Aktuality KB Breza

Športovci z KB Breza pomohli zrealizovať skvelú myšlienku

 V prvý májový víkend sa viacerí naši členovia rozhodli podporiť výbornú myšlienku svojho predsedu Juraja Maxu. Ten naplánoval beh okolo Oravských kostolov čím sa podarilo v ťažkých časoch koronavírusu spojiť aspoň takto symbolicky celú Oravu.

V nedeľu 3.mája 2020 sa tak 26 bežcov v okrese Námestovo a desiatka bežcov v okrese Tvrdošín rozbehla, aby postupne navštívili všetky Božie chrámy a vytvorili tak symbolickú reťaz. V Námestove bol štart hromadný (o 9:00 hod) od jednotlivých kostolov a každý bežec si mohol odbehnúť ľubovoľný počet úsekov. Trať merala 142 km, ale keďže sa niektoré úseky bežcom prelínali tak dohromady zabehli skoro 200 km. Dvaja cyklisti ešte prešli dohromady 180 km. Trasa viedla: Rabča, Rabčice, Zubrohlava, Bobrov, Klin, Námestovo, Vavrečka, Ťapešovo, Lokca, Vasiľov, Babín, Hruštín, Vaňovka, Krušetnica, Lomná, Or.Lesná, Zákamenné, Novoť, Mútne, Beňadovo, Breza, Or.Jasenica, Or. Veselé, Sihelné, Or. Polhora a Rabča. Za KB Breza si úseky odbehli: Marek Voška, Sebastián Belicaj, Benjamín Belicaj, Róbert Belicaj. Trasu absolvovali na bicykli aj Peter Sitárik a Juraj Maxa. Foto: trasa behu  okrese Námestovo

 V Tvrdošíne sa bežci pod vedením Viktora Fonfera rozhodli pre štafetový beh. Na trať dlhú cca 85 km sa vydali už skoro ráno a trasa viedla: Tvrdošín, Zemianská dedina, Nižná, Podbieľ, Oravský Biely Potok, Habovka, Zuberec, Oravice, Vitanová, Hladovka, Suchá Hora, Čimhová, Liesek, Brezovica, Trstená, Ústie, Štefanov, Staré Medvedzie, Tvrdošín. Foto: medaila pre účastníkov behu v Tvrdošíne

Prešlo len 5 dní od úspešného absolvovania behu okolo Oravských kostolov a 8.mája partia 13 bežcov z BUM-ka Námestovo a Bike Run Zubrohlava zabehla trasu v okrese Námestovo štafetovým spôsobom. Celkovo ubehli 132 km. Štafeta sa rozbehla už od 4:00 hod. ráno z Rabče aby o 18:00 hod. dobehla z Or. Polhory späť do Rabče. Jeden úsek štaety si odbehol aj Juraj Maxa.

V rovnaký deň sa k výzve pridala aj desiatka bežcov v okrese Dolný Kubín pod vedením Michala Streža. Spolu odbehli 115 km, nastúpali 4416 metrov a navštívili 24 obcí a jedno mesto.

Konečné rebríčky SZB po biatlonovej sezóne ZIMA 2020

SZB zverejnil 15. apríla 2020 konečné rebríčky po sezóne ZIMA 2020. Náš klub túto sezónu reprezentovala iba trojica pretekárov v žiackych kategóriách, ktorý dohromady nazbierali 1274 bodov čo stačilo na celkové 20. miesto v hodnotení klubov. Spomedzi našich jednotlivcov dosahovala počas sezóny najlepšie výsledky Eliška Ferenčíková čo ju v celkovom hodnotení kategórie 10-11 ročných žiačok vynieslo na krásne 3.miesto. V kategórii 14-15 ročných žiakov, kde dohromady štartovalo 27 chlapcov sa naša dvojica pretekárov zoradila hneď za sebou - Sebastián Belicaj skončil na 10.mieste a Jakub Ferenčík na 11.mieste. Z našich odchovancov sa v Slovenskom pohári najviac darilo sestrám Remeňovým z klubu ŠK Železiarne Podbrezová, keď Majka získala dva tituly Majsterky SR a Zuzka vyhrala jedny kvalifikačné preteky. Keďže počas sezóny absolvovali viacero medzinárodných pretekov tak im v celkovom hodnotení chýbali body a napokon obsadili v kategórii 20-22 ročných junioriek: Zuzana 6.miesto a Mária 7.miesto. V kategórii 17-19 ročných dorastencov si jedno víťazstvo v kvalifikačných pretekoch pripísal Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica) a aj to mu pomohlo obsadiť celkové 7.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová (ŠK Zeleziarne Podbrezová) konečné 11.miesto. Rebríčky (stiahni tu)


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí