Aktuality KB Breza

Traja naši odchovanci začnú sezónu vo Svetovom pohári

 V sobotu 25. novembra 2023 sa začína zimná biatlonová sezóna. Až traja naši odchovanci sa predstavia v "najvyššej biatlonovej lige". Úvodné preteky sa uskutočnia vo Švédskom Östersunde kde budú Slovensko reprezentovať sestry Mária a Zuzana Remeňové. Benjamín Belicaj ako junior mal tiež štartovať na týchto pretekoch, ale napokon z neznámych dôvodov sa jeho debut medzi mužmi presúva na ďalšie kolo do Hochfilzenu. Pre portál slovenskybiatlon.sk sa Benjamín ku svojej nominácii vyjadril takto: "Teším sa na prvý štart. Bude to náročné, veď budem jedným z najmladších pretekárov, ale získam veľa skúseností. Asi najviac sa teším na to, že budem pretekať s biatlonistami, na ktorých som sa doteraz iba pozeral v televízii. Teraz som dostal šancu byť s nimi v štartovom poli." Za náš klub budeme držať našim bývalým členom palce a prajeme im v nadchádzajúcej sezóne pevné zdravie a veľa úspechov. Foto - reprezentácia Slovenska (zdroj Slovenskybiatlon.sk)

 

Vyhodnotenie Oravskej bežeckej ligy za rok 2023

 Náš klub v spolupráci s O.Z.Vavrečské Labute a TT Vavrečka v sobotu 18. novembra usporiadali v kultúrnom dome vo Vavrečke vyhodnotenie Oravskej bežeckej ligy za ročník 2023.
Fotogaléria od autora Mira Kovalička – pozri tu

V uplynulom ročníku sa na štart 16 pretekov postavilo dohromady až 1483 pretekárov čo je oproti minulému roku nárast o 50%. Detí do 15 rokov bolo 814. Najslabšie sme mali obsadené kategórie dorastu a juniorov kde dohromady štartovalo iba 85 pretekárov (51 dorastencov a 34 juniorov). V dospeláckych kategóriách štartovalo 389 mužov a 212 žien.
Oceňovalo sa prvých päť bežcov v každej kategórii ale podmienka bola minimálna účasť na 6 pretekoch.
Cena sa tak ušla až 75 bežcom.

Náš klub reprezentovalo osem bežcov. Na medailové pozície dosiahli Lenka Malinková, ktorá obsadila 3.miesto v kategórii 16-18 ročných Dorasteniek. a Adriána Kormaňáková, ktorá v kategórii Ženy II. dokonca zvíťazila. V kategórii Muži III. Juraj Maxa obsadil 4.miesto.

Foto: Kategória Ženy II. - víťazka Adriána Kormaňáková (druhá z ľava)

Ocenených bolo aj sedem bežcov ktorí odbehli všetkých 16 kôl – Matúš Štraus,  Jozef Košút,  František Letoštiak,  Ľudovít Buckulčík,  Pavol Florek,  Eva Mokošáková,  Eva Kormančíková.

 Oravská Bežecká Liga (všetci bežci a organizátori) sa tento rok rozhodli oceniť putovným pohárom bežca ktorý dosiahol mimoriadne výsledky aj mimo ligy cenou Bežecká Osobnosť Oravy. Organizačný tím OBL-ky (J.Maxa, M.Voška, M.Náčin, J.Madleňák) na základe dosiahnutých výsledkov / výkonov v roku 2023 zaradil do hlasovania desiatku bežcov a bežkýň z Oravy.

 Víťazom sa so ziskom 40% hlasov stal JOZEF JAGELKA zo Zubrohlavy reprezentújúci klub MK Tvrdošín, ktorý zabehol v tomto roku už svoj STÝ maratón. Putovný pohár venovala firma ANAMI Michal Miškovič, ktorý ho víťazovi aj osobne odovzdal.

Redukované poradie OBL-ky za rok 2023 – pozri tu 
Pre zaradenie do bodovania OBL-ky bola potrebná minimálna účasť na 6 pretekoch
Ceny odovzdávali domáci športovci Alžbeta Bucová, Mário Košút, Rasťo Poláčik, Patrik Barčák a učiteľky ZŠ Breza.

Zoznam ocenených:

Predškoláci
1., Juraj VOŠKA (TT Vavrečka), 2., Samuel HOLMÍK (TT Vavrečka),
Predškoláčky
1., Lenka STOKLASOVÁ (Zubrohlava), 2. Lucia RENTKOVÁ (TT Vavrečka), 3. Sára SMRŽÍKOVÁ (Lokca), 4., Sofia METESOVÁ (Zubrohlava)
Žiaci I. 
1., Filip GALČÍK (Námestovo), 2., Adam MEDVECKÝ (MPK Dolný Kubín), 3., Zachej VOJTECHOVSKÝ (TT Vavrečka), 4., Teodor CHAJDIAK (TT Vavrečka), 5., Marek KRAMARČÍK (Breza)
Žiačky I.
1., Denisa KRAMARČÍKOVÁ (Breza), 2. Ema SMRŽÍKOVÁ (Lokca), 3., Zuzana VOŠKOVÁ (TT Vavrečka), 4., Alžbeta VOŠKOVÁ (TT Vavrečka), 5. Natália MAJKÚTOVÁ (Zubrohlava)
Žiaci II. 
1., Viktor CHAJDIAK (TT Vavrečka), 2., Peter HOLMÍK (TT Vavrečka), 3., D´ Angel ONDRÍK (MPK Dolný Kubín), 4., Michal SMRŽÍK (Lokca), 5., Richard RENTKA (TT Vavrečka)
Žiačky II.
1., Ľubomíra GEREKOVÁ (ŠKP Námestovo), 2., Veronika BALÚNOVÁ (MK Tvrdošín), 3., Dorota HOLMÍKOVÁ (TT Vavrečka), 4., Miriama LEŠŇOVSKÁ (MPK Dolný Kubín), 5., Marcela KOBILIAKOVÁ (Rabča)   
Žiaci III. 
1., Daniel ONDRÍK (MPK Dolný Kubín), 2., Matúš VOŠKA (ŠKP Námestovo), 3., Ján BUC (TT Vavrečka), 4., Alex MAJKÚT (Zubrohlava)
Žiačky III.
1., Eliška MALINKOVÁ (Zákamenské pirane), 2., Daniela ONDRÍKOVÁ (MPK Dolný Kubín), 3., Simona PAĽOVÁ (Lokca), 4., Nela VOŠKOVÁ (Námestovo) 

Dorastenci 
1., Šimon VOŠKA (ŠKP Námestovo), 2., Samuel FLOREK (Bežecký klub Dolný Kubín), 3., Oliver KAKUS (Zákamenné)
Dorastenky
1., Zuzana GEREKOVÁ (SKP Námestovo), 2., Tereza KAKUSOVÁ (Zákamenné), 3., Lenka MALINKOVÁ (KB Breza),
Juniori 
1., Matúš ŠTRAUS (Oravská Polhora),   
Juniorky
1., Alexandra JADROŇOVÁ (BUM Námestovo), 2., Barbora BANDÍKOVÁ (Rabčice)

Ženy I. 
1., Alžbeta MIKOLAJČÍKOVÁ (Novoť), 2., Eva MOKOŠÁKOVÁ (Zubrohlava), 3., Mária OGUREKOVÁ (Námestovo), 4., Andrea JANIDŽÁROVÁ (Námestovo), 5., Zuzana GALČÍKOVÁ (Námestovo)
Ženy II. 
1., Adriána KORMAŇÁKOVÁ (KB Breza), 2., Marcela JANKOLOVÁ (Jankola run team), 3., Eva KORMANČÍKOVÁ (Oravské Veselé), 4., Monika ČAJKOVÁ (Ťapešovo) 5., Anna CHORVÁTOVÁ (Orava tím)
Ženy III. 
1., Ľubomíra MAXOVÁ (Rabča), 2., Anna ŽITKOVÁ (Istebné), 3., Ľubica JAGNEŠÁKOVÁ (Zubrohlava) 

Muži I. 
1., Jozef KOŠÚT (Klin), 2., František LETOŠTIAK (MK Tvrdošín), 3., Miloš MAGERČÁK (Dynamečko Suchá Hora), 4., Andrej BOLEK (Mútne), 5., Michal STOKLASA (Zubrohlava)
Muži II.

