minuloročnej sezóny - Kráľ biatlonovej stopy. Náš klub mal po dlhšej odmlke opäť zastúpenie medzi najlepšími. V kategórii 10-11 ročných žiakov si cenu za svoje výkony prebral Sebastián Belicaj, ktorý v zimnej sezóne vyhral všetky preteky. Keďže sa v uplynulej sezóne darilo aj našim odchovankyniam vo farbách ŽP Šport Podbrezová, tak sa vyhlasovania zúčastnila aj najlepšia 16-17 ročná dorastenka Zuzana Remeňová a najúspešnejšia strelkyňa v súťaži Hamé strelecký pohár pre kat. 16-17 roč. dorasteniek Anežka Smarkoňová. Celkovým víťazom a ocenenie Kráľ biatlonovej stopy si po druhý krát vybojovala Paulína Filiaková z VŠC Dukla B.Bystrica. 

Foto: z ľava - Anežka Smarkoňová, Zuzana Remeňová, Sebastián Belicaj (autor: R.Belicaj)

 

Jarné behy - Turany, Likavka

 V priebehu mesiaca Apríl 2017 sa naši bežci zúčastňovali jarných bežeckých pretekov. Dňa 8..4 štartovali na 45. ročníku behu oslaobodenia mesta Turany. Na štart pretekov sa postavilo 150 súťažiacich. V kategórii najmladších žiakov na trati 400 m sa z víťazstva tešil Sebastián Belicaj. Jeho brat Benjamín si v kat. st.žiakov na trati 800 m vybojoval 2.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Foto: Benjamín Belicaj na pretekoch v Turanoch (autor: R.Belicaj)

 

 

 

 V nedeľu 9.4. 2017 sa uskutočnili preteky - Beh oslobodenia Likavky. Náš klub reprezentovali 4 pretekári - celkovo sa do behu zapojilo viac ako 300 nadšencov behu. V žiackych kategóriách nám opäť spravili radosť súrodenci Belicajový. Ďalšie víťazstvo si na svoje konto pripísal v kat. najml.žiakov Sebastián. Jeho brat Benjamín štartoval v kat. dorastencov, kde aj s prehľadom zvíťazil, ale po chybnom zápise usporiadateľov pri prezentácii do kat. juniorov ho diskvalifikovali. V kategórii žien nás reprezentovala Michaela Maxová, ktorá v behu na 5000 m obsadila napokon 7.miesto. V kategórii veteránov 50-59 rokov na trati 10 000m Juraj Maxa st. skončil na 14.mieste. Výsledky (stiahni tu). Viac foto z jarných behov nájdete vo fotoalbume.

Foto: z ľava - Bartolomej Belicaj, Benjamín Belicaj, Michaela Maxová, Sebastián Belicaj v Likavke (autor R.Belicaj)

 

 

Kalendár súťaží v letnom biatlone 2017

SZB dňa 15.apríla 2017 zverejnil kalendár súťaží v letnom biatlone 2017. Prvé preteky pre žiacke kategórii sa uskutočnia v dňoch 27.-28.mája 2017 v Rajeckých Tepliciach. Prvé kolo dorastu a dospelých je na programe 17.-18.júna 2017. Kalendár (stiahni tu).

Konečné rebríčky SZB - ZIMA 2017

Slovenský zväz biatlonu zverejnil konečné rebríčky po zimnej sezóne 2017. Náš klub túto sezónu reprezentovalo iba šesť pretekárov a to sa odrazilo na konečnom umiestnení. V žiackych kategóriách sme skončili na 12.mieste a celkovo na 15.mieste spomedzi 23 klubov. V jednotlivcoch počas sezóny najlepšie výkony podával Sebastián Belicaj, ktorý v kategórii 10-11 ročných žiakov zvíťazil so ziskom 500b. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na peknom 5.mieste. V kategórii 20-21 ročných junioriek obsadila naša Michaela Maxová 3.miesto. Rebríčky (stiahni tu).

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach

 V dňoch 25. a 26.marca 2017 sa uskutočnila záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Na výborne pripravených tratiach na Štrbskom Plese boli v sobotu na programe preteky v šprinte klasickou technikou. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový, ktorým sa príliš nedarilo a obsadili napokon: Sebastián 8.miesto, Benjamín 16.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: hromadné preteky kat. st.dorastenky (zľava) 2.Mária Remeňová, 1.Z.Šefčíková, 3.R.Gabčíková (autor: ŽP Šport Podbrezová)

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sme mali zastúpenie v kategórii mužov a dorastencov. V hlavnej mužskej kategórii na trati 30 km voľnou technikou obsadil Slavomír Praj 10.miesto - zvíťazil Peter Mlynár pred Matejom Kazárom. V kategórii st. dorastu obsadil Mário Košút na trati 15 km 15.miesto. Veľmi dobrú zimnú sezónu úspešne ukončili aj naše odchovankyňe sestry Remeňové (aktuálne vo farbách ŽP Šport Podbrezová). V kategórii st. dorasteniek sa na trati 10 km voľným štýlom vyrovnali najlepším bežkyniam na lyžiach na Slovensku. Mária počas celej trate udávala tempo spolu so Zuzanou Šefčíkovou, ktorá ju napokon krátko pred cieľom predbehla a zvíťazila. Mária si tak 2.miestom vybojovala svoju prvú medailu z Majstrovstiev SR v behu na lyžiach. Jej sestra Zuzana rovnakým spôsobom prehrala súboj o tretie miesto s Rebekou Gabčíkovou. V rovnakej kategórii skončila Júlia Baláková na 7.mieste. V ml. dorastenkách obsadila Anežka Smarkoňová 17.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II.časť Majstrovstiev SR v biatlone - 2x zlato pre Sebastiána Belicaja a 2x striebro pre Michaelu Maxovú

 V dňoch 4. a 5.marca 2017 sa na tratiach NBC v Osrblí konala záverečná časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Náš klub reprezentovala šestica pretekárov. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. V kategórii junioriek sa našej Miške Maxovej podarila streľba, keď minula iba dva terče v ľahu a s dobrým bežeckým výkonom sa napokon prebojovala na pekné 2.miesto. Juraj Maxa v kategórii 18-19 ročných dorastencov obsadil 10.miesto. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo sestrám Remeňovým, ktoré na strelnici spravili zhodne po 5 chýb, ale aj napriek tomu sa dokázali prebojovať na "bedňu" - Mária získala zlatú medailu a Zuzana bronzovú medailu. V rovnakej kategórii obsadila Anežka Smarkoňová 10.miesto a Júlia Baláková 11.miesto. V poobedňajších pretekoch žiakov potvrdil svoju tohtosezónnu dominanciu opäť Sebastián Belicaj (10-11 roč.), ktorý aj napriek chorobe dokázal zvíťaziť o 3 sek. pred M.Sklenárikom z Revúcej. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. V starších žiakoch skončil Benjamín Belicaj na 15.mieste a v rovnakej kategórií dievčat skončila Eliška Smarkoňová na 10.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - 3-násobný Majster Slovenska v biatlone (autor R.Belicaj)

 V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. V dopoludňajších pretekoch dorastu a dospelých svoj včerajší úspech zopakovala juniorka Michaela Maxová, keď skončila po dobrom výkone na 2.mieste za víťazkou Laurou Chovanovou. Juraj Maxa (18-19 roč.) skončil na 10.mieste. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek opäť dominovali sestry Remeňové. Tentoraz sa z majstrovského titulu tešila vďaka lepšej streľbe Zuzana Remeňová (0,1,2,0), ktorá zvíťazila pred sestrou Máriou (1,2,3,3). Veľmi pekné 4.miesto vybojovala Anežka Smarkoňová (2,1,2,0) a v rovnakej kategórii skončila Júlia Baláková na 9.mieste. V poobedňajších zápoleniach žiakov predviedol opäť skvelý výkon Sebastián Belicaj (10-11 r.), ktorý si tak pripísal na svoje konto tretí titul Majstra SR a v tejto sezóne neprehral ani raz z ôsmych pretekov. Veľmi pekné umiestnenie v rovnakej kategórii dosiahol aj Jakub Ferenčík, ktorý aj napriek štartu z posledného radu dokázal zabojovať a skončiť na peknom 4.mieste. V starších žiakoch skončil Benjamín Belicaj na 16.mieste a žiačka Eliška Smarkoňová obsadila 9.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová získala dve strieborné medaily z M-SR (autor F.Remeň) Viac foto nájdete vo fotoalbume.

Majstrovstvá SR v zimnom triatlone.

 V sobotu 4.marca sa na tratiach v okolí vrchu Praděd v Českej republike konali spoločné Majstrovstvá Slovenska a ČR v zimnom triatlone. Náš klub reprezentovali dvaja pretekári - Peter Sitárik a Marek Voška. Marek v kategórii 30-39 r. skončil spomedzi Slovákov na 4.mieste. V kategórii 40-49 r. sa na štart postavilo dohromady 17 pretekárov. Celkovým víťazom sa po veľmi dobrom výkone stal Slavo Praj z Vavrečky. Náš Peter Sitárik obsadil celkové 5.miesto ale spomedzi Slovákov skončil druhý. V junioroch si majstrovský titul vybojoval Mário Košút z Vavrečky. Výsledky (stiahni tu). Foto: kategória 40-49 r. muži - 1.miesto Slavo Praj, 2.miesto Peter Sitárik, 3.miesto Peter Števánka (autor: M.Košút)

 

 

3. kolo SP v zimnom triatlone

 V nedeľu 19.februára 2017 sa na Králikoch uskutočnilo 3.kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone. Horná Orava mala zastúpenie v šestici pretekárov KB Breza a ďalších päť bolo z klubu TT Vavrečka. V celkovom poradí sa najviac darilo Slavovi Prajovi z Vavrečky, ktorý zvíťazil pred našou dvojicou Petrom Sitárikom a Marekom Voškom. V junioroch sa z víťazstva tešil Mário Košút z Vavrečky. V štafetách zvíťazila naša trojica v zložení Juraj Maxa, Tomáš Kubas a Michaela Maxová. V kategórii neregistrovaných žien zvíťazila naša Petra Ferenčíková. Výsledky (stiahni tu). Foto: Hornooravský triatlonisti z KB Breza a TT Vavrečka (autor Juraj Maxa)

III. kolo Viessmann pohára a M-SR v biatlone - ďalšie dve prvenstvá Sebastiána Belicaja

 V dňoch 11.-12.februára 2017 sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí uskutočnilo III.kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Ďalším víťazstvom nás po veľmi dobrom výkone potešil Sebastián Belicaj, ktorý vyhral už piate preteky v rade - tentoraz s 12 sekundovým náskokom pred M.Sklenárikom  z Revúcej. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. "Naše dorastenky" pod ŽP Šport sa opäť nestratili a po veľmi dobrých bežeckých výkonoch získala Zuzana Remňová 2.miesto a Anežka Smarkoňová 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Tím KB Breza (autor M.Belicajová)

 V nedeľu sa konala I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Súťažilo sa vo vytrvalostných pretekoch. V doobedňajšom programe si v kategórii junioriek vybojovala 3.miesto Michaela Maxová. Po obede súťažili o majstrovské tituly žiacke kategórie. Svoj prvý titul majstra SR si po veľmi dobrom výkone vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý zvíťazil o 13 sekúnd pred T.Kováčikom z Č.Balogu. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 5.mieste. Eliška Smarkoňová (14-15r. žiačky) skončila po slabšej streľbe rovnako ako včera na 10.mieste. Z našich odchovankýň vo farbách ŽP Šport Podbrezová sa najviac darilo Anežke Smarkoňovej (16-17r. dorastenky), ktorá po veľmi dobrej streľbe (0,1,1,0) skončila na 2.mieste za M.Hubačovou z Vyhní. V rovnakej kategórii obsadila Zuzana Remeňová 5.miesto a Júlia Baláková 12.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: "Naše dorastenky" (autor A.Matejčík)

II. kolo SP v zimnom triatlone

 Dňa 12.februára 2017 usporiadal KB Breza v spolupráci s OŠK Breza a Klubom zimného triatlonu Donovaly a Penziónom Pohoda Krušetnica II. kolo Slovenského pohára v Zimnom triatlone. V nádhernom počasí si 26 pretekárov zmeralo sily v behu, cyklokrose a v behu na lyžiach. Najlepším spomedzi registrovaných bol Matúš Jurečka z Bratislavy pred Slavomírom Prajom z Vavrečky a Petrom Kasmanom zo Žiliny. V ženskej kategórii zvíťazila Asia Garlewicz z Poľska. V Juniorkách zvíťazila Lýdia Drahovská z Piešťan a v Junioroch Mário Košút z Vavrečky. V neregistrovaných si najlepšie počínal Jaro Genšor a v ženskej kategórii Katarína Drahovská z Piešťan. Výsledky (stiahni tu). Foto: pred štartom (autor - Ľ.Ľubová). Viac foto nájdete vo fotoalbume.

II. kolo Viessmann pohára

 V dňoch 28.-29.januára 2017 sa na tratiach NBC v Osrblí uskutočnilo II. kolo Viessmann pohára v biatlone pre žiacke kategórie. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový a Eliška Smarkoňová. V sobotných rýchlostných pretekoch nás opäť potešil najmladší žiak Sebastián Belicaj, ktorý po výbornom výkone zvíťazil s 2 sekundovým náskokom pred T.Kováčikom z Č.Balogu. Eliška Smarkoňová v kat. 14-15 roč. žiačok skončila na 9.mieste. Benjamn Belicaj obsadil 16.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: z ľava: Jozef S., Eliška S., Sebastián B., Róbert B., Benjamín B. (autor: R.Belicaj)

 

 

 V nedeľných vytrvalostných pretekoch potvrdil svoju tohtoročnú dominanciu Sebastián Belicaj, ktorý nenašiel premožiteľa štvrtý-krát v rade. Tentoraz zvíťazil s náskokom 14 sekúnd pred A.Halvoníkom. Eliška Smarkoňová sa oproti včerajšku polepšila na 8.miesto a Benjamín Belicaj skončil na 14.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj 1.miesto (autor - R.Belicaj)

 

 

 

Biela stopa SNP

 V dňoch 28.-29.januára 2017 sa uskutočnil 44.ročník populárneho masového preteku. V sobotu boli na programe preteky voľnou technikou na 25 a 50 km. V oboch kategóriách mali zastúpenie aj pretekári z Hornej Oravy. Na 25 km trati si najlepšie počínal Jozef Madleňák (r.n. 1973) z O.Jasenice, ktorý skončil celkovo na 6.mieste a vo svojej kategórii obsadil výborné 2.miesto. V rovnakej kategórii skončil Marek Voška (1978) z Vasiľova na 6.mieste. Junior Mário Košút (1999) z Vavrečky skončil v hlavnej kat. mužov na peknom 18.mieste. V "Kráľovskej 50-tke" sa taktiež naši pretekári prezentovali výbornými výsledkami - Slavomír Praj (1974) z Vavrečky dobehol celkovo na krásnom 4.mieste a vo svojej kategórii 36-45 ročných obsadil skvelé 3.miesto. V kategórii 46-55 roč. sa darilo Jarovi Genšorovi (1969) z Námestova, ktorý skončil na peknom 7.mieste. V rovnakej kategórii skončili Miro Kasan (1968) z Vavrečky na 22.mieste a Jozef Jagelka (1967) zo Zubrohlavy na 30.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto - Slavomír Praj 3.miesto

 V nedeľu boli na programe preteky klasickou technikou. Veľmi dobrú formu pretavil Slavo Praj do ďalšej medaily, keď celkovo na 30 km trati skončil na 6.mieste, ale vo svojej kategórii obsadil výborné 3.miesto. V juniorskej kategórii si Mário Košút vybojoval 8.miesto a jeho brat Juraj (2005) vo svojom "prvom veľkom preteku" obsadil pekné 6.miesto. Výsledky junior (stiahni tu). Výsledky dospelí (stiahni tu). Foto - bratia Mário a Juraj Košútový (autor - S.Praj)

 

 

 

 

 

Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone

 Dňa 28.januára 2017 sa v Estónskom Otepää konali Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone. Náš klub reprezentoval "veterán" Peter Sitárik (1968) z Brezy, ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil skvelé 4.miesto. Výsledky pozri na tejto linke. Slováci napokon zásluhou veterána Bohuslava Melicherčíka (1957) získali striebro a juniorka Lýdia Drahovská vybojovala bronzovú medailu.

Foto: Peter Sitárik - (autor: T.Jurkovič)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I.kolo Viessmann pohára žiakov - dve víťazstvá pre Sebastiána Belicaja

 V dňoch 21. a 22.januára  2017 sa uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára žiakov v biatlone. Na tratiach v areáli kúpaliska v Banskej Bystrici sa predstavili iba traja naši pretekári. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek. O najlepší vstup do sezóny sa postaral najmladší žiak (10-11r.) Sebastián Belicaj, ktorý po skvelom výkone vybojoval 1.miesto. V rovnakej kategórii vo svojom prvom "veľkom preteku" dokázal Jakub Ferenčík aj napriek chorobe obsadiť veľmi dobré 4.miesto. V starších žiakoch (14-15r.) obsadil Benjamín Belicaj 14.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - autor R.Belicaj

 

 V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostnom preteku. Svoj včerajší výkon zopakovali obaja mladší žiaci, keď Sebastián opäť zvíťazil a Jakub skončil štvrtý. Benjamín po slabšej streľbe obsadil napokon 19.miesto. Čiernym bodíkom pre organizátorov bolo odmeňovanie najlepších, keď "akosi pozabudli" na diplomy. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: z ľava - Benjamín Belicaj, Jakub Ferenčík, Sebastián Belicaj

 

 

 

 

 

III.kolo SP v behu na lyžiach

 V nedeľu 22.januára 2017 sa naši dvaja "bežkári" Slavo Praj a Mário Košút zúčastnili ďalšieho kolo slovenského pohára v behu na lyžiach. Na tratiach v Látkach sa pretekalo voľnou technikou a najlepšie si počínal veterán Slavo Praj, ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil 2.miesto za J.Holigom z Martina. Mário Košút v kategórii st.dorastu obsadil pekné 8.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: (Slavomír Praj 2.miesto v preteku na 10km voľnou technikou.)

 

 

 

 

 

Medzinárodné preteky olympijských nádejí

 V dňoch 20.-22.januára 2017 sa v Poľskom Koscielisku konali preteky olympiských nádejí v biatlone. Oravský región mal zastúpenie v našej odchovankyni Márii Remeňovej, ktorá súťažila v kategórii st. dorasteniek. V sobotnom rýchlostnom preteku skončila na 8.mieste. V nedeľnom vytrvalostnom preteku aj napriek slabšej streľbe (6 netrafených terčov z 20) podala výborný bežecký výkon, čo ju posunulo na pekné 4.miesto. (Foto: Mária Remeňová - tretia z prava)

 

 

II. kolo Viessmann pohára v Osrblí

 V dňoch 14. a 15.januára 2017 pokračovali biatlonové súťaže II.kolom Viessmann pohára pre kategórie dorastu a dospelých. V sobotnom rýchlostnom preteku sa na štart postavilo dohromady 72 pretekárov a náš klub reprezentovali iba súrodenci Maxový. Michaela v kat. junioriek vybojovala 3.miesto a v kat. 18-19 roč. dorastencov skončil Juraj na 11.mieste. Opäť sa darilo našim odchovankyniam vo farbách ŽP Šport Podbrezová, keď Majka Remeňová v kat. 18-19 roč. dorasteniek nedala súperkám šancu a po čistej streľbe zvíťazila s náskokom 1:46 minúty. V rovnakej kategórii skončila jej sestra Zuzana aj vďaka slabšej streľbe (3,2) na 6.mieste. V kat. 16-17 roč. dorasteniek skončila Anežka Smarkoňová na peknom 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Víťazka rýchlostného preteku Mária Remeňová

 V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. V kategórii junioriek sa Miške Maxovej konečne podarila streľba, keď z dvadsiatich terčov netrafila iba dva (0,2,0,0). K tomuto výkonu pridala výborný beh a bolo z toho nakoniec jej prvé víťazstvo v tejto sezóne. Sestrám Remeňovým sa dnes vôbec nedarilo na strelnici - Mária 10 netrafených (0,2,4,4), Zuzana 9 netrafených terčov (3,1,4,1) a to ich odsunulo na 4. a 5.priečku. Prvé pódiové umiestnenie si po veľmi dobrom výkone na strelnici (0,0,1,1) a aj v behu vybojovala Anežka Smarkoňová, ktorá skončila na 2.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová 1.miesto v preteku s hromadným štartom (autor. J.Maxa)

I. kolo Zimného triatlonu

 Dňa 15.januára 2017 usporiadala OŠK Breza v spolupráci s Klubom zimného triatlonu Donovaly a Penziónom Pohoda Krušetnica I. kolo Slovenského pohára v Zimnom triatlone. Súťaže sa zúčastnilo 23 pretekárov. Celkovým víťazom v kategórii registrovaných sa stal Tomáš Jurkovič pred Matúšom Jurečkom a Petrom Sitárikom. V kategórii žien zvíťazila Katarína Drahovská. Medzi neregistrovanými zvíťazil Slavomír Praj z Vavrečky  kategóriu žien ovládla Petra Ferenčíková.. Výsledky (stiahni tu). Foto: štart pretekov (autor: M.Ľuba) - Viac foto vo fotoalbume.

 

II.kolo SP v behu na lyžiach

V dňoch 7.-8.januára 2017 sa na Skalke pri Kremnici uskutočnilo II. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentovali Mário Košút a Slavomír Praj. V sobotu boli na programe preteky klasickou technikou, kde Mário v kat. st. dorastu obsadil 8.miesto a Slavo po dobrom výkone skončil v kat. "veteráni B" na peknom 5.mieste.
V nedeľu sa súťažilo voľnou technikou. Mário síce obsadil 10.miesto ale mal menšiu stratu na prvého ako v sobotu. Viac sa darilo Slavovi, ktorý na 10 km trati po veľmi dobrom výkone skončil na 4.mieste so stratou 1:29 min. na víťaza. Výsledky (stiahni tu).

Prechod Brezianskym chotárom

 Dňa 30.decembra 2016 usporiadala Obec Breza - komisia športu a mládeže pod vedením Petra Sitárika ďalší ročník tradičného prechodu Brezianskym chotárom. Skoro 80 účastníkov si prešlo trasu o dĺžke cca. 10 km (trasa bola vzhľadom na snehové podmienky upravená: Obecný úrad - Košár - Kýčerka - Obecné Poľany a späť). Pod obecnými Poľanami si všetci účastníci trochu oddýchli, kde si mohli opiecť slaninku alebo klobásku a doplniť príjem tekutín :). Po príchode do sály kultúrneho domu čakala na všetkých chutná kapustnica a posedenie pri dobrom vínku. O výbornú atmosféru počas celého pochodu a následne aj pri posedení v sále kultúrneho domu sa starali hlavne súrodenci Dudášikový so svojimi rodinami.

V Osrblí sa začala zimná biatlonová sezóna

 V dňoch 28.-29.decembra 2016 sa na tratiach NBC Osrblie uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára pre kategórie dorastu a dospelých. V stredu boli na programe rýchlostné preteky v ktorých náš klub reprezentovali súrodenci Michaela a Juraj Maxový. Po prvý krát sa v kategórii 20-21r. junioriek predstavila Michaela, ktorá aj napriek nedoliečenej chorobe skončila na peknom 4.mieste. Juraj v kat. 18-19r. dorastencov po slabšom výkone skončil na 14.mieste. Veľmi dobre vstúpili do sezóny naše odchovankyne, ktoré aktuálne startujú za klub ŽP Šport Podbrezová. V 16-17r. dorastenkách sa po dobrom výkone umiestnila Anežka Smarkoňová na 4.mieste a Júlia Baláková po nevydarenej streľbe na 8.mieste. Sestry Mária a Zuzana Remeňové chceli zabojovať o účasť na olympijských hrách mládeže a tak museli štartovať v kategórii 18-19r.dorasteniek. Aj napriek tejto nevýhode opäť podali skvelé výkony a nebyť slabšej streľby (Mária 1,3, Zuzana 3,0) tak mohli pomýšľať na ešte lepšie umiestnenie. Napokon Mária skončila na 3.mieste a Zuzana na 5.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto (z ľava) : Z.Remeňová, J.Baláková, A.Smarkoňová, M.Remeňová, M.Maxová

 Vo štvrtok boli na programe stíhacie preteky. Svoje včerajšie umiestnenie (4.miesto) zopakovali juniorka Miška Maxová a ml. dorastebka Anežka Smarkoňová. Juraj Maxa skončil na 11.mieste. Sestry Remeňové opäť podali výborné bežecké výkony, ktoré im pomohli dostať sa na "bedňu" - Mária aj napriek 9 netrafeným terčom skončila na 2.mieste a Zuzana sa oproti včerajšku posunula na 3.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Foto (z ľava): M.Remeňová, H.Horvátová, Z.Remeňová (autor F.Remeň)

 

 

I.kolo SP v behu na lyžiach

V piatok 30.decembra sa naši dvaja nový členovia - Slavomír Praj a Mário Košút z Vavrečky zúčastnili I. kola Slovenského pohára v behu na lyžiach. Na tratiach v bežeckom areáli na Štrbskom Plese sa bežalo klasickým spôsobom. Mário súťažil v kategórii st. dorastu a vo svojich prvých ostrých pretekoch skončil na 8.mieste. Slavo Praj si počínal o niečo lepšie, keď v kat. veteránov (1968-1977) po dobrom výkone skončil celkovo na 7.mieste, ale spomedzi Slovákov na 4.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Konečné rebríčky SZB po sezóne LETO 2016

Slovenský zväz biatlonu zverejnil konečné rebríčky po sezóne LETO 2016. Náš klub obsadil v žiackych kategóriách 11.miesto a celkovo skončil na 15.mieste. Za poklesom oproti minulým sezónam je malý počet pretekárov, keď sa všetkých troch kvalifikačných kôl zúčastnili len B.Belicaj, S.Belicaj, a jedno kolo vynechali A.Smarkoňová, E.Smarkoňová. V dorasteneckých kategóriách sme vďaka súrodencom Maxovým obsadili 8.miesto. Z jednotlivcov sa najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý aj vďaka dvom medailám (zlatá a strieborná) z M-SR skončil v rebríčku na 3.mieste. Rovnakú pozíciu si v kategórii 18-19 roč. dorasteniek vybojovala ja Michaela Maxová. Ďalší naši obsadili nasledovné umiestnenie: 6.Juraj Maxa, 8. Anežka Smarkoňová, 10. Benjamín Belicaj. Veľkú radosť nám robia naše odchovankyne sestry Remeňové z Hruštína, ktoré reprezentujú ŽP Šport Podbrezová - keď rebríček 16-17 roč. dorasteniek suveréne ovládla Zuzana pred Máriou. Rebríčky (stiahni tu).

Cyklistické preteky v Breze

 Dňa 9.októbra 2016 Obec Breza usporiadala 2.ročník cyklistických pretekov pre mládež do 18 rokov. Preteku sa zúčastnilo 52 súťažiaci nielen z Brezy. Najmladší pretekári boli Bubniak Leo a Šimjak Jakub, ktorí sa narodili v roku 2015. Veľká vďaka za príjemne strávené popoludnie patrí organizátorom - Echo Breza, Komisia športu obce Breza pod vedením Petra Sitárika a všetkým dobrovoľníkom, ktorí napomohli hladkému priebehu celej súťaže. Sponzori: Obec Breza, X-sport bike Peter Vasek. Výsledky (stiahni tu).

Foto: účastníci preteku (autor: Peter Sitárik)

II. časť Majstrovstiev Slovenska v LB vo Vyhniach

V dňoch 24.-25.septembra 2016 sa uskutočnila II.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek. Na štart sa postavilo aj 7 pretekárov nášho klubu. V dorasteneckých kategóriách obsadila Miška Maxová (1,3) 5.miesto a jej brat Juraj (2,0) skončil na 7.mieste. Skvelú formu potvrdili naše odchovankyne (vo farbách ŽP Šport Podbrezová) v kat. 16-17 roč. dievčat keď si ďalšie víťazstvo na svoje konto pripísala Zuzana Remeňová (streľba 2,1) hneď za ňou skončila jej sestra Mária Remeňová (1,3) a 8.miesto po zaváhaní na strelnici obsadila Júlia Baláková (3,2). V žiackych kategóriách si ďalšiu medailu z Majstrovstiev Slovenska vybojoval Sebastián Belicaj, ktorý so stratou 2 sekúnd obsadil 2.miesto. Ďalší naši obsadili nasledovné pozície :  8. Anežka Smarkoňová, 12. Eliška Smarkoňová, 17. Tatiana Tisoňová. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľu boli na programe vytrvalostné preteky. V dorasteneckých kategóriách sa našej Miške Maxovej podarilo vybojovať 5.miesto a jej brat Juraj skončil na 7.mieste. Svoju dominanciu opäť potvrdili sestry Remeňové, keď ďalší majstrovský titul získala Zuzana a len 5 sekúnd za ňou skončila Mária. V rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 8.miesto. V žiackych kategóriách dosiahla najlepší výsledok Anežka Smarkoňová, ktorá po dobrej streľbe (1,1) získala 5.miesto. V kat. 12-13 roč. dievčat skončila Eliška Smarkoňová na 12.mieste a Tatiana Tisoňová na 18.mieste. Až štyri netrafené terče odsunli Sebastiána Belicaja na 7.miesto. Jeho brat Benjamín po problémoch na strelnici skončil na 17.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: (zľava) - 2.miesto Mária Remeňová, 1.miesto Zuzana Remeňová, 3.miesto Zuzana Longauerová (autor: ŽP Šport Podbrezová)

III.kolo Viessmann pohára a I.časť M-SR v letnom biatlone v Predajnej

V dňoch 3.-4. septembra 2016 sa na sterlnici Šimáň v Predajnej uskutočnilo III.kolo Viessman pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Náš klub reprezentovalo 9 pretekárov. V sobotnom rýchlostnom preteku sa v doraste umiestnila Michaela Maxová na 4.mieste a Juraj Maxa na 6.mieste. Skvelým výkonom sa opäť prezentovali sestry Remeňové (ŽP Šport Podbrezová), keď obsadili prvé dve miesta - 1.Zuzana a 2. Mária. - v rovnakej kategórii obsadila Júlia Baláková 8.miesto. V poobedňajší hodinách sme v žiackych kategóriách dosiahli zásluhou skvelého výkonu Sebastiána Belicaja na víťazstvo. Na štarte sme mali aj troch nováčikov - ktorí skončili nasledovne: Jakub Ferenčík (Tvrdošín) 21.miesto, Tatiana Tisoňová (Rabča) 16.miesto, Alexandra Kvasničáková (Rabča) nedokončila. V starších žiačkách po dobrom výkone skončila Anežka Smarkoňová na 6.mieste. V stredných žiakoch obsadil Benjamín Belicaj 8.miesto a v rovnakej kategórii žiačok skončila Eliška Smarkoňová na 14.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľu bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska, kde sa súťažilo v preteku s hromadným štartom. O prvú medailu sa nám postarala svojim výkonom Michaela Maxová v kat. 18-19r. dorasteniek, keď skončila aj napriek 9 netrafeným terčom na 3.mieste. Juraj Maxa v kat. 18-19r. dosrastencov obsadil 6.miesto. Opä nás potešili naše odchovankyne vo farbách Podbrezovej (kat. 16-17r.), keď majstrovský titul a svoju prvú medailu z M-SR vybojovala Zuzana Remeňová a bronz pridala jej sestra Mária. Aj 2.miesto putuje na Oravu a to zásluhou Sáry Machajovej z D.Kubína, Júlia Baláková v rovnakej kat. skončila na 8.mieste. Foto: sestry Zuzana a Mária Remeňové a Sára Machajová (autor. ŽP Šport Podbrezová)

 V poobedňajších pretekoch 10-11r. žiakov nás svojím skvelým výkonom potešil Sebastián Belicaj, ktorý ku jednej chybe na strelnici pridal výborný beh a získal tak svoju "prvú veľkú medailu" so zlatým leskom. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 18.mieste. V kat. 12-13r. skončil Benjamín Belicaj na 10.mieste a v rovnakej kat. žiačok skončila Eliška Smarkoňová na 13.mieste, Alexandra Kvasničáková na 15.mieste a Tatiana Tisoňová na 16.mieste. V najstarších žiačkách dobehla Anežka Smarkoňová na 11.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska v preteku s hromadným štartom v kategórii 10-11 ročných.

Letná príprava

 Dňa 20.augusta 2016 sa súrodenci Belicajový zúčastnili oblastného preteku v letnom biatlone v Českom Rožňove pod Radhoštěm. Najlepšie si počína Sebastián keď aj napriek 4 netrafeným terčom obsadil pekné 2.miesto. Benjamín na 3 km trati skončil na 7.mieste.

 

 

 

 

 

 Dňa 14.augusta 2016 členovia nášho klubu absolvovali cyklotúru na trati Trstená-Nowy Targ-Ždiar a späť.

 

 

 

 

 

II. kolo Viessmann pohára a M-SR v biatlone na kol.korčuliach v Osrblí

 V dňoch 23.-24.júla 2016 sa v NBC Osrblie konalo II. kolo Viessamnn pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a Majstrovstvá Slovenska v biatlone na kolieskových korčuliach pre juniorov a dospelých. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Náš klub mal zastúpenie aj v juniorskej kategórii, keď sa svojho prvého preteku na kolieskových korčuliach zúčastnila "ostaršená" Michaela Maxová. Miška po streľbe (3,0) napokon získala striebornú medailu z Majstrovstiev Slovenska za prvou Ankou Netíkovou z Brezna. V poobedných pretekoch dorastu sa o skvelý výsledok opäť pričinili naše odchovankyne Zuzana a Mária Remeňové - víťazstvo si po streľbe (1,2) vybojovala Zuzana pred H.Horvátovou (0,0) a svojou sestrou Máriou (1,2). Mária aj napriek trom trestným okruhom a bolestivom zranení nohy skončila iba 6 sekúnd za druhým miestom. V rovnakej kategórii skončila Júlia Balákova na 7.mieste. Juraj Maxa ml. skončil na 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

Foto: Úspešné medailistky - zľava J.Baláková, Z.Remeňová, M.Maxová, M.Remeňová

V nedeľných stíhacích pretekoch si po dobrom výkone na svoje konto pripísala Michaela Maxová opäť striebornú medailu. V mladších dorastenkách si svoje včerajšie umiestnenie rovnako zopakovali aj prvá Zuzana Remeňová, tretia Mária Remeňová a siedma Júlia Baláková (všetky tri zo ŽP Šport Podbrezová). Juraj Maxa ml. v starších dorastencoch obsadil rovnako ako včera 5.miesto.Výsledky nedeľa (stiahni tu).

I. a II.kolo Viessmann pohára v Revúcej

 V dňoch 25.-26.júna 2016 sa v Revúcej koná ďalšie kolo Viesmann pohára v letnom biatlone. V sobotu svoj prvý pretek v sezóne absolvovali kategórie dorastu a dospelých. Náš klub mal zastúpenie iba v súrodencoch Maxových. Po veľmi dobrom výkone si Michaela vybojovala výborné 2.miesto a jej brat Juraj po slabšej streľbe skončil napokon na 5.mieste. Veľkú radosť nám aj naďalej robia naše odchovankyne - sestry Remeňové z Hruštína, ktoré pretekajú vo farbách ŽP Šport Podbrezová - keď po výborných výkonoch obsadili prvé dve miesta: 1. Mária a 2. Zuzana.Svoje prvé preteky za ŽP Šport Podbrezová absolvovala aj Júlia Baláková, ktorá napokon obsadila po dodatočnej penalizácii 11.miesto. V poobedňajšom rýchlostnom preteku žiakov si po troch chybách na strelnici vybojoval Sebastián Belicaj 7.miesto a Benjamín s deviatimi chybami obsadil 12.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľnom preteku dorastencov sa opäť podarilo Miške Maxovej vybojovať 2.miesto, Juraj skončil napokon na 6.mieste. Sestry Remeňové opäť dominovali a oproti včerajšku si len prehodili poradie - 1. Zuzana a 2. Mária. Júlia Baláková skončila na 8.mieste. V pobedňajšom preteku žiakov sa Sebastiánovi Belicajovi nedarilo na strelnici, kde minul až 4 terče a skončil napokon na 8.mieste. Benjamín Belicaj netrafil až šesť terčov a skončil na 9.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: M.Maxová, Z. Remeňová a M.Remeňová (autor: M.Maxová)

 

 

I. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone na Sigorde

 V dňoch 11.-12. júna 2016 sa na Sigorde pri Prešove po roku opäť otvárala nová sezóna v letnom biatlone pre žiacke kategórie. Náš klub reprezentovali tentokrát iba štyria pretekári - bratia Sebastián a Benjamín Belicajový a sestry Eliška a Anežka Smarkoňové. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek v ktorom sa ani jednému z našich nepodarila streľba. Najlepšie umiestnenie tak vďaka dobrému behu dosiahol Sebastián Belicaj, ktorý skončil na 5.mieste. Benjamín pri streľbe (4,4) obsadil 11.miesto, Anežka Smarkoňová so streľbou (1,5) skončila tiež na 11.mieste a jej sestra Eliška so streľbou (4,4) skončila na 15.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Eliška Smarkoňová, Sebastián Belicaj, Benjamín Belicaj, Anežka Smarkoňová (autor R.Belicaj)

 V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Najviac sa opäť darilo nášmu najmladšiemu pretekárovi Sebastiánovi Belicajovi, ktorý aj napriek trom streleckým chybám dokázal vybojovať výborné 3.miesto. Dobrá streľba (2,1) pomohla Anežke Smarkoňovej skončiť na peknom 8.mieste, jej sestra Eliška so streľbou (3,3) skončila napokon na 10.mieste. Benjamín Belicaj skončil so streľbou (3,4) na 11.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj 3.miesto (autor M.Forster)

 

 

20. ročník Behu na Zniev

 Dňa 5.júna 2016 sa v Kláštore pod Znievom uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v behu do vrchu pre juniorov a dospelých. Na štart 5600 metrov dlhej trate s prevýšením 476 m. sa postavilo 178 pretekárov. Víťazom v hl.kategórii mužov sa stal Jozef Urban z Košíc a medzi ženami dominovala Silvia Schwaiger z Dubnice nad Váhom. V kategórii mužov nad 40 rokov si dobre počínal aj oravský rodák Martin Bajčičák, ktorý na veľmi náročnej trati skončil na peknom 2.mieste (celkovo 9.miesto). Na skrátených tratiach súťažili aj žiacke kategórie. Náš klub opäť reprezentovali súrodenci Belicajový. Benjamín na trati 1000 m dobehol na výbornom 2.mieste a mladší Sebastián skončil na nepopulárnom 4.mieste. Obaja si však z preteku odnášajú zážitok zo stretnutia s Martinom Bajčičákom. Výsledky (stiahni tu).
 Foto: Benjamín a Sebastián Belicajový s Martinom Bajčičákom (autor: R.Belicaj).

 

 

 

 

 

Hornooravský cross-duatlon

 Dňa 21.mája 2016 sa v našej obci uskutočnil pretek v crossduatlone.Súťaže sa zúčastnilo 30 pretekárov. Samotný pretek pozostával z 3 km behu, následného 13 km cyklokrosu a na záver zase 3 km behu - tí čo sa prihlásili na dlhú variantu absolvovali prvé dve trate 2-krát (6-26-3km). Bežecká trať sa nachádzala v blízkosti futbalového štadióna v Breze a mala prevýšenie cca 40 m. Cyklotrasa prechádzala až tromi chotármi - (obce Breza, Lokca, Vasiľov) a jazdilo sa po poľných a lesných cestách. Nájťažším úsekom bolo stúpanie od Lokčianskeho Klinca až ku Vasiľovskej kaplnke s dĺžkou 4 km a prevýšením 250 m. Na dlhej variante si v kat. mužov najlepšie počínal Miroslav Kovalík pred Martinom Rusinom a Martinom Bucom. V kat. veteránov dosiahol najlepší čas Igor Otepka (nad 50 rokov) pred Ivanom Bielikom (40-49 r.) a Petrom Sitárikom (40-49 r.). V kategórii žien zvíťazila Andrea Snopková pred Monikou Chovanovou. Na krátkej variante si v kat. mužov prišiel po víťazstvo Jaroslav Genšor pred Marekom Florekom. Medzi ženami triumfovala naša Michaela Maxová a medzi juniorkami sa najviac darilo Márii Remeňovej ktorá zdolala sestru Zuzanu. V kat. juniorov zvíťazil Dominik Belicaj zo Zákamenného. Vďaka sponzorom: Obec Breza, Janckulík Igor, Colorspol Novoť, Kršák Ján, Píla Vasiľov, Oravatrans s.r.o. Robo Hodál, Bar Podhájom - Helena Hládeková boli najlepší odmenení peknými vecnými cenami. Foto: štart pretekov (autor Milan Čierny)

Na záver chceme v mene KB Breza poďakovať hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovi a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii preteku. Aj napriek "drobným organizačným nedostatkom" za ktoré sa osprevedlňujeme pevne veríme, že o rok sa všetci zase spolu stretneme a budeme môcť v krásnej prírode Hornej Oravy privítať ešte viac pretekárov.  Výsledky (stiahni tu). Fotoalbum M.Čierneho (pozri tu).

Začiatok letnej sezóny v Závažnej Porube

 V nedeľu 15.mája 2016 sa v Závažnej Porube uskutočnil oblastný pretek v letnom biatlone. Náš klub reprezentovali bratia Belicajový a sestry Smarkoňové. V kategórii mladších žiakov si Sebastián Belicaj vybojoval pekné 3.miesto. Jeho brat Benjamín v kategórii stredných žiakov minul na strelnici až 6 terčov (bežal teda až šesť tr.okruhov), čo ho stálo víťazstvo, keďže skončil druhý s iba 10 sek. stratou na S.Ilavského (3 tr.okruhy). V stredných žiačkách si Eliška Smarkoňová vybojovala 5.miesto a v najstarších žiačkách skončila jej sestra Anežka na 4.mieste. Výsledky (stiahni tu)

Foto: Benjamín Belicaj 2.miesto

 Súrodenci Belicajový dňa 8.mája 2016 absolvovali cestný beh v Starej Bystrici. V najmladších žiakoch si Sebastián po veľmi dobrom výkone vybojoval víťazstvo. Benjamín skončil vo svojej kategórii na 9.mieste.

Konečné rebríčky SZB po zimnej sezóne

SZB zverejnil konečné rebríčky po sezóne Zima 2016. Náš klub obsadil celkove 8.miesto spomedzi 22 klubov. V žiackych kategóriách sme skončili na 5.mieste a v juniorských kategóriách na 8.mieste. Spomedzi jednotlivcov sa najvyššie umiestnila najmladšia žiačka Nina Kubasová, ktorá skončila na 3.mieste. Staršia dorastenka Miška Maxová si vybojovala 4.miesto. Sebastián Belicaj skončil na 7.mieste. Veľkú radosť nám spravili aj sestry Remeňové ktoré reprezentujú ŽP Šport Podbrezová, keď vo svojej prvej dorasteneckej sezóne vybojovali - Mária 3.miesto, Zuzana 4.miesto. Rebríčky (stiahni tu).

Súrodenci Belicajový s ďalšími úspechmi na cestných behoch.

 Dňa 16.apríla 2016 sa v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil memoriál Ľubomíra Košeckého. V kategórii st. žiakov na trati dlhej 1700m si Benjamín vybojoval výborné 2.miesto a mladší Sebastián na trati 1000 m po dobrom výkone obsadil 3.miesto.

Na druhý deň absolvovali 15. ročník Jarného behu zdravia v Martine. Sebastián v kat. najml.žiakov skončil napokon na 6.mieste spomedzi 20 pretekárov. Benjamím sa najprv predstavil v kat. ml.žiakov kde absolvoval trať dlhú 600m a skončil na 4.mieste. V rámci tréningu absolvoval ešte 3-kilometrovú trať v kat. juniorov. Opäť ukázal že mu viac sedia dlhšie preteky ako "krátke šprinty", keď po veľmi dobrom výkone napokon skončil na 3.mieste. Výsledky nájdete na stránke www.beh.sk. Foto: Sebastián a Benjamín Belicajový na pretekoch v Trenčianskych Tepliciach (autor: R.Belicaj)

Behy oslobodenia v Likavke a Turanoch

 V dňoch 2. a 3. apríla 2016 sa konali behy oslobodenia v Turanoch a Likavke. Náš klub reprezentovali opäť súrodenci Belicajový zo Zákamenného. V Turanoch si za účasti 199 bežcov po veľmi dobrom výkone vybojoval 1.miesto Sebastián Belicaj. V kat. ml. žiakov skončil Benjamín na 4.mieste.

Na druhý deň v Likavke za účasti 290 bežcov si Sebastián vybojoval v kategórii najmladších žiakov pekné 3.miesto. Benjamín sa najskôr predstavil v kategórii mladších žiakov kde na trati 800 m obsadil 6.miesto ale v rámci tréningu ešte absolvoval trať 3000 m s kategóriou dorastencov, kde napokon obsadil pekné 4.miesto. Výsledky pozri na oficiálnej stránke obce Likavka. Foto: Sebastián Belicaj 3.miesto - (autor R.Belicaj).

Švošovská pätnástka - dve medaily pre bratov Belicajových

 V sobotu 19.marca 2016 sa bratia Belicajový zo Zákamenného zúčastnili 35.ročníka Švošovskej pätnástky. Na štart cezpoľného behu sa postavilo 170 pretekárov z celého Slovenska. V kategórii najmladších žiakov si na kilometrovej trati vybojoval Sebastián 3.miesto. V kategórii mladších žiakov na trati 1,5 km si Benjamín počínal veľmi dobre, keď dobehol na 2.mieste so stratou 8 sekúnd za víťazom. 

Foto: Sebastián a Benjamín Belicajový

 

 

 

 

 

Titul Majsteriek Slovenska pre sestry Remeňové

 V sobotu 12.marca 2016 sa na Štrbskom Plese uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach. Náš klub síce nemal na preteku zastúpenie, ale veľkú radosť nám spravili naše odchovankyne Mária a Zuzana Remeňové z Hruštína, ktoré teraz reprezentujú klub ŽP šport Podbrezová. V šprinte dvojíc voľnou technikou v kategórii ml. dorasteniek r. 2000 nedali totiž šancu ani špecialistkám na beh na lyžiach a so 16 sek. náskokom zvíťazili. Výsledky sobota (stiahni tu).

Foto: Mária a Zuzana Remeňové - Majsterky Slovenska (autor: Martin Smolka)

II. časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone

V dňoch 5.-6.marca 2016 sa na tratiach NBC Osrblie konajú záverečné preteky Majstrovstiev Slovenska v biatlone. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek - najlepší výsledok z našich žiakov dosiahol Sebastián Belicaj zo Zákamenného, ktorý skončil na 4.mieste. Nina Kubasová obsadila 6.miesto a ostatní sklamali na strelnici a skončili v druhej desiatke. Z dorastencov sa naj výsledok podaril Michaele Maxovej, keď vybojovala 7.miesto, Júlia Baláková skončila na 9.mieste. Sestry Remeňové atakovali "bedňu" no napokon vďaka slabšej streľbe skončili nasledovne: Zuzana štvrtá a Mária piata - výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sa najviac v žiackych kategóriách darilo Nine Kubasovej ktorá skončila siedma, Sebastián Belicaj a Benjamín Belicaj skončili vo svojich kategóriách zhodne ôsmy. V dorastencoch skončila M.Maxová šiesta, J. Maxa deviaty, J.Baláková trinásta. Najlepším výsledkom sa však prezentovali sestry Remeňové, keď aj napriek slabej streľbe (10 z 20) vybojovala Mária bronzovú medailu. Zuzana skončila na šiestom mieste. Výsledky nedeľa - (stiahni tu).

Foto: Mária Remeňová (vpravo) 3.miesto z preteku s hromadným štartom (autor F.Remeň)

 

III. kolo Viessmann pohára a I.časť M-SR v biatlone

V dňoch 20.-21.februára 2016 sa v NBC Osrblie uskutočnilo záverečné kolo Viessmann pohára a I.časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone. Za medzinárodnej účasti pretekárov z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska bol v sobotu na programe rýchlostný pretek v ktorom štartovalo 121 pretekárov v kategóriách dorastu a dospelých a 102 pretekárov v žiackych katregóriách. V doobedňajších pretekoch dorastu veľmi dobrý výkon podala Michaela Maxová (18-19r.), ktorá skončila celkovo na 7.mieste ale spomedzi Sloveniek skončila na 3.mieste. Veľmi dobre si opäť počínali naše odchovankyne Mária a Zuzana Remeňové (16-17r.), ktorým síce nevyšla streľba (obe mali po 5 netrafených terčov), ale vďaka dobrému bežeckému výkonu si Mária vybojovala medzi Slovenkami 2.miesto a Zuzana 4.miesto - celkovo skončili na 7. a 10.mieste. V kategórii 18-19r. dorastencov skončil Juraj Maxa na 10 mieste ale medzi Slovákmi bol štvrtý.

V poobedňajšom preteku žiakov sa najlepší výsledok podaril Sebastiánovi Belicajovi, ktorý skončil na 6.mieste a Eliške Smarkoňovej, ktorá skončila na 8.mieste.Výsledky sobota - (stiahni tu).

  V nedeľu bola na programe I.časť Majstrovstiev Slovenska v zimnom biatlone. Súťažilo sa vo vytrvalostnom preteku. V dorastencoch našich sklamala streľba, ktorá ich pripravila o lepšie umiestnenie - Michaela Maxová minula 8 z 20 terčov a Juraj Maxa až 12 terčov. Spomedzi Slovákov tak Juraj skončil štvrtý a Miška piata. Sestry Remeňové taktiež pohoreli na strelnici, keď Mária netrafila 11 terčov a Zuzana 10 terčov. Aj napriek zlej streľbe nakoniec Mária medzi Slovenkami obsadila 3.miesto a Zuzana 5.miesto.

V žiackych kategóriách sa najlepšie umiestnila Nina Kubasová, keď skončila na 6.mieste, 7.miesto obsadil Sebastián Belicaj a 8.miesto jeho brat Benjamín, 8.miesto rovnako vybojovala aj Eliška Smarkoňová. Výsledky nedeľa D+D+Ž (stiahni tu). Na záver len musíme smutne skonštatovať, že ak sa na Majstrovstvách Slovenska nenájde "pár drobných" na diplomi pre deti tak ťažko môžeme u "budúcich reprezentantov" budovať nejaký pozitívny vzťah k tomuto krásnemu športu a zväzu, ktorý bi to mal zabezpečiť. 

Foto: Mária Remeňová (vpravo) 3.miesto z Majstrovstiev SR (autor: F.Remeň).

II. kolo Viessmann pohára v biatlone - 3x striebro a 1x bronz pre M.Maxovú a N.Kubasovú

V dňoch 23.-24.januára 2016 sa v NBC Osrblie uskutočnilo II. kolo Viessmann pohára v biatlone pre všetky kategórie. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek. Výsledky našich pre kat. 10-11 roč.: Nina Kubasová 3.miesto, Sebastián Belicaj 8.miesto. V poobedňajších pretekoch dorastu sa o najlepší výsledok postarala Michaela Maxová, ktorá skončila na 2.mieste, sestry Mária a Zuzana Remeňové skončili na 4. a 5.mieste. Výsledky sobota (stiahni tu).

 V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom (žiaci) a stíhacie preteky (dorast+dospelí). Medzi žiakmi dosialhla najlepší výsledok Nina Kubasová (10-11 roč.), ktorá skončila na 2.mieste, 10., Sebastián Belicaj. Po obede boli na programe vytrvalostné preteky pre kat. dorastu a dospelých, kde sa o najlepší výsledok postarala druhá Michaela Maxová (18-19 roč.), sestry Zuzana a Mária Remeňové (16-17 roč.) skončili na 4. a 5.mieste. Výsledky nedeľa - (stiahni tu).

Foto: Ninka Kubasová 2.miesto z preteku s hromadným štartom (autor M.Forster)

 

I. kolo Viessmann pohára v biatlone - skvelý debut sestier Remeňových

 V dňoch 9.-10.januára 2016 sa v NBC Osrblie konal úvodný pretek v zimnom biatlone. Náš klub reprezentovalo 13 pretekárov. V sobotu bol na programe rýchlostný pretek do ktorého odštartovalo spolu 190 súťažiacich. V doobedňajšom preteku dorastu sa našim moc nedarilo strelecky aj bežecky - Miška Maxová skončila na 7.mieste a Júlia Baláková na 10.mieste. Veľkú radosť nám však spravili naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové z Hruštína (aktuálne reprezentujú ŽP Šport Podbrezová), ktoré sa vo svojich prvých pretekoch medzi 16-17 roč. dorastenkami dokázali prebojovať na "bedňu". Po slušne zvládnutej streľbe Mária (1,2), Zuzana (1,3) predviedli skvelý bežecký výkon, ktorým Mária vybojovala skvelé 1.miesto a Zuzana 3.miesto. V poobedňajších pretekov žiakov sa najlepším výkonom prezentovala naša mladšia žiačka Nina Kubasová (10-11 roč.), ktorá vo svojich prvých pretekoch na lyžiach obsadila výborné 2.miesto. Druhý naj výsledok pridala Eliška Smarkoňová (12-13 roč.), ktorá skončila na peknom 5.mieste. Ostatní naši pretekári podali priemerné výkony čo im stačilo na umiestnenie v druhej desiatke výsledkových listín. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Mária a Zuzana Remeňové -1. a 3.miesto (autor M.Forster)

 V nedeľnom preteku s hromadným štartom si Miška Maxová vybojovala 6.miesto, Opäť nás "potešili" sestry Remeňové, ktoré aj napriek slabej streľbe (Zuzana 7 netrafených, Mária 9 netrafených terčov) ale hlavne vďaka výborným bežeckým výkonom sa im podarilo znovu prebojovať na stupne víťazov - Zuzana skončila druhá a Mária tretia. Žiaci mali na programe vytrvalostný pretek v ktorom sa o najlepší výsledok postarali naši mladší žiaci - Nina Kubasová, ktorá skončila na 3.mieste a Sebastián Belicaj si vybojoval vo svojej prvej sezóne pekné 8.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Foto: Nina Kubasová 3.miesto (autor M.Forster)

Prechod Brezianským chotárom

 Dňa 30.decembra 2015 usporiadala Obec Breza - komisia športu a mládeže pod vedením Petra Sitárika ďalší ročník tradičného prechodu Brezianským chotárom. Skoro 80 účastníkov si prešlo trasu o dĺžke cca. 14 km a s prevýšením skoro 400m (od obecného úradu cez Podzáruby - Jarovisko - Podbrabírku - Brabírku - Jasenické potoky - Nižnú Poperačku - obecné Poľany - Kýčerku - Košár a späť ku obecnému úradu). V strede pochodu pod obecnými Poľanami si všetci účastníci trochu oddýchli, kde si mohli opiecť slaninku alebo klobásku a doplniť príjem tekutín :). Po príchode do sály kultúrneho domu čakala na všetkých chutná kapustnica a posedenie pri dobrom vínku. O výbornú atmosféru počas celého pochodu a následne aj pri posedení v sále kultúrneho domu sa starali hlavne súrodenci Dudášikový so svojimi rodinami. Viac foto z celej akcie nájdete vo fotogalérii.

Archív starších AKTUALÍT si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze (stiahni tu).