1., Peter MALINKA (Zákamenské pirane), 2., Juraj KUBALÁK (Tvrdošín), 3., Martin JANKOLA (Jankola run team), 4., Marián CHAJDIAK (TT Vavrečka), 5., Jozef GREŇA (Námestovo)
Muži III.

1., Vladimír PÁNIK (Krtko team Trstená), 2., Patrik SKURČÁK (TT Vavrečka), 3., Ľudovít BUCKULČÍK (Zákamenné), 4., Ignác BANDÍK (Rabčice), 4., Juraj MAXA (KB Breza)
Muži IV.
1., Pavol FLOREK (Zákamenné), 2., Štefan VERNÍČEK (Zákamenné), 3., Jiří MALINKA (Zákamenné),

 PARTNERI / SPONZORI VYHODNOTENIA:

KB Breza, Obec Vavrečka, ANAMI – Michal Miškovič, ADECO Námestovo, Reštaurácia Kamenec, SPOLOČNÍK do každého počasia, DS AUTO, Universal s.r.o., Oravabau s.r.o., Ján Maťuga – obchod a služby, Marek Voška, Ján Madleňák, Cukráreň Gerek, Mäso – údeniny Miroslav Kubica, Skialpinista.sk, ACTIVELAB Námestovo, žiaci SOU-s Žilina Bôrik (1989-1993), TT Vavrečka, o.z. Vavrečské Labute, JS Design – Jozef Svetlošák, Pivovar Urpiner, Peter Bolek

Foto: Členovia o.z. Vavrečské Labute a TT Vavrečka pri príprave jedál. Bez ich pomoci by sme túto akciu určite nezvládli na takejto úrovni.

 

 Členovia nášho klubu stoja za celým projektom Oravskej bežeckej ligy a preto chceme poďakovať všetkým za účasť (cca 180 ľudí), za skvelú atmosféru ktorá tam panovala, za výbornú zábavu o ktorú sa nám starala skupina DARK STONE nášho bežca Albína Kormaňáka.
Kultúrny program nám na úvod pripravili sestry Zuzka a Ľubka Gerekové spolu so súrodencami Šimonom a Nelkou Voškovou a na záver nám zahrali a zaspievali Dorotka Holmíková a Zuzka Vošková.
Za prípravu jedál veľká vďaka Jánovi Madleňákovi st. a ml., a tímu Vavrečanov (rodina Prajová, rodina Chajdiaková, rodina Vojtechovská, rodina Košútová, Rasťo Poláčik, Paťo Skurčák) za vegetariánsky guľáš zase vďaka Petrovi Bolekovi. O pitný režim (pivko a kofola) sa postaral Marek Voška. Za obsluhu a pomoc s vyhodnotením ďakujeme učiteľkám ZŠ Breza a členom KB Breza.
 Celou akciou nás spoza mikrofónu doprevádzal náš dvorný komentátor Ján Madleňák z Oravskej Jasenice.
Za krásnu koláž z perníčkov ďakujeme Adelke Čulovej a za perníkove srdiečka Katke Genzorovej.
Jedno obrovské ďakujem patrí všetkým sponzorom, ale hlavne Obci Vavrečka, ktorá nám poskytla sálu a členom TT Vavrečka a o.z. Vavrečské Labute za pomoc s celou organizáciou vyhodnotenia.
Všetkým odkazujeme, že svojou účasťou a podporou OBL-ky dávate celému projektu zmysel a my Vám na oplátku sľubujeme, že spravíme všetko pre to aby sme takýchto skvelých ľudí dokázali naďalej spájať a motivovať k behu a zdravému životnému štýlu. Už sa tešíme na nový ročník – za OBL: Juraj Maxa, Martin Náčin, Ján Madleňák a Marek Voška.


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí